Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
355 postów 3547 komentarzy

.

Iza

Co by tu jeszcze...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W znanej anegdocie Cygan zapytany co zrobiłby, gdyby został królem odpowiedział: „najadłbym się słoniny, ukradłbym coś i uciekł”. Taka jest filozofia naszych rządzących. Pierwszy cygański król już zresztą uciekł.

 

 

Formacja PO nieuchronnie odchodzi w polityczny niebyt. Bardziej skompromitować się chyba już nie można. Co więcej gladiatorom z PO wszędzie na świecie pokazano palec do dołu. Przestali być partią umiaru i rozsądku przeciwstawianego szaleństwom opozycji. Stali się partią śmieszności, a przede wszystkim skandali korupcyjnych i obyczajowych. Jednak nie ustają w wysiłkach aby zepsuć wszystko do końca. Zamiast marsza żałobnego dedykuję zatem tej formacji piosenkę Wojciecha Młynarskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=srwEFsoKBm8

Ważne jest żebyśmy im na to nie pozwolili. Wszystkie działania gangu PO mają przede wszystkim na celu wyrwanie Polakom resztek ich własności. Jak dotąd nie udało się im sprzedać lasów i nie zdążyli przeprowadzić ustaw umożliwiających przejęcie do końca majątku narodowego przez oligarchiczne grupy interesu. Zostało im tylko parę miesięcy i są zdeterminowani. Musimy ich pilnować na każdym kroku.

 

Wywłaszczeniu obywateli służy na przykład ustawa o tak zwanej „odwróconej hipotece”. Przygnieceni biedą i brakiem możliwości leczenia emeryci oddają swoje mieszkanie bankom i wyspecjalizowanym firmom w zamian za groszowe dopłaty do renty czy emerytury zubażając w ten sposób swoich spadkobierców. Ustawa w najmniejszym stopniu nie chroni ich interesów. Powinna zostać znowelizowana.

Nieustannie próbuje się wywłaszczyć posiadaczy działek, szczególnie w wielkich miastach. Jak pamiętamy PIS proponował odsprzedanie działek po preferencyjnych cenach ich użytkownikom. Była to forma powszechnego uwłaszczenia czyli dopuszczenia zwykłych ludzi do korzyści z transformacji ustrojowej. Podobnie jak sprzedaż po preferencyjnych cenach mieszkań kwaterunkowych i lokatorskich. Utrącono te projekty używając obraźliwego argumentu, że głupi Polacy przepiją swoje mieszkania, a działkami nie będą umieli zarządzać. Prawdziwym motywem władzy były korzyści z wydawania nieruchomości gangom specjalizującym się w ich rabowaniu. Paserów z PO najbardziej boli jednak fakt, że ludzie utrzymują i zachowują dla następnych pokoleń zbudowane własnym wysiłkiem domy. Aby ich wywłaszczyć PO chciałoby nam zafundować w charakterze pożegnalnego prezentu podatek katastralny. Zainteresowane są nim samorządy lokalne liczące, że dochody z tego podatku pozwolą pokryć skutki ich niegospodarności między innymi budowę nikomu niepotrzebnych i kosztownych w utrzymaniu akwaparków oraz orlików nazywanych powszechnie „piramidami Tuska”.

 

Ustawa z 8 kwietnia 2015 roku, której znaczenie nie wszyscy sobie jeszcze uświadamiają, pozwala prywatnemu inwestorowi przymusowo wywłaszczyć prywatnego właściciela nieruchomości pod przedsięwzięcia sportowe, pod szlaki turystyczne, rowerowe czy jeździeckie.

Przymusowe wywłaszczanie dopuszcza również ustawa o kopalinach z 28 kwietnia 2011roku stanowiąc, że „podmiot, który uzyskał koncesję na wydobywanie węglowodorów, węgla kamiennego, węgla brunatnego lub na bezzbiornikowe magazynowanie węglowodorów, może żądać wykupu nieruchomości w zakresie niezbędnym do wykonywania zamierzonej działalności”.

Oznacza to praktycznie drogi czytelniku, że „podmiot” ( np. prominent PO ) który załatwił sobie koncesję na turystyczną platformę widokową akurat na twoim podwórzu, albo wykopki pod twoim domem może twoją nieruchomość z mocy ustawy przymusowo przejąć, a zapłatę wyznaczy skorumpowany rzeczoznawca.

 

Lobby muzealnikówod kilku lat zabiega o zmianę przepisów umożliwiającą deakcesję, czyli  swobodną  sprzedaż muzealnych zbiorów. Ten temat został poruszony na zjeździe muzealników zorganizowanym za 1,5 miliona(sic!)w hotelu Hilton w Łodzi 24-25 kwietnia tego roku.Ustawa z 1996 roku dopuszczała wprawdziew wyjątkowych przypadkach sprzedaż zbiorów  muzealnych, ale zgodzić się na taką sprzedaż, poza „właścicielem” musiał minister kultury. Poza tym pieniądze uzyskane ze sprzedaży miałybyć przeznaczone na uzupełnianie zbiorów. Nowelizacja tej ustawyz  roku 2011nie zawierała już klauzulio  wyjątkowościtakiej transakcjii dla sprzedaży nie była potrzebna zgoda organu założycielskiego muzeum.Lobby paserskie nie ustajejednak w wysiłkach aby zupełnie  swobodnie handlować zrabowanymi  kolekcjami.W tym kolekcjami Branickich oraz Czartoryskich, których status prawny nie został  dotąd  uregulowany.Co istotne pieniądze ze sprzedaży mogą być w świetle  nowejustawy przeznaczone nie tylko na uzupełnianie zbiorów lecz na szeroko rozumianą działalność w dziedzinie kultury.Na przykład na  ostrygi  dla muzealników  w hotelu Hilton.

Rząd PO chcejak widać  wyprzedawać za grosze  nie tylko  polskie lasy,jeziora i ziemię. Równieżcudze obrazy irodowe klejnoty zawłaszczone przez komunistów.Jak  mały  złodziejaszek, który sprzedaje  ukradzioną srebrną łyżeczkę z serwisu.Jegowartości nie zna i nie chce poznać.Na piwo starczy, a jeżeli nie starczy, to ukradnie następną łyżeczkę.

W tych poczynaniach jest spora doza prostackiego resentymentu. Prezydent Warszawy od początku swojej kadencji prowadzi wojnę z zabytkamiize wszystkim co się kojarzy ze starą, przedwojenną Warszawą.i jej kulturą.Pani prezydent i jej urzędnicy za wszelką cenę chcą zlikwidować Wyścigi Konne, których znaczenia ekonomicznego, hodowlanego i kulturowego nie są w stanie zrozumieć.Ale czy fakt, że moja dozorczyni,jakto sama powiedziała,nienawidzimuzyki klasycznej,oznacza, że powinniśmy zburzyć filharmonię albo urządzićw niej  agencję towarzyską??

Obecnych zarządców dóbr narodowych nieinteresuje  również  dochodowa i prestiżowa hodowla koni arabskich. Wolą sprzedać Janów za cenę jednej klaczy arabskiej( stadnina Kozienice została sprzedana za 3 miliony)pieniądze przeputać  na pensje i nagrody dla urzędników,na ośmiorniczki i  alkohol.To samo dotyczy antyków i obrazów,których wartościteż nie są w staniedocenić.

W znanej anegdocie Cygan zapytany co zrobiłby, gdyby został królem odpowiedział: „najadłbym się słoniny, ukradłbym coś i uciekł”.

Taka jest  filozofia  naszych rządzących.Pierwszy  cygański król już zresztą uciekł.

 


 

 

 

KOMENTARZE

 • @@@
  Tekst drukowany w ostatnim numerze Warszawskiej Gazety
 • @Iza
  Budżet gminy, miasta, powiatu, kraju powinien być tak skrojony (kto to sprawdzi?), że w miarę dobry gospodarz powinien w nim zmieścić się bezproblemowo z zaplanowaną działalnością. Dobry gospodarz bedzie miał górkę, a złego należy wykopać do więzienia za tzw. niegospodarność. Przepisów na zwykłego obywatela jest multum, a jeśli tzw. organa go niesłusznie ukarzą to szukaj sprawiedliwości chyba dopiero w Sztrasburgu.

  Beacia Sawicka ewidentnie kręciła logy, głupia nie była, bo nie tylko dla siebie, i koledzy nie dali jej zginąć. Drzewiecki znowu w 2014 szlajał się koło swojego dawnego fumfla Tuska i ma zamiar wrócić do polityki. Podobnież z Miśkiem Kamińskim doradzał premier Kopacz.
 • @tadman
  Oni głupi nie są. Jak głupi nie jest rządca, który latami bezkarnie okrada właściciela. Jest po prostu złodziejem. Głupi natomiast jest właściciel, który pozwala się latami okradać pomimo ewidentnych dowodów złodziejstwa. Pewien człowiek , który raczył Polskę nazwać dzikim krajem, a przede wszystkim jego połowicę bezbłędnie rozpoznano w kraju, który uważał za cywilizowany. Ale w dzikim kraju bezceremonialnie pokazuje się w mediach i wraca do polityki. . A my to widzimy i co?
 • @Iza
  O kurcze... to już nie ośmiorniczki , a ostrygi mają być symbolem rozpusty?
  To już nie wolno będzie niczego dobrego jeść, aby nie zostać posądzonym o chamstwo pospolite?
  A jeszcze tak niedawno normalni ludzie mówili, że jest wiele różnych, dobrych potraw na świecie , ale najlepsza to jest świńska d... w kapuście z ziemniaczkami...
  ;-)))

  Natomiast refleksją tyczącą tekstu jest pytanie: no dobrze, PO to banda złodziei i oszustów, która powinna być wyrwana z korzeniami , a ziemia pod nią "przekopana na metr", jak to już jedna taka Pani enuncjowała.

  Tylko - co dalej?
  Czy PiS zapewni uczciwość i szczęśliwość powszechną? A przypadkiem w szeregach nie ma poukrywanych "hofmanów"?
  Czy propozycje Kukiza są wystarczające?

  Tak tylko pytam....
 • Polacy to taki naród
  że nie ma żadnego znaczenia, jak bardzo się władza skompromituje.

  Nie na tym polegają wybory w Polsce.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Czas zmienić obyczaje wyborcze. Rozsądny właściciel wyrzuca rządcę złodzieja. Nierozsądny - zajada ostrygi u wód podczas gdy rządca złodziej sprzedaje jego lasy i dosyła mu cash na te ostrygi.
  W propozycji Kukiza, a właściwie zmarłego niedawno profesora Przystawy, jest ważny element. Możliwość odwołania posła gdy mają go już dość wyborcy. Utrudniłoby to okopywanie się złodziejskiej szajki na intratnych stanowiskach i działałoby jako straszak na innych.
 • @interesariusz z PL
  Nie wierzę w cechy narodowe natomiast wierzę w mentalność porozbiorową, która jest istotnym składnikiem tak zwanej świadomości zbiorowej. Złodziej zamiast oburzenia budzi często pobłażliwą sympatię. Postrzega go się jako walczącego z systemem, a nie jako okradającego nas samych. Podobnie jak alkoholik- dla większości jest sympatyczny.
 • @Iza 08:12:26
  Swego czasu polemizowałem nieco ze śp. prof. Przystawą na temat JOW. Wskazywałem na szereg braków mogących doprowadzić do skutków przeciwnych zamierzonym. Konieczne wprowadenie szeregu dodatkowych uwarunkowań.

  Dlatego obecnie jestem zwolennikiem demokracji bezpośredniej, ale trzeba kadr (elit) do jej wprowadzenia.
  O kadrach - w dzisiejszej notce.
  O propozycjach zmian strukturalnych - jutro.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Do żadnej propozycji nie należy podchodzić dogmatycznie lecz raczej widzieć samemu jej "zady i walety".
 • @Iza 08:16:59
  Jeśli rozbiorowa, to "przedrozbiorowa mentalność", jak od wieków bywało.
 • @chrisdigger
  Dziękuję, wysłuchałam z przyjemnością. Szczególnie, że Gilbert Becaud to piosenkarz z moich czasów. Zastanawiam się przewrotnie jak odbieralibyśmy przesłanie tej piosenki gdyby śpiewała ją piosenkarka w wieku Becaud, a opuścił ją młody chłopak. Konkluzja w każdym razie słuszna- je n'ai vraiment plus rien à faire...
 • Iza...
  ustawa, która pozwoli wywłaszczyć pod przedsięwzięcia sportowe, pod szlaki turystyczne, rowerowe czy jeździeckie...no właśnie...pragnę tutaj dodać, że Gubałówka jest już rozpalcelowana "pod przedsięwzięcia sportowe i turystyczne" i nie są to tubylcy...tubylcy pomagają "zachodnim inwestorom" w wydziedziczaniu z gruntów...
  ...kiedy będzie punkt krytyczny i górale zlinczują ewidentnych sprzedawczyków ?...duch Krzeptowskiego chyba "wiecznie żywy" na Podhalu...jak Lenin...

  ..pozdrawiam, ważny bardzo tekst...choć smutny
 • @trybeus
  Górale pokazali swoją niezależność gdy nie pozwolili poprowadzić szosy zakopianki przez ich pola. Ale w sprawie kolejki na Kasprowy dali ciała. Zwiodły ich obietnice, że zarządzać kolejką będą gminy podhalańskie. Okazało się , że mają chyba aż 0,2% udziałów. W Zakopanem jest wróg wewnętrzny. Swoi, którzy czerpią korzyści z pomagania obcym.
 • @Iza 09:07:04
  Dziadek powinien z babcią, a nie z wnuczką. :)
  Posłuchałam starszych wersji tego Gilberta Bécaud - kiedyś miał całkiem przyjemny głos.
 • @Lotna
  Dziadek powinien z babcią śpiewać. A nie z wnuczką. Podobnie babcia z dziadkiem tańczyć. A nie z wnukiem. Ale to nudne, te powinności. Bodajże w 85 roku oglądałam Tinę Turner i Davida Bowie w piosence " let's dance". Wydawała mi się sympatyczna chociaż szczypała go w tyłeczek. Nie wyobrażam sobie Tiny tańczącej z facetem w jej wieku. A tak poważnie- nie interesuje mnie muzyka rozrywkowa. Zabrali mnie znajomi. Mogło być gorzej. Kiedyś zmusili mnie do pójścia na koncert jakiegoś Hujo Gujo. Nazywał się bodajże Iglesias. To było straszne i drogie przeżycie.
 • Zastanawiam sie dlaczego ten bardzo dobry text nie zakoczyl sie- odpowiednia do hasla poczatkowego- koncowa pointa?
  I twierdze ,ze tylko dlatego- ze uzyla pani falszywego hasla do opisywanej rzeczywistosci....
  Otoz ta pseudoelita- nie wiem dlaczego zwana nadal polska- sprawujaca z dopustu Bozego wladze nad Polakami...nie zre sloniny wogole, ba bzydzi sie smalcem i swinia, choc swini z zasady, wszedzie , kazemu i dgodze tylko wlezie. No i kradnie bez zadnego impulsu ze robi cos zlego zeby musiala uciekac!!!
  OT zwyczajnie ..lapes -capes, lapes capes i w kieszonke chowa..siedzac sobie spokojnie , prowadzac ksiegowosc kradzionym i usmiechajac sie do kradzionych.
  Wydaje mi sie to to wcale nie dlatego , ze dzis prawdziwych Cyganow juz nie ma...
 • @chrisdigger 17:21:41
  ..zapomniales przy merdaniu wyprostowac z szacunkiem ogonek....to nieladnie. I jak sie zataczasz to nie podnos nozki..juz lepiej zrob to przykucajac:-))
  Swoja droga jako obzydliwie nienawidzacy rasizmu , nie bardzo godze sie na uzywanie- jako porownaia- Cyganow,ktorzy owszem ukras moga -ale konia , swinie, kure, portfel...ale nie znam zadnego Cygana ,ktory by byl w stanie ukrasc stadnine, fabryke, browar , elektrownie....i spokojnie lapes capes, lapes capes,,,na stanowisku...medalek- lapes capes, pensyjke -lapes capes i z boczku za stadnine, wagonami slonine, ktorej sie bzydzi, ale ktorej jeszcze sprzeda i lapes capes,....
  Napisz ty chrisdigger taki artykul..wez sobie ten ladny tytul- jaki ci podsuwam ..Lapes capes i w kieszonke schowac:-)))))////

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej