Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
355 postów 3547 komentarzy

.

Iza

Dzienniki Goebbelsa czyli nic nowego pod słońcem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zarówno „likwidowanie śmietnika narodowości” jak i „tworzenie marionetkowych rządów” jest obecnie skutecznie realizowane.

 

 

Joseph Goebbels przez cały czas swej kariery codziennie zapisywał opinie na temat wydarzeń i ludzi. Ze swoich dzienników w ostatnich miesiącach wojny kazał sporządzić mikrofilmy. W Polsce dzienniki Goebbelsa zostały wydane w 2013 roku. Warto je czytać gdyż hitleryzm to lekcja czym dla społeczeństw kończy się nie rozpoznawanie w porę znaków czasu.

Goebbels urodził się w 1897 roku w drobnomieszczańskiej rodzinie. W wieku 4 lat przeszedł paraliż dziecięcy w wyniku którego został kaleką. Jego dzieciństwo i młodość były pełne upokorzeń. W 1914 roku został wyśmiany podczas komisji wojskowej. Bez badania zakwalifikowano go do grupy niezdolnych do służby wojskowej. Goebbels uważał się za talent literacki ale jego młodzieńcze utwory były bezlitośnie odrzucane w kolejnych redakcjach. Nic dziwnego- trudno wyobrazić sobie bardziej banalne i pełne wyświechtanych frazesów teksty. Oto próbka pisanej w formie pamiętnika i co gorsza białym wierszem powieści Michael: .

„Pod moimi biodrami nie rży już ogier pełnej krwi, nie siedzę już na lawecie armaty ani nie brnę przez gliniaste błoto opuszczonych rowów strzeleckich.

Minęło.

Powoli się rozsypuję i powstaję jak feniks z popiołów wojny i zniszczenia.

Ojczyzna.

Niemcy.”

Zauważmy, że do ciągania armat nie używało się nigdy ogierów pełnej krwi lecz koni zimnokrwistych, a Goebbels nigdy nie był w wojsku i nie miał pojęcia co może myśleć żołnierz. Goebbels był po prostu grafomanem, a powieść Michael jest niezamierzoną parodią.

 

W wieku dwudziestu siedmiu lat Goebbels został agitatorem NDSDAP a w wieku 29 lat był już Gauleiterem Berlina. Założył pismo Der Angriff ( Atak), w którym ćwiczył swoje propagandowe pomysły. Choć okoliczności dojścia do władzy formacji Hitlera są w zasadzie dobrze znane warto przypomnieć pewne ich pouczające szczegóły.

Bardzo znamienna jest historia powstania pieśni „ Horst-Wessel-Lied”. Otóż członek NSDAP Horst Wessel był zwykłym alfonsem. Horst zmarł w wyniku ran odniesionych w bójce z innym sutenerem. Goebbels zrobił z jego śmierci tragedię, wygłosił pompatyczne przemówienie nad jego grobem i doprowadził do czczenia jego pamięci jako narodowo socjalistycznego bojownika, a wiersz Horsta połączony z popularną melodią awansował do roli hymnu NSDAP.

Za czasów PRL podobnie nobilitowano gangsterskie porachunki w PPR, a ich bohaterom poświęcano ulice ( Nowotko) i uczono o nich dzieci w szkołach.

W wyborach do Reichstagu propagandowa machina Goebbelsa zapewniła hitlerowcom zdumiewające zwycięstwo. Kryzys ekonomiczny w Niemczech był ich atutem. Hitler znalazł winowajców wszystkich nieszczęść Niemiec. Byli to Żydzi, alianci, traktat wersalski, wielkie trusty i monopole oraz komuniści. Frazeologia Hitlera cyzelowana przez Goebbelsa w licznych przemówieniach satysfakcjonowała wszystkich rozżalonych tragiczną sytuacją kraju.

 

W kampanii wyborczej prowadzonej od 1932 do 1933 roku Goebbels wprowadził system flight-stop ( przystanek w locie) na wzór znanych kampanii amerykańskich nazywanych whistle-stop ( przystanek na gwizdek pociągu).

 

Pani Kopacz połączyła te koncepcje. Agituje w pociągu, a za nim leci samolot.

.

Heinrich Göring i Goebbels byli zamieszani w podpalenie Reichstagu. Na polecenie Goebbelsa

SA mani pod dowództwem Karla Ernsta oblali meble substancją łatwopalną i podpalili.

 

Przypomina to (toutes proportions gardées ) spalenie budki pod ambasadą rosyjską na polecenie (podobno) ministra Sienkiewicza.

 

Do podpalenia Reichstagu przyznał się młody obłąkaniec van der Lubbe. Został skazany na śmierć. Podpalenie Reichstagu stało się pretekstem do budowy państwa policyjnego. Prezydent Hindenburg podpisał dekret nadzwyczajny „dla ochrony narodu i państwa”. Podczas czystek, które przeprowadził Hitler zamordowano Ernsta Röhma, Gregora Strassera, oraz prawdziwego podpalacza Ernsta. W wersji oficjalnej mord polityczny najczęściej kwalifikowany był jako samobójstwo.

Jak widać seryjny samobójca też ma swoje godne tradycje.

 

Hitler powiedział: „Ktokolwiek podniesie rękę przeciwko państwu, pewna śmierć będzie jego udziałem”.

Podobnie to sformułował Cyrankiewicz w Poznaniu.

 

14 marca Goebbels został mianowany ministrem propagandy i oświecenia publicznego. 10 maja 1933 roku zorganizował palenie książek na Franz Josephplatz w Berlinie. Studenci wrzeszczeli Brenne Heine ( pal się Heine). Jak sto lat wcześniej napisał Heine :„ Tam gdzie książki palą niebawem także ludzi palić będą”.

Goebbels ogłosił „koniec ery przefajnowanego żydowskiego intelektualizmu”. Duch narodu niemieckiego miał się odtąd przejawiać w nieustannej agresji.

Göring rozmawiając z Ciano (minister prasy i propagandy we Włoszech) na temat nowego porządku w Europie chwalił się, że dla dobra ludzkości w ciągu roku w Rosji umrze z głodu 20 do 30 milionów ludzi.

Dziś takie działania dla dobra ludzkości nazywamy celową depopulacją.

 

W pamiętnikach Goebbelsa spotykamy zdania, z którymi nie sposób się nie zgodzić.

„Polityka niszczy charakter. Zwraca się ona do pychy, wygórowanej ambicji i próżności i w ten sposób rozwija nieuchronnie najniższe cechy charakteru. Sprawa której się rzekomo służy schodzi wtedy na dalszy plan, podczas gdy najważniejszym zagadnieniem staje się walka o władzę dla samego siebie i intrygi w celu usunięcia współzawodników”.

Zdarzają się też sformułowania jakby żywcem wyjęte z unijnej propagandy.

„Cały ten śmietnik małych narodowości w Europie musi zostać jak najszybciej zlikwidowany. Celem naszej walki musi być stworzenie jednolitej Europy. Tylko Niemcy mogą zapewnić Europie wyraźną organizację. Innego mocarstwa przywódczego praktycznie nie ma”

„Prawdopodobnie byłoby również celowe stworzenie na poszczególnych terenach marionetkowych rządów, które wydawałyby niepopularne zarządzenia. Miałoby się zawsze jakąś fasadę za którą moglibyśmy prowadzić własną politykę”.

Zarówno „likwidowanie śmietnika narodowości” jak i „tworzenie marionetkowych rządów” jest obecnie skutecznie realizowane.

Nihil novi sub sole

Tekst drukowany w ostatnim numerze Warszawskiej Gazety

KOMENTARZE

 • żydowska virtual library to nie koniecznie musi być wyrocznia
  cyt:
  //Bardzo znamienna jest historia powstania pieśni „ Horst-Wessel-Lied”. Otóż członek NSDAP Horst Wessel był zwykłym alfonsem. Horst zmarł w wyniku ran odniesionych w bójce z innym sutenerem. Goebbels zrobił z jego śmierci tragedię//

  Wiki pl
  //W tym robotniczym rejonie żyło wielu komunistów, członków KPD, z którymi SA ścierała się w potyczkach ulicznych. Wessel poznał osiemnastoletnią prostytutkę Ernę Jänicke, która pod jego wpływem porzuciła prostytucję. Komuniści bezpodstawnie wskazywali Wessela jako sutenera. We wrześniu 1929 Horst i Erna zamieszkali wspólnie.

  14 stycznia 1930 roku miała miejsce gwałtowna kłótnia (o niezapłacony czynsz) między Erną Jänicke a wynajmującą jej mieszkanie panią Salm, wdową po członku Komunistycznej Partii Niemiec. Salm zwróciła się o interwencję do lokalnych komunistów. Wieczorem tego dnia ktoś zapukał do drzwi. Wessel otworzył. Napastnik Albrecht Höhler (1898–1933), członek organizacji Roter Frontkämpferbund (RFB) strzelił Wesselowi w twarz z parabellum kal. 9 mm.//

  https://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/biography/Wessel.html
 • @Arianek
  Opieram się na dziennikach Goebbelsa oraz książce "Doctor Goebbels his life and death" Roger Manvell Heinrich Fraenkel
 • @chrisdigger
  Dzienniki kuternogi są niezwykle pouczające. Po prostu się w nich odsłania. Pisze otwarcie o sprawach o których wówczas nie powiedziałby publicznie, bo jego ukochany Hitler skróciłby go (powiedzmy) o głowę. Według Wiki. pl zrobili to komuniści. Tak też twierdziła propaganda Goebbelsa. Natomiast on sam nie ukrywał, że była to awantura między alfonsami o (nazwijmy to) podopieczną.
 • @Iza 15:36:08
  cyt:
  //Opieram się na dziennikach Goebbelsa oraz książce "Doctor Goebbels his life and death" Roger Manvell Heinrich Fraenkel//

  Jeszcze raz powtórzę żydzi w tych sprawach nie są wyrocznią. Szczególnie ci jak Manyell czy Fraenkel, którzy w czasie II WŚ pracowali w Ministerstwie Informacji GB tzn propagandy, tworząc filmy propagandowe dla rządu. Potem napisali biografie które Pani cytuje.

  //Heinrich Fraenkel (28 September 1897 – May 1986) was an author and Hollywood writer most notable for his biographies of Nazi war criminals published in the 1960s and 1970s.
  Fraenkel was born in Lissa, Poland (then Province of Posen, Germany). He emigrated from Nazi Germany and lived in Britain.//

  //Arnold Roger Manvell (with Heinrich Fraenkel) many books on Nazi Germany, including biographies of Adolf Hitler, Rudolf Hess, Heinrich Himmler, Joseph Goebbels and Hermann Göring. During World War II he worked in the Ministry of Information, creating propaganda films for the British government.//

  ps myślę, że Pani dobrze wie kogo Pani czyta i cytuje.
 • @Arianek
  Dzienniki Goebbelsa to nagi tekst. Nie wiem czy Pan go zna. Chyba, że założymy że jacyś nieznani bliżej sprawcy sfałszowali dzienniki. Albo, że Goebbels sam je fałszował ( nie jest to wykluczone) . Tekst jednak mówi sam za siebie. Widać w nim niezwykłe kompleksy i resentymenty tego skrzywdzonego przez los i chorobę człowieka , jego potworną grafomanię. Hitler też był pokurczem, dewiantem seksualnym, nieudanym malarzem, kompleksiarzem. Czy temu Pan tez zaprzecza?
 • @Iza
  Pani IZO!!!
  No tego się po Pani ni spodziewałem, aby cytować Gebbelsa. I to:
  "„Pod moimi biodrami nie rży już ogier pełnej krwi, nie siedzę już na lawecie armaty ".

  Skojarzenia są aż nadto jednoznaczne. Och, te kobiety...

  ;-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas
  No właśnie tym "ogierem pełnej krwi" rozjuszył mnie bardziej niż propagandowymi bredniami . Ogiery pełnej krwi biegają na wyścigach. A kiedyś na ogierze pełnej krwi prezentował się Stefci Rudeckiej Waldemar. Do tej pory wśród 70 latek pokutują Stefanie- owoc lektur ich matek idiotek i ich marzeń o arystokratycznym życiu. A raczej ich głupich wyobrażeń o takim życiu. Goebbels był takim samym marzycielem jak te kucharki. Tyle, że groźnym. Taki pokurcz i kaleka jak on nie wsiadłby nawet na kucyka, ani hucuła. I pomyśleć ,że od takiego zakompleksionego durnia zależały losy tylu ludzi.
 • @Iza 16:35:37
  //Historię źródła prof. Król przedstawia w obszernym wstępie, zawierającym także syntetyczną biografię Goebbelsa, opisując w jaki sposób zrekonstruowane zostały dzienniki prominentnego hitlerowca – z brulionów, mikrofilmów i mikrofisz zarówno znajdujących się w rękach radzieckich i wschodnioniemieckich, jak i tych, które odnalazły się na Zachodzie. Przedstawia także perypetie związane z ich edycją i publikacją. Istnieje oczywiście problem autentyczności źródła – zapewne wszyscy słyszeli o opublikowanych swego czasu przez „Der Spiegel” rzekomych pamiętnikach Hitlera, które okazały się mistyfikacją. Eugeniusz Cezary Król uważa jednak, że dzienniki prowadzone przez Goebbelsa uznać należy za autentyczne. Przyznam, że skłania mnie do tego nie tyle nawet autorytet tego wybitnego badacza, ale też jego argumentacja wyłożona przy prezentacji historii źródła//
  http://histmag.org/Joseph-Goebbels-Dzienniki-tom-I-1923-1939-7952

  Podobno tylko 3 ludzi potrafi odczytać charakter pisma G., nie słyszałem żeby Pan Król do nich należał. Czytałem wersją Irvinga
  który jako chyba jedyny w latach '90 miał wgląd w archiwa Rosyjskie i odczytywał przy pomocy szkła powiększającego te zapiski ze szklanych flisz. Trzeba jednak brać pod uwagę że wszystkie źródła dotyczące tych tzw symbolicznych postaci są kluczowe dla kształtowania dzisiejszej "tzw opinii publ" bo Hitler dzisiaj częściej jest w mediach niż prognoza pogody, dlatego nie sądzę żeby wszystko co tam napisano było zgodne z prawdą.

  ps do podpalenia Reichstagu odniosę się w osobnej notce. Tu tylko nadmienię że Pani autorytet Fraenkel musiał zwiewać z tego powodu, bo jako żyd komunista też był podejrzany.

  //Fraenkel returned to Germany for a brief period in 1932/33, but fled back to England after friends warned him he was on a Nazi suspect list following the arson attack on the Reichstag building in Berlin (27th February 1933).//
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Dodam że na pogrzebie Wessela- jeżeli wierzyć źródłom- było wielu arystokratów w tym August Wilhelm Hohenzollern, syn ostatniego niemieckiego cesarza Wilhelma II.
 • @Arianek
  To problem pracy historyków. Wiem dobrze, że Fraenkell czmychnął w samą porę z Niemiec. I nie jest to dla mnie żaden autorytet. Taki sam jak na przykład Światło w sprawach ubeckich. Potem w GB uczestniczył w badaniach, które prowadził sir Stafford Cripps. Potem kręcił się na procesie Norymberskim . Był to niejako jego benefis. Miał sporo informacji wewnętrznych. Polskie wydanie dzienników Goebbelsa zawiera masę znaków (..) . Oznacza to, że świadomie i z premedytacją zaprezentowano nam tylko ich wybór. Wyznania Goebbelsa są na zachodzie wzbogacane relacjami jego adiutantów- Wilfreda von Ovena i Rudolfa Semmlera. Fragmenty rękopisów i maszynopisów przechowywane na uniwersytecie Stanford są na ogół podstawą wszelkich badań. Do tego faktycznie dochodzą mikrofilmy jakie kazał sporządzić ze swych notatek przejęte przez sowietów. Też nie wiemy jak sowieci reglamentowali do nich dostęp.
 • @@@
  Nie zdziwię się gdy usłyszę, że Hitler był dobrym gospodarzem i budował autostrady. Nie zdziwię się również słysząc, że szkoda że Hitler i Goebbels nie dokończyli swojej roboty. To też już słyszałam. Proszę zauważyć, ze z punktu widzenia Niemców Hitler też nawalił.
  Die Strasse frei den braunen Batallionen
  Die Strasse frei dem Sturmabteilungsmann
  Es schau'n auf's Hackenkreuz voll Hoffung schon Millionen
  Der Tag fur Freiheit und fur Brot bricht an!
  No i gdzie te nadzieje milionów? Hańba i śmierć.
  Dlatego tylko zdecydował się na zamach Claus Schenk von Stauffenberg, tak honorowany ostatnio przez Komorowskiego. Kiedyś umieszczę to co pisał von Stauffenberg o Polakach. Komorowski chyba niegramotny i tego nie czytał. Gdyby czytał pochwały nie przeszłyby mu przez gardło.
 • @nocny gryzoń
  Wiele razy pisałam, że rodowody sprawdzam tylko koniom i psom a ludzi rozpoznaję po ich czynach. Nie o to chodzi, że Goebbels ośmielił się pisać czy marzyć. Chodzi o to, że był żałosnym grafomanem i pisał brednie. Na koniach pełnej krwi jeżdżą na wyścigach chłopcy stajenni, wspaniali jeźdźcy, godni uznania i szacunku. Natomiast czyny Goebbelsa i Hitlera chyba mówią same za siebie i nie zasługują na rewizję. Ciekawe, że do gazu posyłali ludzi tacy faceci, którzy sami ie spełniali swoich własnych kryteriów . Ciekawe, że obaj byli to zakompleksieni, niespełnieni artyści. Oczywiście, że to psychologizowanie. Nic ich nie usprawiedliwia, nawet fakt, że do szkoły mieli pod górkę.
  W Wielkiej Brytanii jest ostatnio wielki skandal po ujawnieniu nagrania rodziny królewskiej z 1933 roku. Według The Sun, przyszła królowa Elżbieta II wraz z 3-letnią siostrą uczone są przez swojego wuja, księcia Edwarda (przyszłego Edwarda VIII) hitlerowskiego pozdrowienia. Na filmie również można zobaczyć matkę przyszłej królowej, Królową Matkę, która wykonuje ten sam gest. W 1933 roku nawet brytyjska rodzina królewska nie rozpoznawała jak widać znaków czasu.
 • @@@
  Zainteresowanym mitem Horsta Wessela polecam ciekawy film:
  https://www.youtube.com/watch?v=R4XdWdJBShQ
  Można zobaczyć autentyczne zdjęcia rodzinne, zdjęcia z pogrzebu Horsta oraz marsze SA w takt jego utworu. Sceny podnoszenia upadłych dziewcząt oraz scena samego zabójstwa Wessela pochodzą oczywiście z propagandowych filmów z tamtej epoki. I taka oto refleksja.
  Czy nie wolno nam źle mówić o Goebbelsie bo był kaleką, ani o Wesselu, bo nie żyje, ani o Baumanie bo jest wybitnym znawcą ponowoczesności?
  Jak można potępić czyn bez wskazania jego sprawcy?
 • Mięso armatnie degeneratów którzy podpalili świat. Ilu z tych dziarskich mężczyzn przeżyło piekło wojny?
  https://youtu.be/MD6oDnm43HA
 • @moher
  Tak to trzeba nazywać, degeneratów. Obecnie Świat też jest bliski podpalenia. A co najważniejsze wróciły eutanazja, oraz dzielenie gatunku homo sapiens na ludzi i podludzi. Ale społeczeństwa mają pamięć krotką. A pamięć historyczna jest manipulowana. Zarówno swastyka jak hitlerowskie pozdrowienie wracają niby w żartach. Oswaja się nas z ich obecnością.
 • @Iza 12:26:27 -Historia magistra vitae est.
  - Dlatego słudzy zła ją przekręcają, a prawdziwej zabraniają uczyć. :(((
 • Niemcy-bez zmian
  Niejednokrotnie, porownuje sie Goebbelsa do Urbana,inni widzą w tej roli przeciwnika politycznego, najczesciej będącego u władzy.Dzisiaj Goebbels, przy swojej prymitywnej propagandzie, byłby skromnym,troche zwariowanym obywatelem UE.Przeszlismy etapy propagandy na podobe rewolucji kulturalnej w Chinach.I to za cały komentarz.
  http://litera.fr/category/news/
 • @prese
  Chronologicznie rzecz biorąc to Urban jest raczej uczniem Goebbelsa. Pojętnym uczniem. Propaganda Goebbelsa była prymitywna lecz skuteczna i to długo przed okresem gdy dysponował argumentami nie do odrzucenia. Obserwuję obecnie falę delikatnego rewidowania hitleryzmu. Jeszcze za wcześnie na rewizję zasadniczą, bo jeszcze żyją niektóre ofiary. Ale w anglojęzycznej prasie spotkałam się z argumentem, że Hitler był to "dobry pan" bo pierwszy na Świecie zainicjował kampanię antynikotynową. A poza tym doświadczenia niemieckich naukowców w dziedzinie odporności organizmu ludzkiego na wyziębienie są obecnie niezwykle przydatne w ratownictwie medycznym. Horrendum. Nie chce mi się dziś szukać wycinków ale znajdę i przytoczę. A rzekomy skandal z królewską rodziną ćwiczącą hitlerowskie pozdrowienie to moim zdaniem też część kampanii miękkiego powrotu swastyki.
 • @Iza 18:19:47
  Czytał, czy nie czytał (drogi p. rezydent pana von S.) to bez znaczenia - i tak by chwalił, bo za to ma płacone. Przepraszam za offtop. Jestem po prostu przerażona tym, co jeszcze drogi p. rezydent (oby żył wiecznie!) zdąży podpisać przed końcem urzędowania.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej