Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
355 postów 3547 komentarzy

.

Iza

Moje komentarze

 • Białoruś zmyślenie i prawda
  Uważam się za znawcę stosunków na Białorusi bo pochodzę z okolic Pińska i bywam tam co rok. Wile razy dawałam wyraz zdumieniu, że pomimo niewielkiej odległości pomiędzy naszymi krajami obraz Białorusi w polskich mediach jest celowo fałszowany. Piszę celowo, bo nie ma ludzi tak głupich, albo tak ślepych, żeby nie widzieć oczywistych prawd. Choćby tego, że ludność Białorusi jest do Polaków bardzo życzliwie nastawiona. Białorusini to lud bez resentymentów, które przeszkadzają nam w stosunkach z innymi sąsiadami. Nie przeszkadza im pamięć pańskiej Polski, wręcz przeciwnie, anektują kulturę magnacką i szlachecką, remontują pałace Radziwiłów i Ogińskiego oraz kościoły katolickie. Jak mówił mi osobiście rektor seminarium w Pińsku modli się on codziennie żeby Batiuszka żył jak najdłużej. A on chyba lepiej wie co mówi niż choćby Agnieszka Romaszewska. Niepotrzebnie angażowaliśmy się we wspieranie opozycji w sąsiednim suwerennym przecież kraju. Zajmijmy się lepiej porządkami w naszym kraju.
  Którędy na Wschód?
 • @kimur
  Na szczęście uczyłam matematyki i fizyki a te przedmioty trudniej zideologizować . Nie przeżywałam więc żadnych dylematów. W 68 roku przyszli do mnie uczniowie z rezolucja popierającą agresję Izraela. Była to odpowiedź na rezolucję popierającą Arabów propagowaną przez partię i rząd a wiec i przez partyjnego dyrektora. Taka była wówczas mądrość etapu. Pośmiałam się trochę i poradziłam im wrzucić ten papier do kosza. Tłumaczyłam, że jest to rozgrywka gangów przy władzy ( potem Jedlicki nazwał te frakcje chamami i żydami) i nie mamy z tym nic wspólnego.Nie dajmy się manipulować.Było jasne, że się to źle skończy dla nich oczywiście. Faktycznie ktoś doniósł do dzielnicy i uczniowie zostali wydaleni ze szkoły. Stanęłam w ich obronie wraz z polonistką. Bez efektu.
  Zło demoniczne i banalne
 • @Oscar
  Ja słyszałam ale Ty z całą pewnością nie. Dlaczego rozpowszechniasz to co pisał na temat księdza Urban czyli Goebbels stanu wojennego? Słyszałam wiele kazań księdza. Nigdy nie nawoływał do przemocy.
  Zło demoniczne i banalne
 • @bez kropki
  Dziękuję, trafiłaś w sedno. Ja tylko wysłuchałam wywiadu, ale też groziła mi podróż do stolicy Łotwy.
  Zło demoniczne i banalne
 • @Lotna
  Kto by to pomyślał, że Marks Engels Lenin i Stalin po tylu latach odnoszą intelektualne zwycięstwo? A myśmy ich dzieła wyrzucali na śmietniki.
  Zło demoniczne i banalne
 • @Delfin
  Ja też tak sądzę. Ideologie generują potwory. Wolę głupiego koniunkturalistę niż ideologa zbrodniczego systemu. Choć na pozór to ideolog wydaje się być szlachetniejszy.
  Zło demoniczne i banalne
 • @PiotrZW
  Jeżeli stan świadomości społecznej się nie zmieni nie wykluczam, że Kulczyk stanie się nawet świętym. Ale czy wyobraża sobie Pan hagiograficzne wywiady z żoną jakiegoś osądzonego w Norymberdze zbrodniarza? Komunizm pomimo, ze miał więcej ofiar niż hitleryzm nie doczekał się uznania za zbrodnię przeciwko ludzkości. I to są konsekwencje.
  Zło demoniczne i banalne
 • @Frezja
  To że pani Kiszczak nie ma kontaktu z rzeczywistością mnie nie boli. Jej czas się kończy- tak jak i mój. Boli mnie, że te same argumenty przytaczają ludzie młodzi. Następne potencjalne ofiary "lewicowej wrażliwości".
  Zło demoniczne i banalne
 • @LoneStar1776
  A kto selekcjonuje szare eminencje?
  Zło demoniczne i banalne
 • @Jasiek
  Uważam, ze jeżeli ludzie nie rozpoznają mechanizmów zła stają się łatwą jego ofiarą. Pani Kiszczak nie skorzystała z okazji żeby milczeć. W kilka dni po rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Popiełuszki ta komunistyczna dama ośmiela się zaśmiecać czas antenowy dywagacjami na temat swojego życia. Niemcy są bezczelni w pomniejszaniu swojej roli w zbrodni, ale nie posuwają się do wywiadów z żonami hitlerowskich zbrodniarzy.
  Zło demoniczne i banalne
 • @interesariusz zPL
  Strzelania do górników było zbrodnią. Tak jak zamordowanie księdza Popiełuszki. Czy księdza tez Pan raczy nazwać warchołem, z którym ludzie pokroju Kiszczaka niepotrzebnie się cackali? Tak już jest, że historia przyznaje czasem rację komu innemu niż Pan by chciał. Nie wiem co to jest "szyfrogram" i nic mnie nie obchodzą standardy amerykańskie. " A w Ameryce Murzynów biją " - mawiało się kiedyś w odpowiedzi na demagogiczne argumenty. Za taki uważam powoływanie się na liczbę wypadków drogowych. To że miliony ludzi na świecie umiera na raka nie oznacza, ze Kowalski ma prawo zabić żonę.
  Zło demoniczne i banalne
 • @Pan podporucznik
  Arendt naprawdę miała na myśli wielkich zbrodniarzy, którzy startowali jako mali kompleksiarze. To co Pan pisze przypomina natomiast trochę tezę Michnika: " wszyscy byli uwikłani". Zarzucanie ofiarom systemu, że ten system współtworzyli ma tyle samo sensu co zarzucanie więźniom obozu koncentracyjnego uczestnictwo w zbrodni hitlerowskiej. Przecież nie musieli jeść zupy z brukwi- mogli od razu iść na druty po napięciem. Ale jednak w tym co Pan pisze coś jest " na rzeczy". To bardzo trudne do ustalenia gdzie kończy się rola przedmiotu systemu, a zaczyna kolaboracja z systemem. Dał mi Pan kolejny temat.
  Zło demoniczne i banalne
 • @Pan podporucznik
  Pan trochę przecenia mój wiek. W czasach przymusowych pochodów pierwszomajowych i akademii z okazji rewolucji październikowej byłam dzieckiem. O ile pamiętam nigdy nie byłam na pochodzie ( w liceum organizowałam ucieczki ze zbiórki) ale gdyby nawet tak się zdarzyło jako dziecko za ten straszliwy czyn nie odpowiadam w tym samym stopniu co dorośli. Byłam belfrem po 65 roku i to już pamiętam dokładnie. Gdy partyjny dyrektor kazał uczestniczyć w pochodzie pierwszomajowym powiedziałam, że jeżeli pójdzie ze mną na procesję Bożego Ciała ja zaczną chodzić na pochody. Nic dziwnego, że nigdy nie dostałam żadnej nagrody choć konsultacje dla maturzystów prowadziłam w prywatnym czasie i bez wynagrodzenia. Nie chciałam żeby moi uczniowie brali korepetycje. Moją wypłatą jest, że spotkana niedawno uczennica, jak ja starsza pani, powiedziała z rozmarzeniem:" Nie zapomnę tych lekcji na tarasie". Bo dostawali jeszcze kawę i kanapki. Każdy walczył z komuną na swój sposób. Ja - kanapkami i bezpłatnymi korepetycjami dla uczniów.
  Zło demoniczne i banalne
 • @nonscolar
  Ja też serdecznie pozdrawiam
  Niekończąca się historia
 • @Pan podporucznik
  Szanowny Panie Poruczniku, cena słoneczników Van Gogha w dniu sprzedaży ( 1987 rok) wynosiła 40 milionów $, aktualna to 84mln$. Widać, że inwestowanie w dzieła sztuki to dobry interes. Również kradzież dzieł sztuki. Mogłabym podać obecne ceny płócien wywiezionych przez gang antykwariuszy, ale po co? Zostały bezpowrotnie utracone.To nie są bezwartościowe starocie.
  Niekończąca się historia
 • @trybeus
  Dlatego tytuł- "niekończąca się historia". Pozdrawiam serdecznie.
  Niekończąca się historia
 • @Jan Paweł
  Sprzedanie Polskich Nagrań to więcej niż zbrodnia, to jest błąd. Zostaną rozproszone, przetracone. A mają wielką wartość wymierną, nawet finansową.
  Niekończąca się historia
 • @interesariusz zPL
  Moja notka dotyczy rabunku dzieł sztuki. Temat aktualny przed laty i jak się okazuje obecnie też. Uwaga na temat kiełbasy była skierowana przeciwko samozwańczym przedstawicielom tego ludu, którzy w jego imieniu rabowali dzieła sztuki i nie tylko dzieła sztuki, a lud nic z tego nie miał.
  Niech Pan nie przesadza z tą kiełbasą wspłcześnie. Teraz lud kupuje tanio kiełbasę w sklepach reklamowanych przez miłościwie nam panującą panią premier , a nawet karkówkę na grilla i dlatego nie ma czasu chodzić na wybory. Współczesna bieda polega na braku perspektyw a nie na braku taniej kiełbasy. Tej jest pod dostatkiem - w tym wyborczej.
  Niekończąca się historia
 • @bez kropki
  Nawet w Śródmieściu Warszawy można spotkać kobieciny sprzedające sałatę z działek czy własnoręcznie zebrane grzybki. Pod wieczór ceny - jak to na wolnym rynku- spadają. Oczywiście, że muszą się jakoś zapewne opłacać straży miejskiej, ale takie są realia życia okupacyjnego. Za okupacji niemieckiej Warszawa też przeżyła między innymi dzięki szmuglerom, którzy z narażeniem życia( i oczywiście dla marnego grosza) zaopatrywali ją w rąbankę. Ktoś proponował postawienie pomnika "bezimiennego szmuglera". Byłabym za.
  Oba gorsze
 • @thomsk
  Ja też widzę przyczyny postępującej laicyzacji społeczeństw w "zdobyczach" Vaticanum II. Ale to drażliwy temat więc wolę zostawić go teologom.
  Oba gorsze

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej