Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
355 postów 3547 komentarzy

.

Iza

Pojednanie kota z myszą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cyryl wprawdzie ten sam, ale metody się zmieniły

 

W dobrych starych czasach, w dobrych domach, panie nie mówiły publicznie o polityce, seksie i religii. Szczególnie przy obiedzie. Dzieci przy posiłkach nie odzywały się wcale, chyba, że za zgodą rodziców, a raczej na ich wyraźne żądanie. Takie tematy poruszali panowie w palarni przy koniaku i cygarze.

Gdzie się podziały dobre stare czasy?

Teraz w dzienniku TV ( wczoraj)  oglądam panią sex instruktorkę, która radośnie ( dosłownie) machając  dwoma gumowymi penisami wchodzi do koedukacyjnej klasy łódzkiego gimnazjum. Pani instruktorka poucza następnie młodzież ( cały czas na wizji) jak otwierać opakowanie prezerwatywy, jak dobierać jej rozmiar oraz jak wypychać pęcherzyk powietrza zbierający się pod kondomem na końcu penisa. Podobno uczy również technik seksualnych. Twierdzi, że w ten sposób uczy dzieci odpowiedzialności.

 

Iluzoryczne wydaje mi się przeświadczenie, że po takiej suchej zaprawie zmaleje liczba niepożądanych ciąż wśród nastolatków. Wydaje mi się, że – wręcz przeciwnie- ich liczba wzrośnie, bo ich spora część będzie chciała zastosować zdobytą wiedzę w praktyce, nie wiedząc, że antykoncepcja bywa zawodna.

 Ale nie o to chodzi. Jeżeli nie widzi się nic niestosownego w publicznym dyskutowaniu technik seksualnych i antykoncepcyjnych z 12 letnimi dziećmi w koedukacyjnej klasie nie dziwmy się, że przy obiadach rodziny kłócą się na śmierć i życie o politykę, a ja piszę o sprawach religijnych, czego jak dotąd starannie unikałam. Za to obiecuję pisać krótko.

 

Jesteśmy świadkami hucznego pojednania nie tyle prawosławia co  carosławia czy raczej putinosławia z kościołem katolickim i przedstawicielami polskiego społeczeństwa. Choć pojednanie jest rzeczą szlachetną, czuję się jakoś nieswojo. Ze strony władz polskich widzę w tym pojednaniu niezwykle sprytny wybieg taktyczny mający na celu całkowite zmarginalizowanie środowisk zainteresowanych wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej i skłócenie ich z polskim kościołem instytucjonalnym. Każdy głos w sprawie Smoleńska będzie teraz potępiany jako naruszenie paktu - nie zawartego przez nas.

 

Podobno władze świeckie i kościelne realizują w ten sposób misję nie dokończoną przez Jana Pawła II (nie wpuszczonego przecież do Rosji przez poprzedniego patriarchę.)

 Misja Cyryla  rzeczywiście jest politycznym i religijnym ewenementem.

Czy szuka on sojuszu w walce o tradycyjne wartości ? Czy chce zdominować i zmonopolizować tę walkę?.

Niepokoi mnie również powoływanie się w licznych wypowiedziach na „ducha Fatimy”.

O ile pamiętam fatimskie przesłanie obejmowało raczej nawrócenie Rosji i poświęcenie jej Matce Boskiej. Nie chodzi o to, że mam zamiar kogokolwiek nawracać, ale nie podoba mi się permanentne ostatnio zawłaszczanie osób, osiągnięć, poglądów i idei.

 Zawłaszczono Jan Pawła jako listek figowy dla różnych przedsięwzięć, które rzekomo popierał ( wejście do UE), zawłaszczono Powstanie Warszawskie jako celebrę establishmentu. Wolałabym, żeby nie zawłaszczano Fatimy, szczególnie dla doraźnych celów politycznych.

Czy mamy świętować to pojednanie?  Oby nie okazało się pojednaniem kota z myszą.

Jak to kiedyś mówiono: „ Cyryl wprawdzie ten sam, ale metody się zmieniły”.

KOMENTARZE

 • Niech sobie gadają, Polski KK jest na tyle świadomy
  tego kto przyjechał do Polski i dlaczego że ja się nie obawiam, zawsze dobrze pogadać... :-)
  Co innego jak by przyjechał Putin do Polski i rozmawiał z Bondarykiem... zamiast z Komorowskim...

  Tu jest film dla nas/was piszących na NE
  http://vod.gazetapolska.pl/2239-spotkania-w-ksiegarni-gp-w-krakowie-andrzej-zybertowicz
 • @ autorka
  No to wiem co odreagowujesz !
 • @archeo
  Dziękuję za link:)
 • @cyborg59
  Dotychczas odreagowywałam zaśmiewając się przy lekturze Jaj be. Chyba jest gorzej, bo wkroczyłam do akcji:)
 • @archeo 11:43:57
  Blagam ! Archeo , pisz o co chodzi . Zrozum 99% Polski ma powolny internet i nigdy się nie dowie co jest na tym filmie ! Z doświadczenia wiem
  że istotne jest 25 sekund z 15 minut filmu !
  Interesuje mnie Twoje zdanie, a tak to wprowadzasz konkurencyjny przekaz
  do komentowania.
  Pozdrawiam!
  p.s Strach o rozłam pozostaje.
 • @Iza 11:53:29
  Gdyby ongiś "Apel Biskupów" był podobny do tego :
  Sądzę, że przyszedł czas, abyśmy wszyscy pomyśleli o tym, że należy zmienić ton stosunków między naszymi państwami, między naszymi narodami - powiedział Cyryl.

  Najprawdopodobniej zostaliby uwięzieni. Apel dotyczył katolików jako zaczynu pojednania. Tym razem mamy do czynienia z czymś nieprawdopodobnym dyplomatycznie : przedstawiciel religii ledwie tolerowanej na terenie własnego państwa wypowiada się na terenie innego
  państwa w imieniu, nie swoich wiernych, a całego narodu i WŁADZ państwowych !

  Przerwę bo oglądam transmisję. Skończy się "Ranigastem na niestrawność i zgagę".
 • Jeżeli Putin wysłał Cyryla ,aby "zadymił"
  sprawę Smoleńską,to widzę,że katastrofa Prezydenckiego samolotu na 100%nie była dziełem przypadku.Wrota przez,które zaczęło sączyć się światełko prawdy o tym wypadku zostały prawie domknięte.Tym sprytnym zabiegiem zadowolono wszystkich umoczonych zarówno z Polski jak i zagranicy.
 • Tu chodzi o zakończenie
  nieustającej od rozbiorów I Rzeczypospolitej wojny między narodem Polskim i Rosyjskim rozniecanej i podsycanej przez wrogów Polski, Kościoła Katolickiego i oczywiście Rosji.
  Jasnym jest, że każdy przy okazji chce wyciągnąć z tego maksymalne korzyści.
  Ale i tak potencjalne korzyści dla obu narodów, dla Kościoła Katolickiego i cerkwi przerosną wszystko inne.
  Trzeba również zaznaczyć, że wyjaśnienie zamachu smoleńskiego NIE JEST strategicznym celem ani polityki polskiej, ani Polaków (jest celem ale drugorzędnym, nie samym w sobie).
  Tym bardziej nie jest takim celem ciągłe "wyjaśnianie" tego zamachu, jak również ludobójczej zbrodni katyńskiej.
  Jeśli chodzi o ścisłość, to polskie SS (służby) od lat są w stanie ustalić pełną prawdę o Katyniu i innych miejscach ludobójstwa i z całą pewnością za kilka lat, jeśli nie teraz już, są w stanie ze szczegółami wyjaśnić i wskazać winnych zamachu smoleńskiego.
  Czy ktoś z obecnych uważa inaczej???
  Zatem jaki ma sens przy każdym kontakcie z Rosją wyciąganie dla wyciągania tych rzeczy.
  Ja rozumiem, gdyby np. w kontekście Katynia, ktoś żądał odszkodowań, ziemi za krew, czy schwytania i ukarania wskazanych zbrodniarzy.
  Może zadajmy sobie pytanie - czy gdyby Rosja wydała odpowiedzialnych za mord katyński, to w Polsce ci ludzie zostaliby skazani na karę śmierci albo zostaliby uwięzieni do końca swoich dni?
  Bo ja szczerze wątpię. Skończyłoby się na "moralnym osądzeniu", czyli NICZYM.
  Skoro Polska nie potrafiła załatwić sprawy rzeźników Woli, którzy umarli ciesząc się szacunkiem i pobierając wysokie rządowe emerytury, to pretensje o ciągłe "wyjaśnianie" do Rosjan są niepoważne, zwłaszcza w kontekście rozmontowania na własne życzenie Państwa Polskiego na rzecz Niemiec.
  Rosja przyznała się do odpowiedzialności za ludobójstwo polskich elit, przyznała się także do odpowiedzialności za Smoleńsk.
  Przyznali się jednak nie po to, by ciągle i przy każdej okazji to powtarzać.
  Mogę się mylić, ale tak właśnie uważam, z całym szacunkiem dla Pani Izabeli.
 • @@@
  Jeżeli już polecanki tolerujemy; to warto ze względu na fachowość :
  http://wpolityce.pl/artykuly/34221-media-glownego-nurtu-zaskakujaco-zmienily-linie-programowa-czy-chca-relacji-panstwo-kosciol-wedle-wzorcow-rosyjskich
 • @AlexSailor
  Sprawa Smoleńska nie została wyjaśniona. Żądanie jej wyjaśnienia traktowane jest często przez media głównego nurtu jako nieprzyzwoite. Czy wyobraża sobie Pan, że ginie prezydent Francji, jej generalicja i elita polityczna, a w mediach tego kraju dominuje - jak w Polsce- nuta" nic się nie stało".
  Czym innym jest wojna między narodami- jej nie ma, a czym innym ostrożność wobec intencji reżimu, który nigdy nie zrezygnował z mocarstwowych aspiracji.
  Znam bardzo dobrze literaturę i kulturę rosyjską i bardzo ją lubię. Czytam po rosyjsku w oryginale. Przyjaźnię się z Rosjanami. Wydaje mi się, że dobrze ich rozumiem. Ale to całkiem inna historia.
 • @AlexSailor 13:07:47
  Dawno nie czytalem czegoś tak bardzo ilustrującego radziecki fatalizm.
  Jezeli milicja przychodzi po Aleksieja Moriaka to znaczy że jest on winny !
  On sam nawet nie wie że jest winny ale służby wiedzą, jaki sens ma oponować ? A ci co kradną i morduja bezkarnie ? Widocznie jakiś cel w tym jest, władza wie lepiej .
  Ocknij się !
 • "Pojednanie kota z myszą"
  Jeden z celniejszych tytułów, jakie ostatnio widziałem.

  W zasadzie nie trzeba by pisać nic więcej ;)

  PS A w zasadzie - z kim to pojednanie? Cyryla z kim?
  Podobno na lotnisku witał go Komorowski (tak słyszałem, telewizji nie oglądam - to nie wiem). Do kogo więc przyleciał? Czyim jest gościem?

  Coś mi się widzi, że to jakieś pojednanie "na górze"?
  To skoro się jednają, sami dla siebie - niech to robią...
  Co mi tam do tego?
 • @ATMAN 13:48:59
  Ciąg dalszy. Jednania dupy z batem ciąg dalszy! Teraz w wymiarze duchowym, dla odmiany...Już festiwal piosenki rosyjskiej mamy, kolej na buziaki...Gdyby tak marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu "podesłano podobnego Cyryla do pojednania", to co myślicie, co by zrobił?, zamiast walki z bolszewikami zaczął by ich widać chlebem i solą? .
 • @ATMAN
  Chodzi mi o techniki zamykania ust skuteczniejsze być może od ich gipsowania. Napiszę o tym.
 • @Iza 14:04:20
  To już druga zdrada polskiego Episkopatu ! Poprzednim razem zdradził cały Episkopat Prymasa Wyszyńskiego,po tym jak Go komuniści aresztowali. Wysmarowali na rozkaz bezpieki Oświadczenie odcinające się od Prymasa i od Pana Boga. Kardynał Wyszyński przebaczył im wielkodusznie po wyjściu z zesłania.Ale był to Jego wielki błąd. Zżerała Go ta zdrada do końca życia,i przysłużyła się do przedwczesnej śmierci. Gdyby wtedy Episkopat Polski poniósł słuszną karę za tamtą zdradę, pewnie nie doszłoby do obecnej !
 • @Iza 13:24:34
  "Sprawa Smoleńska nie została wyjaśniona. Żądanie jej wyjaśnienia traktowane jest często przez media głównego nurtu jako nieprzyzwoite."
  Oczywiście, że nie została wyjaśniona, a media głównego nurtu nie działają w polskim interesie, chyba, że przypadkiem.

  To jest jasne i oczywiste.
  Tym niemniej, strategicznym celem polityki polskiej jest między innymi utrzymanie państwowości, suwerenności, odzyskanie niepodległości oraz poważnych korzyści dla Państwa i Narodu Polskiego.
  Obecnie znaleźliśmy się w sytuacji, że nie tylko nie jesteśmy się przeciwstawić oddzielnie Niemcom i oddzielnie Rosji w celu realizacji naszych polskich celów, ale nawet nie jesteśmy w stanie prowadzić propolskiej polityki w stosunku do Litwy, Ukrainy i Białorusi.
  Żeby oddać prawdziwy obraz sytuacji, to całkiem możliwe, że nie jesteśmy w stanie stawić czoła militarnie (oczywiście nie ma dziś takiej potrzeby) nawet Białorusi.
  Polacy są tępieni na Litwie, w Niemczech oraz we wschodniej części zajętych przez Ukrainę, powstałą z NICZEGO i nigdy wcześniej nie istniejącą, ziem polskich.

  Mając na uwadze, że zarówno Niemcy, pewne poważne siły na Ukrainie oraz na Litwie, oraz państwa bardziej odległe, wysuwają pod adresem Polski roszczenia terytorialne i majątkowe oraz, że nie ma wśród nich Rosji, należy zdecydować, w jakim stopniu realizowanie polityki dwóch wrogów - Niemiec i Rosji - leży w polskim interesie.
  Niezwykle ważne jest również, że tereny, co do których Polska mogłaby rościć pretensje, to jest wschodnie ziemie II RP, nie znajdują się w granicach państwa rosyjskiego, oraz, że ludność narodowości rosyjskiej mieszkająca na Litwie, a do niedawna (w dużo mniejszym stopniu) na Ukrainie, jest dyskryminowana tak jak Polacy.
  Oznacza to, że nie istnieje duża część sprzecznych interesów między Polską a Rosją.
  Co prawda Polsce przysługują roszczenia finansowe wobec Rosji ustalone umowami po zakończeniu wojny Polsko-Radzieckiej, roszczenia z tytułu złamania paktu o nieagresji, roszczenia za wymordowanie i ograbienie ludności polskich dzielnic wschodnich, to jednak nie są one zagrożeniem dla państwa rosyjskiego z tytułu również słabości Polski.
  W tym miejscu przypomnę o rezygnacji "polskiej" dyplomacji z domagania się zwrotu pożyczki udzielonej przez Królową Bonę Królestwu Hiszpanii.
  Nie duże pieniądze, ale fakt znaczący.
 • CYRYL JAK CYRYL ALE TE PUTINO-TUSKOWE METODY :)))
  Iza:
  "........Jesteśmy świadkami hucznego pojednania nie tyle prawosławia co
  carosławia czy raczej putinosławia z kościołem katolickim i przedstawicielami
  polskiego społeczeństwa. Choć pojednanie jest rzeczą szlachetną, czuję się
  jakoś nieswojo. Ze strony władz polskich widzę w tym pojednaniu niezwykle

  sprytny wybieg taktyczny mający na celu całkowite zmarginalizowanie
  środowisk zainteresowanych wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej i skłócenie
  ich z polskim kościołem instytucjonalnym. Każdy głos w sprawie Smoleńska
  będzie teraz potępiany jako naruszenie paktu - nie zawartego przez nas.........."

  ================================================

  To powyższe stwierdzenie trafia w sedno całej tej

  perfidnej, putinowsko-POlszewickiej mistyfikacji sprzedawanej

  jako pojednanie Polaków z Rosjanami !!

  Sprytna, prowadzona na rosyjskim POwrozie esbeko-POlszewia

  sięga do starych, wypróbowanych PRL-owskich metod wykorzystywania

  zdrajców do otumaniania prowadzonego na rzeź Narodu Polskiego.


  Niedawno, zdrajca i esbecki agent Ścibor-Rylski a teraz TW SB "Zefir"

  jako "wiarygodny" katolicki przedstawiciel episkopatu bronią

  POlszewickich pachołków rosji i atakują Polaków chcących

  prawdy o Zamachu Smoleńskim !!!
 • @cyborg59 13:28:03
  A gdzieś pan to wyczytał????
  Uważa pan może, że po strategicznych celach polskiej polityki jakimi było:

  - wstąpienie do nie istniejącej prawnie UE i zrzeczeniu się zaraz po jej powstaniu państwowości oraz suwerenności,
  - obsadzenie na stanowisku prezydenta Ukrainy człowieka środowisk związanych z bandami upa w zamian za wybranego legalnie, pochodzącego z polskich rodziców Janukowicza,
  - rozegranie kilku meczy piłkarskich (z udziałem polskiej reprezentacji dokładnie trzech) za 100 miliardów złotych,
  - nieudanym przystąpieniu do padającej na mordę strefy euro,
  - strategicznym sojuszu z pewnym azjatyckim państwem,

  kolejnym celem będzie "wyjaśnianie", bo przecież nie wyjaśnienie zamachu smoleńskiego????
 • @Zbigniew-Grzymski 14:26:52
  Trzeba sobie zadać jedno pytanie. Komu służy tak naprawdę ta wizyta? Oprócz wiernych prawosławnych to tylko Tuskowi i Komorowskiemu. To im zależy na wytworzeniu takie atmosfery aby wg. nich dobre i coraz lepsze stosunki z Rosją były jeszcze bardzie wiarygodne chociażby przez taką wizytę. Uważam, że episkopat został nakłoniony do rzekomego dialogu i podpisania wspólnej deklaracji pojednania. Bo co bardzie zadziała na niedowiarków, oczywiście Kościół. Pozostaje jeszcze pytanie czym został nakłoniony do takiego kroku? Świętym spokojem w sprawie funduszu kościelnego. Prawdopodobnie przez pryzmat pieniędzy jesteśmy świadkami niby to pojednania. Za co Polacy mają przeprosić Rosjan? Bo za co Rosjanie nas, wiem jakie krzywdy wyrzadzilismy Rosjanom aby ich przepraszać/ może ktos wie...a może sam Biskup Michalik podpowie...To smutne. Tak jak w 1989 roku, tak i teraz. Kościół Katolicki opuścił swoich wiernych i zostawił ich samym sobie, a sam wplątuje się w dosyć ryzykowne towarzystwo. To mi przypomina gruba kreskę żyda Dickmana vel Tadeusza Mazowieckiego.

  A. Czy domaganie się przyznania do winy zbrodni ludobójstwa jest zemstą?
  B. Czy domaganie się zadośćuczynienia jest zemstą?
  C. Czy domaganie się kary jest zemstą?

  To jest nieważny dokument dopóki Rosja nie przyznaje się do winy ludobójstwa na Polakach, dopóki nie będzie zadośćuczynienia w postaci wysokich odszkodowań dla rodzin ofiar pomordowanych w rosyjskich wiezieniach i lagrach, zadośćuczynienia o wiele wyższego za każdego zamordowanego Polaka niż Cyryl I (jewrej Władimir Gundiajew) otrzymał za zakurzenie jego książek. Dopóki nie będzie procesu nawet pośmiertnego by pozbawić wszelkich godności winnych ludobójstwa. By Rosjanie wstydzili się na wieki tych zbrodniarzy i nigdy nie poszli ich drogą. Jestem dziś załamany......wstyd przed Tymi Czaszkami, również z "łączki", przed Sybirakami, Harcerzami z Zadwórza, Lwowa i Grodna...nie wybaczę póki nie zobaczę wyciągniętej ręki i żalu za to co się stało, a Bohaterów błagam wybaczcie bo nie wiedzą co czynią.......smutek, smutek, smutek...Cyt: "Oby każdy Polak w każdym Rosjaninie i każdy Rosjanin w każdym Polaku widzieli przyjaciela i brata" Moi bracia - Rufus vel Dzierżyński, Beria, Mołotow, Stalin i Władymirowicz Putin - czyż nie brzmi to pięknie? Czymże to ekscelencjo Michalik na takie braterstwo zasłużyłem? Zgadzam się z Księdzem Isakowiczem-Zaleskim. Rosja jest krajem bandyckim i z żadnym ruskim czy ich jewrejejami nie ma pojednania. Ilu Polaków wymordowała Rosja i Sowiety, ile to było milionów Polaków ?
 • @AlexSailor 14:41:18
  Wyczytłem w Pańskim tekście z godziny 13:07.
  Rozciąganie mojej wypowiedzi na twierdzenia opisane ogodz 13:28
  mija się z celem. Trenowałem erystykę na Uniwersytecie Szczecińskim ;-)))
  Ten kierunek dyskusji mnie nie interesuje.
 • W temacie ...
  http://www.youtube.com/watch?v=P1lnc8aN3i8
 • Nie mylcie aktów politycznych z duchowymi.
  Wypada nauczyć się abecadła w kwestii o której się mówi.

  Przeczytajcie tekst;

  http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/71424,tekst-przeslania-i-co-nastepnego-dnia

  Polityka jest prosta, duchowość nie- łatwo iść po najmniejszej linii oporu, ale co z tego mamy?
 • @cyborg59 14:59:20
  Putinowski patriarcha ma ręce zbroczone krwią, bo błogosławił zbrodnie Putina. Czy zbrodnicza ręka może teraz błogosławić Polaków? Putinowskie błogosławieństwo dla Polaków to niewyobrażalna wręcz paranoja i hipokryzja! To istna fanfaranada ! Bez uznania zła nie można mówić o przebaczeniu ! to jest typowy polityczny chwyt Rosjan, którym przewodzi dyktator i ludobójca Putin !!! To ściągnięcie przez elity Cyryla do Polski ma powstrzymać rewolucję czy wojnę? Czy ten z dużym brzuchem i ten zegarkiem za 30000 euro służą rzeczywiście Bogu i narodowi czy władzy i mamonie? osoba handlująca ropą (Cyryl) nie może nosić tandety. A co do brzuchów, to nie wiadomo, który z nich ma większy. Powyższy dokument mówi ogólnie o pojednaniu i wspólnej (bolesnej...)historii, a nie odnosi się do konkretnych wydarzeń stanowiących tej historii zręby. 4XI1794 - Rzeź Pragi (wyrżnięto kilkanaście tysięcy cywilów) Samoj Wielikij Gieroj gienierał SUWOROW (Gen. Lew Nikołajewicz Engelhard -"na brzegu rzeki piętrzyły się stosy trupów kobiet i dzieci"). To tylko jeden z przykładów naszej wspólnej bolesnej... historii. Ekscelencje biskupi powinni raz na zawsze pamiętać, że podpisując się pod dokumentem o pojednaniu z mentalnymi potomkami morderców polskich (i żydowskich w tym przypadku) obywateli-cywili Rzeczypospolitej biorą tą niewinna krew także na swoje sumienie. JESTEM CIEKAW CZY abp. MICHALIK JEST TEGO ŚWIADOM CZY TEŻ MOŻE JEST "TAK OBSZERNEGO SUMIENIA"???
 • "Pojednanie kota z myszą", no właśnie!;-))) .........................................................................
  Uważam to "pojednanie" za kontrowersyjne.************ W narodzie polskim narasta bunt za mord smoleński! Chcąc załagodzić napięcie społeczne Polaków, wysłany został Cyryl prawosławny najwyższej rangi kościoła Moskwy. W ten sposób chcą załagodzić ból Polaków przez "czerwono"-purpurowych biskupów. Nie podoba mi się ta gra, nie jest szczera i nie nosi znamion działań w dobrej wierze.
 • @circ 15:08:45
  "Polityka jest prosta, duchowość nie"

  Polityka jest prosta? Czyżbyś była świeżo po lekturze MACHIAVELLEGO?

  (Jego najważniejszym dziełem jest Książę, pisany w latach 1512-20, wydany w 1532 r., w którym został zawarty zbiór wskazówek dla pełniących władzę z główną tezą, że rządzący jest zobowiązany oddzielić politykę od moralności (Machiavelli doskonale rozumiał, że władzę zdobywa się podstępem i przelewając krew, utrzymuje się ją dzięki terrorowi, a traci - przeważnie na drodze rewolucji i zdrady; wyznawał teorię "cel uświęca środki", jego doktryna polityczna nazywa się "makiawelizmem"). ;))
 • @Kula Lis 62 14:14:59
  Kula Lis 62:
  "To już druga zdrada polskiego Episkopatu ! Poprzednim razem zdradził cały
  Episkopat Prymasa Wyszyńskiego,po tym jak Go komuniści aresztowali.
  Wysmarowali na rozkaz bezpieki Oświadczenie odcinające się od Prymasa i
  od Pana Boga. Kardynał Wyszyński przebaczył im wielkodusznie po wyjściu

  z zesłania.Ale był to Jego wielki błąd. Zżerała Go ta zdrada do końca życia,i
  przysłużyła się do przedwczesnej śmierci. Gdyby wtedy Episkopat Polski
  poniósł słuszną karę za tamtą zdradę, pewnie nie doszłoby do obecnej !"
  =============================================

  PO-komuniści cynicznie przyrównanują to obecne "pojednanie" z ruskimi

  do listu biskupów polskich do niemieckich z roku 1965.

  Trzeba tu przypomnieć, że wielki prymas Polski Stefan Wyszyński

  był bardzo rozczarowany bardzo słabą reakcją (nastawionych po

  rewanżystowsku) biskupów niemieckich na ten list i dopiero podczas

  wizyty w niemczech w 1978 roku (razem z Papieżem Janem Pawłem II-gim)

  na którą nie miał ochoty, przełamał pod wpływem Papieża swoją niechęć

  do biskupów niemieckich.

  Ale to już były inne czasy i niemieccy biskupi czuli oportunistyczny

  respekt przez Polskim Papieżem.
 • BIngo.
  Aczkolwiek ja osobiście widzę to jeszcze gorzej. Mianowicie, to nie nasze włądze się zdobyły (na cokolwiek, już nie mówię, że na manewr taktyczny). IMHO to raczej x. Cyryl, tradycyjnie wypełnia polecenia Kremla (taka cerkiewna tradycja). Tu: robi "pojednanie", by jeszcze bardziej przerobić na pieczarki niepokornych Polaków.
  Inna sprawa (poza Fatimą i myszami), jest taka, że hmmm... jakby tu dyplomatycznie o nieobecnym... Otóż jakoś nie widzę kroków pojednawczych "ku katolicyzmowi" ze strony prawosławia. No to jak tu się jednać, gdy tylko jedna strona wykonuje taniec godowy?? Co więcej, osobiście uważam, że z uwagi na samą teologię prawosławną, pojednanie jest niemożliwe. Oczywiście nie wyklucza to możliwości i potrzeby osiągania jakiegoś cywilizowanego modus vivendi. Ale mówienie o pojednaniu, to IMHO przedwczesne. Albo mówiąc wprost: chwilowy chwyt propagandowy.

  Aco do zakazu mówienia przez baby o seksie, wojnie i polityce, to czytam właśnie Droździaka (nie Zwoździaka, jak mylnie podawałam w innej dyskusji) "Zawsze bezpieczna". Takie tam różne niuanse, to trzeba otóż rozróżnić. Czym innym jest miła atmosfera przy posiłku (zakaz pitolenia o polityce) a czym innym zabieranie głosu przez ludzi (wsio ryba jakiej płci - tu kolejny osobisty wtręt: zagląanie ludziom w gacie i różnicowanie ich na tej podstawie zawsze wydawało mi się niesmaczne).

  Pozdrawiam(-y)
 • @Kula Lis 62
  Dziękuję za liczne komentarze. Onieśmiela mnie trochę Pana świetna orientacja w tak wielu dziedzinach. Pozdrawiam.
 • @Iza
  Ja tego w pełni nie mogę ogarnąć. I nie mam do tego zaufania. Prędzej kościół anglikański pogodzi się z Rzymem, niż my z prawosławiem.
  A co z unitami?
 • @Skandenbeg
  Szanowny Panie, oczywiście że czytał. Papier jest cierpliwy. Ja przeżyłam wystarczająco wiele przejawów przyjaźni i pomocy bratnich narodów, żeby być ostrożną. W deklaracjach też- one nic nie kosztują. Pażiwiom- uwidzim.
 • @Kula Lis 62 15:23:55
  Bilans mojej rodziny z Niemcami jest tego rodzaju, że można powiedzieć:
  było nie zaczynać! Dywizja rozbita przez pociąg pancerny, port w Bremie
  zbombardowany. Tu możemy dyskutować, tu możemy sobie wybaczać
  w wymiarze jednostkowym. Nikt z mojej rodziny nie zginął w obozie .
  Ale bilans ze wschodem jest jednoznacznie zbodniczo jednostronny.
  Do dzisiaj dnia brak przyznania nawet faktu, co ja mam wybaczać ????
 • @bez kropki
  Kiedyś w Drohiczynie rozmawiałam z popem. (1970?). Mówił mi, że pomiędzy ludźmi tam żyjącymi nie ma waśni religijnych, że dużo jest rodzin mieszanych, że na wspólnym cmentarzu leżą rzymscy katolicy, unici i prawosławni. Byłam zachwycona, szczególnie, że zaprosił nas, strudzonych wędrowców w liczbie 4 na posiłek i nocleg.Z noclegu nie skorzystaliśmy, poszliśmy nocą szosą do Sokołowa.
  Co do dobrych obyczajów przy stole- to trochę pół żartem, pół serio. Pozdrawiamy.
 • @jazgdyni
  Dlatego nie udzielam się w sprawach religijnych, że nie czuję się kompetentna. Podzieliłam się tutaj moim nastrojem. Oczywiście mogę się mylić i chciałabym się mylić. Pozdrawiam.
 • @Skanderbeg 15:42:47
  Dziękuję za link. Od tego należy zacząć, a dywagacje pozostawić innym.
  Kazdy jest czytelnikiem samego siebie.
 • @Nathanel 15:24:14
  Jest również beneficjentem. Został przyjęty jak głowa państwa :
  "Wielkiej Rusi", a w Kijowie nie jest uznawany, na Białorusi raczej nie,
  na Litwie - nie wiem, ale raczej kiepsko to widzę. Teraz nagle daje to wstęp
  do gry o rewitalizaję imperium.
 • @cyborg59 16:24:39
  Cyryl i Michalik. Wstyd, zaledwie dwa dni po obchodach rozgromienia dziczy bolszewickiej, kolejna kolaboracja / z putinowskim aparatczykiem/, żenada. Coś pamiętam, że w latach 50-ch, 60-tych, też kościół podzielono, jacyś "patriotyczni" księża też się wtedy znaleźli.
 • @bez kropki
  Jeszcze co do tradycyjnych podziałów. Moja córka ma jakieś końskie interesy z Kazachami. To ludzie bardzo tradycyjni, przywozili jej czekoladki ale chcieli gadać o finansach z chłopem. Gdy okazało się że muszą z nią się dogadywać zaczęli traktować ją z wielkim szacunkiem ale również zaczęli wręczać jej jako suwenir ( to jest tak silnie umocowane w ich obyczajach, że nie sposób nie przyjąć) koniak. Czyli uznali ją za chłopa:)
 • @Iza 16:42:34
  "Czyli uznali ją za chłopa". Widać kobita ma jaja. Psychiczne. I to jest jedyne kryterium oceny;). U Droździaka też:).
 • @jazgdyni 16:07:48
  //Ja tego w pełni nie mogę ogarnąć. I nie mam do tego zaufania. Prędzej kościół anglikański pogodzi się z Rzymem, niż my z prawosławiem.//

  Człowieku. Nie pisz takich rzeczy, nie daj się zideologizować.
  Przeczytaj Ewangelię jeszcze raz. Cała Ewangelia ma za cel pojednanie w prawdzie i miłości.

  Wyłazi z was wieloletnie pranie mózgów przez ideologie.
  Czytajcie JPII, zróbcie wszystko by zrozumieć różnicę między polityką ( czyli partykularnymi interesami) a prawdą (uniwersalną).

  Prawda jest możliwa, o ile my ją przyjmiemy. Przecież wszyscy tego pragniemy jak wody.
 • @Iza 16:22:17 i jazgdyni
  Nie ma to jak trzeźwość umysłu.
  Owszem, owszem, pojednanie dobra rzecz, gościa z gałązką oliwną na pewno psem nie poszczujemy itp. Ale... ... Nic dalej tu nie napiszę - wąty wyrazili już przedmówcy. NIe będę się więc powtarzać.
 • Szanowna Autorko.
  Coś nie tak. Nasza "demokracja" polega na tym, że postkomuna pokazała i pokazuje tym, którzy naprawdę walczyli w Polsce o wolność ich miejsce. Ludzie sprzedaliśmy jako Naród resztki godności cichym przyzwoleniem na taki stan rzeczy, że złodziej wyrasta na godnego podziwu i szacunku obywatela. Komuna pozwalała na wypłynięcie wszelakiego łajna społecznego do sterów władzy i ten stan rzeczy nadal trwa. W normalnym kraju taka sytuacja doprowadziłaby do dymisji rządu. Ta ekipa wie, że Polakom można pluć w twarz, bo skoro po słowach płemieła " polska to nienormalność" wszyscy przeszliśmy do porządku dziennego i uznaliśmy to za normalność to czego można oczekiwać. Jak można tak perfidnie kłamać i mamić społeczeństwo obietnicami bez pokrycia. Odpowiedź nasuwa się sama można tak robić, można tak mówić, bo sami Polacy to tolerują i zachowują się tak jakby nic nie stało. Karmieni jesteśmy tą obłudną wizją Kraju przez wydawałoby się opiniotwórcze media. Zabija się w nas nasze własne poczucie godności i dumy bycia Polakiem, wbija nam się w głowy, że teraz bycie patriotą to nazizm, to nie trendy. Wystarczy spojrzeć na Niemców i innych dla nich Europa jest OK, ale najważniejsze to interes narodu, ich narodu rozumianego jako społeczność kraju w którym mieszkają. Zastanawiam się co jeszcze musi się stać, żeby Naród otworzył oczy, żeby polska była Polską.
 • @circ 16:52:57
  Prawda ?! No to proszę by j.e. Cyryl wydusił z siebie prawdę o 1920 ,
  17 września 1939 ..... Prawda Go wyzwoli !
  ...// Grzech, który jest głównym źródłem wszelkich podziałów, ludzka ułomność, indywidualny i zbiorowy egoizm, a także naciski polityczne, doprowadzały do wzajemnej obcości, jawnej wrogości, a nawet do walki między naszymi narodami. //.....
  A to już jest całkowita nieprawda. Że niby co? Polacy z Rosjanami się pobili
  bo się nie lubili a władza niewinna ?
 • @bez kropki 16:59:41
  Pewnie masz rację , ale nie mogę wytrzymać ;->
 • @cyborg59 16:24:39
  Przyjechał do nas człowiek, jewrej i agent KGB/FSB,który otwarcie popiera dyktaturę agenta KGB w Rosji. Człowiek obwieszony jak choinka zlotem z drogim zegarkiem na ręku, który nie widzi wolności tylko bat władzy i który na jej rzecz działa. I ten ktoś śmie reprezentować wolnych, wierzących ludzi i sprowadza ich do roli niewolników?
 • @jazgdyni 16:07:48
  Będziemy musieli przestać lubić unitów ! Ograniczyć kontakty z prawosławiem Ukrainy, przynajmniej do czasu jak uzna zwierzchność Moskwy.
 • @Kula Lis 62 16:37:41
  Ciekaw jestem co będzie 17 września ? Obawiam się że cisza oficalna
  z połajankami pod adresem tych co rozdrapują dopiero co zabliźnione.
 • Skąd te uprzedzenia do zwykłych Rosjan...
  przecież ich zgnięło z tych samych rąk które mordowały Polaków, 55mln!. Oni przecież także dzielą nasz los (chyba jeszcze bardziej). Tu jest ciekawy dotyczący tego tematu:
  http://marucha.wordpress.com/2012/08/17/to-chazarskie-zydostwo-mordowalo-polakow-w-katyniu/
 • A GDZIE PRZEPROSZENIE I ŻAL ZA GRZECHY LUDOBÓJSTWA NA NARODZIE POLSKIM OD 240 LAT ????
  .
  "WSPÓLNE PRZESŁANIE DO NARODÓW POLSKI I ROSJI
  Arcybiskupa Józefa Michalika, Metropolity Przemyskiego i
  Zwierzchnika Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchy
  Moskiewskiego i Całej Rusi Cyryla
  ...................
  Grzech, który jest głównym źródłem wszelkich podziałów, ludzka ułomność,
  indywidualny i zbiorowy egoizm, a także naciski polityczne, doprowadzały do
  wzajemnej obcości, jawnej wrogości, a nawet do walki między naszymi
  narodami. ....
  ...................
  Apelujemy do naszych wiernych, aby prosili o wybaczenie krzywd,
  niesprawiedliwości i wszelkiego zła wyrządzonego sobie nawzajem.
  ......................
  Przebaczyć oznacza jednak wyrzec się zemsty i nienawiści, uczestniczyć w
  budowaniu zgody i braterstwa pomiędzy ludźmi, naszymi narodami i krajami,
  co stanowi podstawę pokojowej przyszłości......"

  ===========================================

  W tym teatrze na POtrzeby chwili POlszewickiego, antypolskiego rezimu

  brakuje PREZPROSZENIA NARODU POLSKIEGO ZA UPRAWIANE NA NIM

  LUDOBÓJSTWO od lat 240 !!!

  Prawd oczywistych nie da się przysłonić pięknymi, doraźnymi

  przedstawieniami i deklaracjami - Prawd o rosyjskim dziesiątko-milionym

  ludobójstwie uprawianym na Narodzie Polskim od 240 lat (wywózki na

  Sybir, mordowanie Polskich Patriotów, niszczenie Kultury Polskiej,

  ludobójstwo na Polskich Elitach - Katyń, Kozielsk, Starobielsk, Charków,

  Miednoje, Ostaszków, Smoleńsk itd. itd) i panoszeniu się

  rosyjskiej agentury w Polsce od ponad dwóch wieków a w szczególności

  obecnie w celu likwidacji Państwa Polskiego.

  Kto zaprzecza tej prawdzie poprzez bratanie się z oprawcami działa

  świadomie na szkodę Polaków i Państwa Polskiego i taka jest PRAWDA !!!
 • z wywiadu Szymona Kryszczuka z kardynałem Glempem z 26.07.2012
  Kardynał Glemp: "Myślę, że patriarcha Cyryl jest mężem opatrznościowym dla świata, Kościoła prawosławnego i naszych wspólnych kontaktów. Patriarcha jest bardzo otwartym człowiekiem, często podróżuje po świecie. Nie musi spotykać się z papieżem, by ogarniać całe chrześcijaństwo."

  Z tego powyższego można wywieść, że zwierzchnik Cyryla, znaczy się Wołodia, to dopiero jest mąż opatrznościowy dla świata.

  Gratulacje za SG.
 • @Jan Paweł 17:26:23
  Jan Paweł:
  "Skąd te uprzedzenia do zwykłych Rosjan...
  przecież ich zgnięło z tych samych rąk które mordowały Polaków, 55mln!.
  Oni przecież także dzielą nasz los (chyba jeszcze bardziej).........."

  =======================================

  No właśnie ! typowe myślenie ruska :))

  Sprawcy zawsze sądzą, że sa porządni :))

  Zbrodniarz czyni zło bo podpiera się zbrodniczą ideologią i kulturą !!!

  Rosjanie w ogromnej większości wierzą w swoich władców - to kultura

  bizantyjsko-mongolsko-stepowa, która zakłada, że człowiek jest po to

  aby go gnoić i mordować według widzimisie tyrana-dyktatora

  (patrz ruscy władcy tacy jak np. Czyngiz-Chan, Iwan Groźny, Katarzyna

  II-ga Zboczona, Lenin, Stalin, Breżniew, Putin itp.).

  Rosjanie są ofiarami samych siebie - to są jednocześnie sprawcy i ofiary

  i na tym polega ich dramat :)) ale to nie jest powód do użalania się nad

  nimi ani powód do ulegania im :))
 • @Skandenbeg
  Nie wiem dla kogo za trudny. Gładkich tekstów czytałam już w życiu zbyt wiele. Przekonują mnie raczej czyny. W tym co piszę nie ma nienawiści. Tylko wątpliwości. I proszę nie stosować wobec mnie podobnych- jak wyżej- chwytów. Najpierw przypisuje się komuś wymyślone poglądy i zachowania, a potem za nie flekuje.
  Już pisałam, że bardzo dobrze znam Rosjan i literaturę rosyjską, nieźle język. Bardzo ich lubię pojedynczo- w liczbie mniejszej niż 5 osób na raz. Kto zna Rosjan- wie o czym mówię. Doskonale wiem że wielu z nich cierpiało pod tym samym reżimem. Bardzo chciałabym się mylić w sprawie dzisiejszego pojednania i chętnie się do tego przyznam. Wśród moich przyjaciół są prawosławni i unici. Ale Cyrylowi jakoś nie specjalnie ufam. A przede wszystkim budzi nieufność huczek, który robi wokół tej sprawy PO. Nauczyliśmy się czytać pewne teksty jak moskiewską Prawdę i Trybunę Ludu- na odwrót.
 • @Zbigniew-Grzymski 17:44:41
  Istotnie. Rosjanie wierzą w swoich władców. Są też głęboko przekonani, że inaczej niż terrorem rządzić się nie da. Kultura (nie nazywałabym tego cywilizacją - nie ta półka) CAŁKOWICIE odrębna/inna od naszej (i niech nas nie myli zbliżony język, wygląd i sąsiedztwo geograficzne czy wspólna historia). A przecież trudno jest budować dialog, gdy strony posługują się całkowicie odrębnymi pojęciami. To nie wyrzut. To stwierdzenie faktu. Realistyczne.
 • @Zbigniew-Grzymski 17:44:41
  Pan chyba choruje na jakąś chorobę. Widac to w stylu pana komentarza. Panie, komu chce pan to wmówic, że zwykli Rosjanie to swołoc czychająca na Polaków. Chyba ktoś panu za to płaci. Niczym nie rózni się pan, od tych niemców którzy w taki sam sposób pogardzają Polakami.
  Radzę odwiedzic dobrego spowiednika i skorzystac z Sakrmentu Pokuty
 • @Iza 17:56:25
  Podzielam Pani obawy co do tego całego zamieszania wokół sprawy Michalik/Cyryl robionego przez PO, bo niejako z góry, nie wolno miec do czegos takiego zaufania. Ale trzeba tez wziąśc pod uwagę, czy aby nie jest to fałszywy PR, robiony tej sprawie celowo.
 • @archeo 11:43:57
  Szalom bracie z Gazety niby P ja mam dla ciebie też fotki
  Niech żyje kościół Katolicki Prawosławny precz z kaganatem Chazarskim.
  http://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/
 • «I przebacz nam winy nasi jak i my przebaczamy winowajcom naszym...»
  Jestem pewny, że czas odrzućie wszystkie brud polityczny z tego układu, a wspaniały wątek tego dokumentu będzie dobrym fundamentem dla przyszłośći naszych narodów.
 • @cyborg59 17:23:52
  Do ambasadorów Rosji białej i czerwonej oraz jej kolaborantów. Dzisiaj po raz kolejny mnie obrażono , po raz kolejny ambasadorzy Rosji w Polsce chcą narzucić swoją narracje prawdzie historycznej z której wynika jedno „Rosja czy biała czy czerwona jest od 400 lat agresorem , najeźdźcą mordującą Polaków „ .Pieronek nazywasz mnie ułomnym? Ty kolaborancie sowieckiego kłamstwa , ubrałeś habit i myślisz że jesteś księdzem i Polakiem? Jesteś kolaborantem CZERWONEGO SZATANA , który właśnie przybył do Polski w imieniu Putina i Rosji .Ambasadorom Rosji pragnę przypomnieć iż od 400 lat to agresywne państwo napada na Polskę i morduje polaków .Od 400 lat konfiskuje majątki polaków a ich samych zsyła do kolonii karnych i gułagów . Od 400 lat prowadzi imperialna polityke podbijając ustawicznie swoich sąsiadów .Chcecie pisać nową historie? Chcecie zaprzeczać faktom historycznym ? Do czego wzywacie ? Jaką zgodę mam budować z Sowietami wielu odmian ? Pierwszy rozbiór Polski , drugi , trzeci , rzeż Pragi przez Suworowa , zsyłki na Sybir , kryptobójstwa , napaść w 1920 , mord w Katyniu 1940, napaść w 1939 , odebranie nam 50 % naszych ziem po 1939 , sowiecki gułag zwany PRL-em przez 45 lat . Mordy ,kradzieże i gwałty na polakach .Niszczenie ,okradanie i palenie miast .Gwałty i zabójstwa to jest Rosja .Ja nie grasowałem po terenach Rosji zabijając ich obywateli , kradnąc i gwałcąc więc nie wzywajcie mnie abym za coś przepraszał . Pieronek jestes skończonym chamem i obłudnikiem popierającym koterię rosyjską i platformę. Jesteś z elektoratu obcego polskim tradycjom .To że się mienisz księdzem wcale nie znaczy że nim jesteś .Co ty wiesz o życiu w Polsce , siedziałeś w kaputkach i żarłeś jak my walczyliśmy o wolną Polskę na ulicach .My siedzieliśmy w więzieniach a tobie siostry zakonne prały obsrane majtki z przejedzenia .Ty śmiesz mówić do mnie że jestem ułomny chamie? Byłeś kiedyś głodny? Wiesz co to praca za marne grosze a w domu cztery gęby do wyżywienia? Wiesz jak smakuje Polska , gdy się dla niej walczy a tacy jak ty sprzedają ją za garść czerwonych rubli, smakuje jak piołun? Moja Polska śmierdzi takimi funkcjonariuszami jak TY i tobie podobni .Ale powiadam ci Pier/dolo/onku wasz czas zbliż się do końca .Dla takich jak ty nie będzie amnestii , przekaż to też Moskalikowi . Nikt z mojej rodziny nie napadł na Rosje. Piszecie o zemście? Karą w sądzie dla morderców nazywacie zemstą? Piszę i pisałem że Norymberga musi się odbyć nad zbrodniarzami z KPZR ,KGB ,GRU i ich polskojęzycznymi kolaborantami PZPR ,SB, WSI .To jest według was zemsta? Zemstą to było rzucanie trupów polskich jeńców do dołów z wapnem ,związanych drutem kolczastym i strzał w potylice , zemstą było zostawienie Powstańców Warszawskich bez dostaw broni od aliantów bo zabronili sowieci lądowania na swoich lotniskach .Zemstą było polowanie na żołnierzy z AK, WIN,NSZ i BCH .Zemstą było torturowanie ich , zabijanie i sypanie wapna na szczątki naszych bohaterów . Zemstą były gwałty na polskich kobietach . Jednacie się nie z narodem rosyjskim uciemiężonym i traktowanym jak raby , jednacie się z potęgą CZERWONEGO SZATANA , następców imperialistycznej Rosji . VETO ………….. nigdy nie uznam tego wezwania a wzywających będę zwał kolaborantami .
  A teraz poczytajcie co napisaliście :
  - Oby każdy Polak w każdym Rosjaninie i każdy Rosjanin w każdym Polaku widział przyjaciela i brata. (...) Przebaczenie nie oznacza zapomnienia, ale wyrzeczenie się zemsty i nienawiści oraz włączenie się w budowanie zgody i braterstwa pomiędzy Polakami i Rosjanami – napisali we wspólnym przesłaniu Cyryl I i abp Józef Michalik.
  „ludzka ułomność, indywidualny i zbiorowy egoizm, a także naciski polityczne doprowadziły do wzajemnej obcości, jawnej wrogości i walki pomiędzy Polakami a Rosjanami” Jesteście ślepi i głusi .Jesteście opętani ……………….. ładne słówka z ta ludzką ułomnością ale przypomnijcie mi kiedy i ilu zabiłem Rosjan , kiedy ich okradłem , kiedy zgwałciłem ich matki lub żony. Do czego mnie wzywacie idioci .To wezwanie winno być jednostronne .Ten wasz Cyryl vel Michajłowicz winien jak w 1611 złożyć hołd RUSKI i razem z Putinem i KGB-owcami na Placu Piłsudskiego w Polsce na kolanach prosić o wybaczenie i darowanie win .Winien błagać o przebaczenie za mordy i grabieże dokonane przez Rosję na narodzie Polskim. Winien błagać za te 22 000 polskich oficerów zamordowanych strzałem w tył głowy i tych zamordowanych 96 Polaków w Smoleńsku .Winien błagać na kolanach o wybaczenie matek które straciły synów , setki tysięcy polskich rodzin za gehennę w łagrach i na zesłaniach na Syberii i Kazachstanie i za zmarnowane życie. Niech się kaja za tysiące zgwałconych polskich kobiet naszych babć i matek .Hańba wam na wieki za ten podpisany dokument , hańba………………. Autor: KAT
 • @autor
  "Jesteśmy świadkami hucznego pojednania nie tyle prawosławia co carosławia czy raczej putinosławia z kościołem katolickim i przedstawicielami polskiego społeczeństwa. Choć pojednanie jest rzeczą szlachetną, czuję się jakoś nieswojo. Ze strony władz polskich widzę w tym pojednaniu niezwykle sprytny wybieg taktyczny mający na celu całkowite zmarginalizowanie środowisk zainteresowanych wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej i skłócenie ich z polskim kościołem instytucjonalnym. Każdy głos w sprawie Smoleńska będzie teraz potępiany jako naruszenie paktu - nie zawartego przez nas."

  Pani Izo KK prowadzi swoją politykę, nawet jeśli władze RP brały w tym czynny udział to z tekstu wynika, iż musiały pójść z KK na kompromis. Czego przykładem jest 3 część (najważniejsza) przesłania.
  Chodzi pani zapewne o 2 część przesłania a mianowicie:
  "Z uznaniem przyjmujemy działania kompetentnych komisji i zespołów w naszych krajach."
  Nawet jeśli odnosi się to do Smoleńska (co nie jest takie oczywiste zważywszy na wcześniejszą treść gdzie mowa o II WŚ i represjach reżimu totalitarnego), nie jest najważniejsze i nie jest celem tego przesłania.

  "Podobno władze świeckie i kościelne realizują w ten sposób misję nie dokończoną przez Jana Pawła II"
  Podobno to chłop w szpitalu umarł. Takie pojednanie jest zgodne z polityką KK. Wątpię aby JP2 prowadził jako papież swoją osobną politykę.

  "Czy szuka on sojuszu w walce o tradycyjne wartości ? Czy chce zdominować i zmonopolizować tę walkę?."
  Nie rozumiem na jakiej podstawie wysuwa pani wniosek o próbie dominacji KK przez prawosławie. Jeśli by to pani rozwinęła był bym wdzięczny.

  W 3 części zostało jasno i dokładnie wyjaśnione dlaczego dążenie do takiego sojuszu jest korzystne dla obu stron. Jak obie strony z tego skorzystają to już inna sprawa.
 • @Kula Lis 62 18:31:10
  Proponuję przeczytac ten artykuł:
  http://marucha.wordpress.com/2012/08/17/to-chazarskie-zydostwo-mordowalo-polakow-w-katyniu/
 • @Kula Lis 62 18:31:10
  Zgadzam sie co do tego że Polska nigdy nie prowadziła wojen ofenzywnych, nigdy nie była agresorem... Myślmy nie napdali na nikogo. niestety po wstapieniu do Nato - paktu (niby) obronnego, ta sytuacja zmieniła się
 • @Jan Paweł 18:53:53
  PRZEPRASZAM, ale o dupę można rozbić to " dzieło" . Ładny pasztet. Jakie pojednanie, z kim i po co i komu to potrzebne. Najpierw trzeba by Rosja poprosiła o przebaczenie POLSKI NARÓD za 150 lat rusyfikacji, prześladowań, grabieży, mordów i schyłek, a potem poprosiła o przebaczenie za KATYŃ, za proces 16-tu, za narzucenie nam bolszewickiego ustroju, który cofnął nas o 50 lat w rozwoju cywilizacyjnym, a na końcu niech nam zwrócą wszystkie zrabowane dzieła KULTURY POLSKIEJ i koniecznie mają zwrócić sztandary sowieckie zdobyte w zwycięskiej wojnie przez POLSKĄ ARMIĘ W 1920 roku, które cudem ocalały z pożogi wojennej , a sowieccy agenci wywieźli je z POLSKI w czesnych latach 50 - tych, zwracając w/w dobra niech nie zapomną o zwrocie czarnych skrzynek , telefonu satelitarnego i broni BOR-u, która pozostaje w ich łapach nazbyt długo, o wraku samolotu nie wspomnę, kolejnym warunkiem niech będzie deklaracja w której wyrażą zgodę na rozpoczęcie od nowa śledztwa w sprawie ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO, a w przypadku udowodnienia winy rosyjskich urzędników, ekstradycja do POLSKI, by mogli być osądzeni przez POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI, jako że rosyjskie sądy nie są niezawisłe. Po spełnieniu tych warunków i prośby o wybaczenie, powinni wyrazić skruchę, a MY NARÓD POLSKI w takich okolicznościach możemy PRZEBACZYĆ ,taka kolej rzeczy może otworzyć nowy rozdział w naszych stosunkach, pozbawiony choćby jednego z wymienionych warunków, będzie fotomontażem pojednania. NIEMOŻLIWE, WIEM, wiem bo to warunki niemożliwe do spełnienia przez Rosję, dlatego autentyczne i szczere pojednanie z obecną Rosją z obecnymi jej decydentami jest równie niemożliwe, a powstało na zamówienie polityczne, jest próbą przykrycia ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO, zgromadzone dowody mają coraz większą "wagę" i strach przed prawdą coraz większy , niech teraz ktokolwiek powie o SMOLEŃSKU zostanie okrzyknięty " wrogiem pojednania" ." Jeszcze atrament nie wyschnął, a ci burzą z takim trudem pojednanie z pokojowo nastawionym Putinem i jego narodem ". TRUDNO SIĘ BĘDZIE OBRONIĆ PRZED LEMINGAMI. Ps. przykro mi szalenie, że KOŚCIÓŁ POLSKI dał się wciągnąć w tę pułapkę, albo hierarchowie naszego KOŚCIOŁA zostali do tego przymuszeni(czyżby teczkami na ŁUBIANCE?).
 • Pozdrawiam
  http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/71451,wybaczamy-i-prosimy-o-wybaczenie
 • @Kula Lis 62 19:01:04
  Jeżeli skutkiem tego pojednania, miałaby byc także (a może przede wszystkim) wspólna Chrześcijańska modlitwa o pokonanie Szatana (tego umownego ale przede wszystkim tego realnego) to chyba nie ma wiekszego celu który uświęcał by takie pojednanie. Zwrómy uwagę że to nie Rosja obecnie nas okupuje, a satanistyczny Zachód, który jest realnycm zagrożeniem dla Chrześcijaństwa w Europie. Zresztą w tej zachdniej to juz dawno Chrześcijańswat nie ma. W Polsce także coraz bardziej pustoszeja koścoiły. Więc patrząc na Pojednanie w tych kategoriach, to chyba Chrześciajaństwo Prawosłane przychodzi nam z pomocą. I oby wspólna modlitwa tych teraz już dziesiątek (jak nie setek) milionów Chrześcijan, dała skutek pokonania Szatana. A nad przeprosinami niech potem popracują historycy obu stron. Dlatego zupełnie niepotrzebnie ten wątek jest teraz poruszany na tym Akcie Pojednania.
 • @Ewidentny Oszust 19:22:06
  Panie Michalik wbił Pan nóż w plecy nie tylko Polakom, ale i Kościołowi. Muszą na Pana mieć bardzo mocne papiery
 • @bez kropki 18:00:37
  bez kropki:
  "Istotnie. Rosjanie wierzą w swoich władców. Są też głęboko przekonani, że
  inaczej niż terrorem rządzić się nie da. Kultura (nie nazywałabym tego
  cywilizacją - nie ta półka) CAŁKOWICIE odrębna/inna od naszej (i niech nas
  nie myli zbliżony język, wygląd i sąsiedztwo geograficzne czy wspólna historia).
  A przecież trudno jest budować dialog, gdy strony posługują się całkowicie odrębnymi pojęciami. To nie wyrzut. To stwierdzenie faktu. Realistyczne."

  ============================================

  "niech nas nie myli zbliżony język, wygląd i sąsiedztwo geograficzne" -

  Słusznie !!!

  ten zbliżony do naszego słowiański język wykorzystywali i

  wykorzystują agenci Rosji jako "argument" do tworzenia jakiejś

  "słowiańskiej wspólnoty" :)) - taką wspólnotę Polacy już mieli przez

  123 + 45 lat i jak na tej "wspólnocie" wychodzili wszyscy wiedzą !!!

  Zamiast być 100-milionowym liczącym się w Europie narodem otarli się

  o eksterminację tak jak żydzi !!!

  Ale czy to wiedzą albo czy to zrozumieją psychopatyczni agenci rosji -

  typu "Jan Paweł" ??
 • @Zbigniew-Grzymski 19:32:53
  Polecam artykuł:
  http://marucha.wordpress.com/2012/08/17/to-chazarskie-zydostwo-mordowalo-polakow-w-katyniu/
  wstawiałem go juz parę razy, ale pewnie nie zwrócił pan na niego uwagi.
 • @Zbigniew-Grzymski 19:32:53
  "Głupi policjant" z Ustrzyk Dolnych (słowa arcybiskupa Michalika) Sierżant Paweł S. podczas służby zatrzymał samochód. Kierowcy wypisał mandat za zbyt szybką jazdę, a do rozmowy włączył się pasażer. Krzyczał, machał rękami, zachowywał się agresywnie. - Ty nie wiesz, kim ja jestem! – powtarzał ów pasażer. W sierpniu 2008 roku policjant wydziału ruchu drogowego w Ustrzykach Dolnych, sierżant Paweł S. zatrzymał samochód. Kierował nim watykański ksiądz, który przekroczył prędkość o przeszło 30 km/h i nie zapalił świateł. Dlatego sierżant wypisał mu mandat i pouczył, że należy jeździć ostrożnie. Do rozmowy jednak włączył się pasażer. Krzyczał na policjanta i machał rękami. Wysiadł z samochodu, zachowywał się agresywnie. - Ty nie wiesz, kim ja jestem! – powtarzał wielokrotnie. Rzeczywiście, Paweł S. nie wiedział. Ta niewiedza, jak się później okazało, kosztowała go bardzo wiele. Na dywaniku u komendanta dowiedział się, że tym pasażerem był arcybiskup Józef Michalik, przewodniczący episkopatu Polski. Wtedy dowiedział się też, że arcybiskup swoje niezadowolenie z "nadgorliwości" młodego policjanta wyraził dzwoniąc do samej komendy wojewódzkiej i prosząc o "ukaranie" 32-letniego sierżanta. W komendzie wojewódzkiej od zastępcy komendanta usłyszał, że w sposób "niegrzeczny" zwracał się do arcybiskupa Michalika, bo powiedział do niego "proszę pana", nie zaś "wasza eminencjo” (w rzeczywistości, jak pisze autorka, abp Michalik był wówczas ekscelencją). Przełożony zapytał także Pawła S., "dlaczego uderza w Kościół katolicki". Vice - komendant zażądał od S. unieważnienia mandatu. Następnie został on przesunięty z wydziału ruchu drogowego do plutonu patrolowego (degradacja). To jednak nie wystarczyło i pod groźbą zwolnienia dyscyplinarnego policjant został zmuszony do złożenia rezygnacji i odejścia ze służby. Potwierdzają to w anonimowych rozmowach byli koledzy sierżanta, na których powołuje się autorka reportażu. Po złożeniu przez sierżanta S. rezygnacji, jego przełożony, komendant Stanisław Dziedzic, przypomniał sobie o incydencie, jaki podwładny zgłosił podczas patrolu sylwestrowego. Zauważył bowiem, że z radiowozu zginął jego zasobnik z bloczkami mandatów karnych oraz część pieniędzy. Zginęło również jego prawo jazdy. Paweł S. o całym zdarzeniu poinformował przełożonych, zaś pieniądze wpłacił w kasie komendy. Z własnej kieszeni. Komendant nie tylko przypomniał sobie o sprawie zniknięcia mandatów dopiero po rezygnacji ze służby Pawła S., ale także złożył doniesienie do prokuratury, w którym napisał, że S. zniszczył mandaty po to, by przywłaszczyć sobie pieniądze. Które - i tu paradoks - oddał przecież do kasy komendy. Prokuratura byłemu już policjantowi postawiła zarzut niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. To słabe zarzuty, bo przecież mandaty, które zniknęły i tak są wpisywane w rejestr nałożonych mandatów, po zakończeniu służby. Nawet jeśli S. chciałby te pieniądze wziąć dla siebie, a dowody w postaci bloczków zniszczyć, to ślad po mandatach i tak by pozostał. Z zarzutów pozostał tylko brak dbałości o dokumenty. A to mogłoby nie utrzymać się w sądzie. Tymczasem Paweł S., który nie był już policjantem i nie musiał obawiać się "splamienia" honoru policyjnego munduru, wciąż opowiadał o "udanej" interwencji rzeszowskiej komendy wojewódzkiej w sprawie arcybiskupa. Wówczas do akcji wkroczyło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji. Prawie miesiąc później były sierżant siedział w areszcie, tym razem postawiono mu poważne zarzuty: nielegalne posiadanie, przetwarzanie i handel bronią. Przeszukanie domu oskarżonego nic nie wniosło do sprawy: zabezpieczono dwa telefony komórkowe. Nie znaleziono zaś broni. Dlatego przeszukano również dom rodziców S., i tu niespodzianka: zabezpieczono telefon komórkowy, komputer i zdjęcia wnuków. Broni nie było. Prokurator Aurelia Skiba, zajmująca się sprawą Pawła S., napisała w uzasadnieniu oskarżenia, iż Paweł S. handlował bronią, ale "w bliżej nieokreślonym czasie, w bliżej nieokreślonym miejscu i z bliżej nieokreślonymi osobami". Koledzy nie wierzą w postawione Pawłowi S. oskarżenia. – Wszyscy w okolicy wiedzą, że Paweł ma hopla na punkcie różnych "wykopalisk" - powiedział były kolega z komendy. - Ciągle wykopywał jakieś orzełki, guziki od mundurów, jakieś bagnety z pierwszej wojny, skorupy. To zapaleniec. Jego zbiory nieraz zasilały okoliczne muzea. – On był po przeszkoleniu pirotechnicznym, nie trzymałby żadnych niebezpiecznych materiałów, bo wie, czym to grozi – dodaje inny. Razem z byłym sierżantem zatrzymano dwóch innych kolekcjonerów, ale tylko S. trafił do aresztu, choć to u nich znaleziono atrapy granatów, łuski po nabojach z wojny i inne wojenne "gadżety". Pani prokurator, przedłużając areszt napisała, iż "zarzucane podejrzanemu czyny popełnione zostały (...) z udziałem osób, których tożsamości jeszcze nie ustalono." Uzasadniając areszt, napisała też, że ponieważ nie wiadomo, z kim on jest w tej grupie przestępczej, "niewiedza ta uzasadnia niezwłoczne odizolowanie Pawła S. od pozostałych osób." Paweł S., idąc do aresztu pozostawił w domu żonę oraz dwójkę dzieci, 4-letniego Patryka oraz roczną Marysię. Było im ciężko, ponieważ ze względu na chorobę Marysi żona nie pracowała. Ojciec byłego sierżanta dowiedział się, że arcybiskup Michalik opowiadał potem podczas różnych spotkań o tym "głupim policjancie z Ustrzyk Dolnych, który już się napodskakiwał". Napisał więc list do abpa Józefa Michalika z pytaniem, dlaczego tak skrzywdził jego syna. Niestety, nie otrzymał odpowiedzi. Artykuł ukazał się w NIE w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas Paweł S. nadal przebywał w areszcie, choć od kwietnia 2009 roku nie toczyły się żadne czynności procesowe. Dowodami w tej sprawie były zeznania, jak pisze autorka powołując się na anonimowych informatorów, drobnych przestępców, którzy poszli na współpracę z prokuraturą oraz zeznania funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji. Ps. Paweł S. wygrywa obecnie wszystkie sprawy w sądzie
 • @Kula Lis 62 19:31:37
  Kula Lis:
  "....Panie Michalik wbił Pan nóż w plecy nie tylko Polakom, ale i Kościołowi.
  Muszą na Pana mieć bardzo mocne papiery"

  ============================================

  Czy przypadkiem "ambitny politycznie" Michalik nie chce robić kariery

  jako "ojciec POjednania" z rosją ? - jeżeli tak to

  może stać się tym samym dla Polskiego Kościoła czym

  stał się Bolek dla Polski tworząc z niej Komunę-II albo

  czym jest szatański, czerwony rabin Michnik dla III-RP :)))
 • @Zbigniew-Grzymski 19:32:53
  Proszę pana. 50 lat okupacji rosyjskiej (a raczej sowieckiej) nie zrobiło w Polsce takiego spustoszenia jak 20 lat okupacji Zachodu. Zniszczony 12-ty potencjał gospodarczy na świecie (tak, tak, Polska za Gierka miała 12-te miejsce w sensie potencjału gospodarczego na świecie), zniszczone system edukacji, służba zdrowia, system emerytur, rozbuchana do granic biurokracja (niby europejska). spauperyzowne społeczeństwo (przeszło 60% wykluczenie społeczne), najwieksza chyba w historii Polski emigracja zarobkowa, drastyczny spadek liczebności Polaków (choroby, umieralnośc...) itd, itd, itd... a przede wszystkim Gigantyczne ZADŁUŻENIE które chyba skutkowac będzie BANKRUCTWEM POLSKI!!!! I pan mi tu mówi o zagrożeniu ze strony KOŚCIOŁA PRAWOSŁAWNEGO!!!...
 • @Zbigniew-Grzymski 19:45:42
  pan jesteś agentem, jednym z tych którzy niszczą w Polsce Chrześcijaństwo, wywlekając na wierzch jakiś tam przewinienia księży których zachowanie nie jest godne ich powołania. Proszę pana, ci księża jednak nadal pozostają kapłanami, mają MOC ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH i przez to mogą udzielac nam SAKRAMENTÓW, do czego pana zachęcam (szczególnie POKUTY).
  Jak już wytepicie do konca Kościół Rzymsko-Katolicki w Polsce to gdzie pójdziemy po rogrzeszenie, gdzie będziemy chrzcic nasze dzieci. Chrzest zmywa grzech pieroworodny (byc może pane tego nie wie), więc jeżeli przez Pana (i takich jak pan) nie będzie już mozna ochrzcic dzieci, to bierze to pan na siebie. Ale przypuszczam że wisi to panu gdzieś....
 • @Kula Lis 62 19:45:15
  Kula Lis 62:
  "Głupi policjant" z Ustrzyk Dolnych (słowa arcybiskupa Michalika)
  Sierżant Paweł S. ...
  ........................
  Do rozmowy jednak włączył się pasażer. Krzyczał na policjanta i machał
  rękami. Wysiadł z samochodu, zachowywał się agresywnie. - Ty nie wiesz,
  kim ja jestem! – powtarzał wielokrotnie. Rzeczywiście, Paweł S. nie wiedział.
  .......dowiedział się, że tym pasażerem był arcybiskup Józef Michalik,

  przewodniczący episkopatu Polski. Wtedy dowiedział się też, że arcybiskup
  swoje niezadowolenie z "nadgorliwości" młodego policjanta wyraził dzwoniąc
  do samej komendy wojewódzkiej i prosząc o "ukaranie" 32-letniego sierżanta

  ....... arcybiskup swoje niezadowolenie z "nadgorliwości" młodego policjanta
  wyraził dzwoniąc do samej komendy wojewódzkiej i prosząc o "ukaranie"
  32-letniego sierżanta. W komendzie wojewódzkiej od zastępcy komendanta
  usłyszał, że w sposób "niegrzeczny" zwracał się do arcybiskupa Michalika,

  bo powiedział do niego "proszę pana", nie zaś "wasza eminencjo” (w
  rzeczywistości, jak pisze autorka, abp Michalik był wówczas ekscelencją).
  Przełożony zapytał także Pawła S., "dlaczego uderza w Kościół katolicki"
  ......... ......
  policjant został zmuszony do złożenia rezygnacji i odejścia ze służby. ......."

  ===============================================

  To szokujące !!! -

  Abp Michnik zachował się jak

  - gardzący "motłochem" bolszewicki komisarz typu Dzierżyński :)) -

  dobrzy, że nie miał przy sobie broni palnej !:)))))
 • @Jan Paweł 19:50:36
  Jan Paweł:
  "......Proszę pana. 50 lat okupacji rosyjskiej (a raczej sowieckiej) nie zrobiło w
  Polsce takiego spustoszenia jak 20 lat okupacji Zachodu. Zniszczony 12-ty
  potencjał gospodarczy na świecie .............."

  ==========================================

  Myli się Pan !!!!!

  Tego spustoszenia dokonała nie "okupacja Zachodu" ale rosyjska

  PRL-owska, jaruzelowa żydo-komuna z jej rosyjskimi służbami jak

  SB, WSI - która okradła Polskę po raz drugi sprzedając ją

  tym razem nie Rosji ale Niemcom i Rosji !!!!!
 • @Zbigniew-Grzymski 20:12:29
  proszę pana, ten 12-ty na świecie potencjał gopodarczy miał także swój wyraz w tym że Polska była obecna na światowych inwetstycyjnych. To Polacy wygrywali przetargi na Bliskim Wschodzie (i nie tylko) na budowy zakładów przemysłowych, infrastruktury itd. Były cały grupy polskich przedsiębiorstw przemysłowych które były w stanie zrealizowac każdą inwetycję, sprzątając sprzed nosa wielka kasę globalistom. Jak pan mysli? czy to rosjanom zależało na zlikwidowaniu tego potencjału, skoro oni także mieli z tego haracz? Ale chyba warto go było płacic by miec ta ochronę przed -jak to mówił Gierek- Imperializmem Amerykańskim. Ludzie którzy wyjeżdżali na takie budowy, po powrocie kupowali np mieszkania, tak się tam wtedy zarabiało. Zreszta nie tylko na wyjazdach się zarabiało, bo także na inwestycjach w Polsce, także ludzie nieźle zarabiali. A teraz... nie zarabiają wcale!
 • Jest tak dużo komentarzy...
  że tylko skromnie dopiszę, nie jest Pani odosobniona w swoich spostrzeżeniach.
 • @ Autorko
  Bezskutecznie próbuję sobie wyobrazić jakąś próbę porozumienia, wypływającą od wiernych obu kościołów, lub od społeczeństw obu krajów. Niby ‘logicznym’ wydaje się apel oficjalnych ‘władz’ kościelnych, jednak IM tylko się wydaje, że reprezentują swoich wiernych.
  Tak, jak Tuskowi i Komorowskiemu wydaje się, że reprezentują naród.

  Dobre intencje wypowiadane przez niezaakceptowanych przywódców, zawsze skończy się tak, jak w proteście dziecka, wyrażonym w anonimowym motcie mojego bloga: „ojciec, Ty mi nie mów, jak mam robić, Ty rób, jak mówisz”.

  Pozdrawiam :-)
 • Pan Grzymski i inni mający podobne wątpliowści..
  Proszę przeczytac komunikat Pojednania:
  http://owp.nowyekran.pl/post/71459,wspolne-przeslanie-do-narodow-polski-i-rosji
  Czy jest w tym Pojednaniu jakiekolwiek zagrożenie dla Polski? Jest zagrożenie, ale... dla wrogów Polski, dla wrogów Chrześcijaństwa. Pozytywna waga tego Pojednania jest chyba wysoka, skoro tak zajadle niektórzy tutaj komentatorzy walczą z tym ważnym dla Polski Aktem. Polska w Europie jest juz ostatnim bastionem Chrześcijaństwa. Zwalczanym jak widac na każdym kroku. Widac to nawet tutaj, skoro jako wyrocznię cytuje się antypolskie NIE. Malejąca licza wiernych praktyjujących nie za dobrze wrózy Kościołowi RK w Polsce. Więc tak poważny zastrzyk WSPÓLNEJ MODLITWY z całą pewnosią nie przysłuży się źle dla Chrześcijaństwa w Polsce, Rosji a może i w Europie. Krytykantom przypomne tylko różne ateistyczne pomysły np aborcja po... porodzie! Kiedy po porodzie? a może jeszcze a pana wieku panie Grzymski?
 • @InaMina 20:36:27
  Też tak myślę, a mnie to zajęło jeden wiersz. LEMINGI lubią zaśmiecać ich umysł............................... .
 • @Jan Paweł 20:00:12
  Jan Paweł:
  ".....pan jesteś agentem, jednym z tych którzy niszczą w Polsce
  Chrześcijaństwo, wywlekając na wierzch jakiś tam przewinienia księży
  których zachowanie nie jest godne ich powołania. Proszę pana, ci księża
  jednak nadal pozostają kapłanami, mają MOC ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH i
  przez to mogą udzielac nam SAKRAMENTÓW, do czego pana zachęcam
  (szczególnie POKUTY).........."

  ============================================

  To niestety pan jesteś agentem tych co niszczą w Polsce

  Chrzescijaństwo bratając się z Cyrylem, który uznaje zwierzchnictwo

  wcielenia szatana - Putina !!! - uprawiającego ludobójstwo na małych

  narodach i oraz politykę fizycznej likwidacji "wrogów

  politycznych" w rosji i poza jej granicami !!!

  Polska była Silna Duchem (nawet podczas zaborów) wtedy kiedy miała

  silny i patriotyczny Polski Kościół.

  Obecnie jest publiczną tajemnicą, że Polski Kościół jest w rozłamie a

  to na skutek nieoczyszczenia go z komunistycznych agentów !!!

  Obecnie Polska jest mordowana ponieważ nie przeprowadzono lustracji

  (przede wszystkim w sądownictwie) ale także w Kościele !!! -

  przejawia się to m. in.w takimi tragicznymi, skandalicznymi i

  szkodliwymi dla Polski aktami jak to "pojednanie" TW SB "Zefira"

  z Cyrylem - agentem KGB-isty putina !!!!
 • @@@
  Pewien sąsiad swego czasu pożyczył ode mnie kilkaset złotych , bo komornik zajmował mu meble. Przez kilka lat kręcił, unikał mnie - choć go nie ścigałam- wreszcie formalnie rzecz biorąc dług uległ przedawnieniu. Nie naciskałam bo wiedziałam, że jest w kiepskiej sytuacji. Pewnego dnia przed Wielkanocą przyszedł do mnie z proboszczem i stwierdził, że chce się pojednać. Co gorsza proponował wzajemne wybaczenie win choć nie mogłam sobie przypomnieć co mu złego zrobiłam. Nie wypadało jednak wałkować wzajemnych pretensji , więc ku radości księdza uścisnęłam mu rękę, zastanawiając się o co mu chodzi. Przecież nie okazywałam mu żadnej niechęci.Następnego dnia wszystko się wyjaśniło. Rano przyszła jego żona po pieniądze na zakupy. Powiedziała, że zostaną na Święta bez mleka i chleba. Cóż miałam zrobić- dałam. I takie było nasze pojednanie.
 • @Iza 21:38:10
  Ciekawe podsumowanie dyskusji:)

  Czyżby o to chodziło Cyrylowi? Uważają na wschodzie, że miarka się przebrała?
  Powiedzcie Polaki - "wybaczamy"! NU! Już?

  No to zaczynamy od nowa...
  Interesująca koncepcja :(
 • @Zbigniew-Grzymski 21:12:16
  A czy nie uważa pan że Kościół jest przede wszystkim silny Wiarą wiernych. Hierarchowie Kościoła o ile sprawują posługę kapłańską zgodnie z Tradycją są wiermi Wiarze. Inna sprawą są ich przekonania i czyny. Ale za to juz oni będą się "tłumaczyc", to jest ich sprawa. Ja też (jak chyba każdy) chciałbym miec księdza pełnego cnót, ale oni są tylko ludźmi. Mnie natomiast bardzo cieszy powiększająca się WSPÓLNOTA W MODLITWIE, bo to jest istotne w WIERZE. Pojednanie włąsnie przese wszystkim mówi o takiej właśnie WSPÓLNOCIE W MODLITWIE, pozostawiąjąc kompetentnym historykom obu stron dochodzenie do prawdy. I to jest niepodważalna WARTOŚC POJEDNANIA.
 • @Iza:"esteśmy świadkami hucznego pojednania (...) czuję się jakoś nieswojo"
  Czy Pani się troszkę za bardzo nie zagalopowała?

  Te gesty, których jesteśmy świadkami to zaczątek. Nie wiemy co nich wyniknie, jakie owoce przyniosą.
  Póki co Kościół mamy jeden i jako Katolicy powinniśmy bronić Jego jedności bo nie ma siły bardziej niszczącej jak podziały.

  Włączanie sprawy Smoleńska jest wysoce nieuprawnione ponieważ nie ma żadnych dowodów na katastrofę .. oczywiście poza "faktami medialnymi".
  Ale jako ludzie rozsądni powinniśmy przyjmować do wiadomości tylko fakty realne.
 • @konserwatystka 22:01:26
  ... może i dowody na to, że to był jednak zamach znalazłyby się, to jednak nie ma dowodów na to kto za tym stoi. Przypomnę tylko jak to w 1970 na Wybrzeżu sfabrykowano prowokację (strzelając do ludzi, którym wczesniej nakazano pójscie do pracy) by zdjąc Gomółkę. Wszyscy obciażaja Gomółkę a to jakieś podległe mu siły zrobiły mu koło pióra...
 • MICHALIK WYSOCE NIEUPRAWNIENIE WŁĄCZYŁ SMOLEŃSK DO "PO-JEDNANIA" !!!!
  konserwatystka:
  "........Włączanie sprawy Smoleńska jest wysoce nieuprawnione ponieważ nie
  ma żadnych dowodów na katastrofę .. oczywiście poza "faktami medialnymi".
  Ale jako ludzie rozsądni powinniśmy przyjmować do wiadomości tylko fakty
  realne.........."
  ==================================================

  "Włączanie sprawy Smoleńska jest wysoce nieuprawnione ponieważ nie
  ma żadnych dowodów na katastrofę " -

  Słusznie !!! - Michalik wysoce nieuprawnienie włączył Smoleńsk

  do tego swojego "pojednania" z Cyrylem !!!

  I faktycznie nie ma żadnych dowodów na katastrofę !!!!!!

  Za to wszystko wskazuje na ZAMACH !!!!!!!
 • Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji .
  Po prostu episkopat jest rosyjską postsowiecką agenturą . Dlatego jesteśmy prowadzeni od klęski do klęski . Dlatego w Polsce katolicy będący większością są ostentacyjnie dyskryminowani i poniżani. Gdy jest jakaś próba mobilizacji to najdotkliwsze ciosy zadają biskupi. Nie jest przypadkiem , że Michalik musiał zabrać głos w sprawie Smoleńska . Widocznie to jest głównym celem "pojednania" . Prawdopodobnie w polityce międzynarodowej kończy się dobra passa dla Rosjan . Gdy wszyscy Polacy stwierdzą, że to nie był zamach ,nikt na świecie nie będzie mógł tego zakwestionować.
 • @superfajny 22:18:22
  Katolicy są niestety w Polsce już mniejszością i z roku na rok malejącą. Ludzie dopiero się ockną jak juz będzie za późno. Jak już sprzed kościołów znikną tablice z rozkładem Mszy św a zastapią je ogłoszenia na takicy ogłoszeń z grafikiem paru mszy na miesiąc, potem kwartał a potem budynki kościołów zamieni się na np muzea, galerie sztuki, kawiarnie itd,
  P.S. Suerfajny, poczytaj sobie treśc Pojednania to zobaczysz że jest to przede wszystkim Pojednanie w Wierze, w modlitwie:
  http://owp.nowyekran.pl/post/71459,wspolne-przeslanie-do-narodow-polski-i-rosji
  I nie ma żadnej obawy o jakąkolwiek okupację z estrony Chrześcijaństwa Prawosławnego
 • @Konserwatystka
  Nie bardzo Panią rozumiem. Nie ma dowodów na katastrofę? Więc samolot nie spadł? Nie zginęli ludzie? To tylko fakty medialne?
  Oczywiście, że mamy jeden Kościół - katolicki Czego i przed kim mamy zatem bronić? Prawosławie to wprawdzie religia chrześcijańska, ale nie ryzykowałabym tezy o jedności.
 • @Jan Paweł:"Wszyscy obciażaja Gomółkę a to jakieś podległe mu siły "
  Nich się młodzież nauczy w końcu pisowni .. nawet jeśli to tylko nazwisko z nadania. Ten człowiek to Gomułka.

  Gomułce koło pióra zrobili sowieci a nie siły mu podległe. Brak logiki..

  Dowodów na wylot z Okęcia nie ma w związku z tym nie ma dowodów na zamach. Po dwóch, z okładem, latach można przyjąć, że stoi za tym oszustwem cała "klasa" polityczna i wszystkie media...
 • @Iza 21:38:10
  Droga Izo. "Pojednała się" lista moskiewska. Z jednej strony ci, co naturalnie "bez swojej wiedzy i zgody", a z drugiej , rosyjskiej - ci co wręcz przeciwnie, za swoją wiedzą i zgodą jak najbardziej. Jak wiemy, wszystkie kwity szły do Moskwy. Oto prosty skutek barku lustracji - również w Kościele polskim.
  Mam wylogowany telewizor - jestem człowiekiem szczęśliwym. Choć bez poczucia bezpieczeństwa we własnym państwie.

  Ściskam i odreagowuj częściej na Jajach.be!!! :)
 • @Kula Lis 62 18:31:10
  amen
 • @konserwatystka 22:35:21
  na YouTube jest filmik w którym były pracownik Stoczni, obecnie mieszkający w Stanach,uczestnik tej prowokacji, opowiada o jej kulisach. Niestety z jego opowieści wynika że bepośrednimi wykonawcami były sabotujące go służby polskie. Pewnie była tam inspiracja sowiecka ale z całą pewnością nie rosyjska. Należy odzielic Rosję od Sowietów. Sowieci to nie Rosja.
 • @Iza 22:35:03
  I nie zrozumiesz nagłej przemiany ;-)))
  Najciekawsze jest to że co chwilę kolejna osoba, nie czytając poprzedników,
  odsyła do tekstu przesłania.
  Na dodatek dołączają obowiązkowe zdanie z konspektu, zupełnie nie pasujące do wcześniejszych wpisów komentatora :
  ...// I nie ma żadnej obawy o jakąkolwiek okupację z estrony Chrześcijaństwa Prawosławnego //...
 • @KOSSOBOR
  Dzięki za wsparcie. Takie pojednanie byłoby czymś wspaniałym gdyby można było w nie wierzyć. 16-u też uwierzyło w pojednanie. I akowcy, którzy składali broń. Ktoś tu przywoływał Konecznego. Ale czytał go chyba niezbyt uważnie. Koneczny twierdził, że nie można być cywilizowanym na dwa różne sposoby, że nie można należeć jednocześnie do różnych cywilizacji.
  Czy rzeczywiście Cyryl i Putin są naszymi sojusznikami w walce z cywilizacją śmierci? Czy dla swoich potrzeb imitują sojusz? Trudne pytania.
 • @cyborg59
  Po śmierci Jana Pawła dziennikarki TVN lały na wizji łzy. Były niezwykle nabożne- nawet się ucieszyłam, że potrafią się znaleźć. Nie trzeba było długo czekać, żeby się odwinęły jak żmije.
  To przezabawne jak retoryka potrafi się zmieniać z godziny na godzinę. Tusk, który nie miał zamiaru klęczeć przed byle proboszczem znowu przypomniał sobie, że chyba jest katolikiem. I tego katolicyzmu będzie nas teraz uczył. Jak kiedyś Michnik.
 • Niektórzy potrafią odróżnić Sowieciarza od Rosjanina . Może zechcą podzielić się z innymi tą umiejętnością.
  Putin jest Sowieciarzem , czy Rosjaninem ? Ten sam problem z Cyrylem . W 1999 roku BBC przeprowadziła wywiad z komendantem łagru w Norylsku . Ten człowiek odpowiadał za śmierć kilkudziesięciu tysięcy ludzi . W czasie przeprowadzania wywiadu obchodził 100 urodziny , mieszkał w Moskwie w Rosji , pobierał emeryturę kilkadziesiąt razy wyższą od przeciętnej wypłacaną przez Rosję .Mam pytanie do znawców . To był Rosjanin , czy Sowieciarz ?
  Jeżeli Rosjanie byli ofiarami Sowieciarzy , to po zrzuceniu sowieckiego jarzma musieli się jakoś rozliczyć ze swoimi okupantami , bo chyba wszyscy nie wyparowali w jednej sekundzie. Może ktoś da przykład jednego Sowieciarza ukaranego przez Rosjan.
 • @superfajny
  A czy my rozliczyliśmy się z naszymi oprawcami? Niektórzy zostali nawet " ludźmi honoru". Niektórzy są doradcami urzędującego prezydenta. Tylko biologia może uwolnić nas od tych zombie. Ale rosną ich następne szeregi. To jest zaraźliwe, jak wampiryzm. I odróżnianie jest tak samo trudne jak w horrorze.
 • @Jan Paweł 22:27:49
  Katolicy są nadal większością . Inna sprawa , co ludzie rozumieją przez to.
  Nie obawiam się okupacji prawosławnej , tylko bolszewickiej, rosyjskiej , również niemieckiej. W treści "pojednania" zawarte jest wielkie kłamstwo . To przesądza o wartości całości.My nie mamy kompletnie żadnego powodu , żeby prosić Rosjan o wybaczenie.Do dzisiaj jesteśmy przez nich wyniszczani bez żadnego pardonu .
 • @Iza 23:27:13
  Przyczyna nie rozliczenia się jest oczywista . Zbrodniarze nawet na moment nie stracili władzy . Teraz być może dojdzie do jakiegoś przesilenia . Wtedy może udać się zmiana pod warunkiem , że będziemy bardzo trzeżwo oceniać sytuację . Dziś np. wiemy , że na polski episkopat nie możemy liczyć . To jest właśnie drugi koniec michalikowo-cyrylowego kija.
 • @Iza 23:15:10
  O mało co nie kupiłbym Gazwyb by tę woltę na własne oczy zobaczyć,
  tylko dlaczego miałbym za to płacić ? Nagle wszystkie massmedia zaczną
  być ekspertami od katolickiej doktryny kościoła. Ciekaw jestem jak sobie
  poradzą z podstawą spowiedzi : SZCZERYM wyznaniem grzechów.
  Dokument który dziś podpisano razi mnie nieszczerością.
  Dla mnie jest to dokument dyplomatyczny, zawierający fałsz historyczny.
 • @Iza:" To tylko fakty medialne?"
  Oczywiście. Nie ma żadnego dowodu na wylot z Okęcia a na lotnisku Siewiernym nie było żadnej katastrofy. Każdy kto dokładnie śledzi wszystkie wydarzenia włącznie z wysłuchaniem zeznań pracowników Kancelarii Prezydenta wie doskonale, że żadnego lotu nie było.
  Nikt nie umie odpowiedzieć na proste pytanie dlaczego przez prawie dwa tygodnie żaden z tzw. świadków nie sprostował pierwotnej godziny "katastrofy" czyli 8.56. Jeśli na Siewiernym czekał ktokolwiek na 96 najważniejszych osób w państwie to te 15 minut ma kolosalne znaczenie. Nie jesy możliwe aby osoby odpowiedzialne za przygotowanie wizyty nie zdały sobie sprawy z róznicy prawie 15 minut. Nie mówiąc już o tym, że O godz. 8.48 do Radosława Sikorskiego zadzwonił dyrektor Departamentu Wschodniego MSZ Jarosław Bratkiewicz, informując, że na lotnisku w Smoleńsku zdarzył się najprawdopodobniej jakiś wypadek.

  "Z ujawnionych przez MSZ zapisów wynika, że o 8.48 do ministra Sikorskiego zadzwonił dyrektor Departamentu Wschodniego w MSZ Jarosław Bratkiewicz, mówiąc, iż w Smoleńsku najprawdopodobniej zdarzył się wypadek. Cztery minuty później Radosław Sikorski dzwoni do Centrum Operacyjnego, ale dyżurny nie ma jeszcze informacji. Szef MSZ dzwoni następnie do ówczesnego ministra obrony Bogdana Klicha, a o 9.02 otrzymuje telefon z Centrum Informacyjnego.

  09:02:53 – 09:03:51
  Połączenie nawiązane przez Centrum Operacyjne
  Minister Radosław Sikorski: Halo
  Pracownik CO: Dzień dobry Panie Ministrze Centrum Operacyjne. Rozmawiałem przed chwilą z szefem konsulatu i z attache w Smoleńsku. Powiedzieli, że z wieży kontrolnej dostali informację, to było 15 minut temu, zdarzenie, że prawdopodobnie samolot zaczepił o drzewa przy lądowaniu i spadł.
  MRS: Jezus Maria! (szept)"


  Wklejam dla pełnej jasności.
  Nikt nigdy nie odpowiedział na takie proste pytanie dlaczego minister Sikorski ( a także inne osoby w tym Macierewicz) przez prawie 2 tygodnie nie skorygowały tej godziny.
  Nikt tez nigdy, żaden dziennikarz a przecież tyluż mamy w każdej gazecie dziennikarzy śledczych nie podjął tego tematu. Atakuje się Sikorskiego o rózne bzdety a tu zgodna cisza.

  Naprawdę nigdy nie zwróciła Pani na to uwagi?
  A proszę mi powiedzieć czy Lech Kaczyński jako prezes Najwyższej Izby Kontroli czy jako prezydent podjął próbę wyjaśnienia sprawy FOZu? Czy ta sprawa miała jakikolwiek ciąg dalszy?


  Pisząc o jedności miałam na myśli jedność w Kościele Katolickim i zaufaniu do Episkopatu. Głosy przeciwko jego poczynaniom nie służą tej jedności.
 • Z rozdziału zatytułowanego: "Tępienie unii kościelnej" –
  Feliks Koneczny - "Święci w dziejach Narodu Polskiego"

  Cyt. fragment:

  "(…)Różnica dogmatyczna zachodzi tylko jedna, ta mianowicie, że prawosławie przeczy pochodzeniu Ducha Świętego także od Syna. Dogmat ten stanowi jeden z najtrudniejszych rozdziałów teologii i tylko uczeni teolodzy mogą tu zabierać głos. Czyż świeccy zdają sobie sprawę z tego? Czy rolnik lub mieszczanin, chudopachołek czy arystokrata, lub bankier po tej lub tamtej stronie myślą kiedy o tym dogmacie i czy na nim opiera się istna przepaść cywilizacyjna pomiędzy Polską i Rusią prawosławną? Przepaść ta istniałaby jednako, choćby nawet prawosławie przyjęło dogmat katolicki o pochodzeniu trzeciej Osoby Boskiej. Różnicę widoczną dla każdego stanowi coś innego – tu papież, a tam car. U nas Ojciec św. nie pyta żadnego monarchy, jak ma nauczać i Kościołem rządzić, a prawda religijna i moralność katolicka są wyższe ponad wszystkie rządy. W prawosławiu car czuwa nad tym, żeby sprawy religijne służyły polityce, żeby Cerkiew pochwalała wszystko, co rząd przedsięweźmie. W schizmie nie godzi się roztrząsać postanowień władz rządowych, bo urząd ma władzę od cara, a car jest głową Kościoła i w ten sposób z najmniejszej opozycji robi się jakby bunt przeciw Bogu samemu. A zatem w prawosławiu nie było nigdy godności obywatelskiej, tylko niewola duchowa, której jedynym obowiązkiem było ślepe posłuszeństwo rządom, jako obowiązek religijny.(…)

  --
  P.s.

  43 Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku. 44 Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą. 45 Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: – Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz. 46 On odparł: – I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie. (Łk 11, 43-46, Biblia Tysiąclecia)
  .
 • @Iza 23:07:39
  Porozumiewać się w sposób rzetelny i skuteczny /dobry/ można tylko w ramach jednej i tej samej cywilizacji. Inaczej - tak, jak napisałaś - np. o Szesnastu. Jeszcze co do tego "pojednania" - tak mi się brzydko skojarzyło: AKowcy dostali rozkaz od dowództwa o rozwiązaniu i ujawnieniu.......... Zawsze mnie to zastanawiało - było alogiczne z punktu widzenia życia żołnierzy. Hmmm... Dowództwo......

  Potworne jest to, że nie mamy dowódców, którym można wierzyć. Całkowita atomizacja. Stąd też brak sensownego oporu.

  No i te, jak słusznie piszesz, "trudne pytania". Nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć. W rodzinie męża i mojej, doświadczonych przez wojnę przez obu agresorów /w tym Katyń/ - zawsze było: nigdy sowieci! Nigdy! Jak już, to raczej Niemcy.
 • // Czy mamy świętować to pojednanie?.......
  // Czy mamy świętować to pojednanie? Oby nie okazało się pojednaniem kota z myszą. Jak to kiedyś mówiono: „ Cyryl wprawdzie ten sam, ale metody się zmieniły”.//

  Znakomite, w zakończeniu... te Pani Izo zdania ...a i (oby nie!) prorocze.
  Zostaliśmy nie tylko "wyCyryliZowani", ale i prawdopodobne przed-tem (też) w dużej większości i już ...WYCyFRyZoawni !

  .................................................
  Czy może być tak, w niedalekiej przyszłości:

  "I szły te upiorne pociągi, jeden za drugim, aż poczerniały od nich wszystkie linie kolejowe, wszystkie arterie łączące cywilizowany świat z tym złowrogim azjatyckim kolosem. Potem rozpełzły się po niezliczonych obłaściach od Archangielska po Kołymę, by rozsiać zrabowanych ludzi małymi grupkami po lasach, tajgach i stepach. I wtedy, kiedy ich mieli już w ręku, gdy wszystko było zdane na ich łaskę i niełaskę zaczęto z nich pompować siły i życie. Starzy i młodzi, chorzy i małe dzieci zmuszone tam były pracować. Kto nie pracował, ten nie miał prawa korzystania nawet z tych – pożal się Boże – jak, zaopatrzonych posiołkowych sklepów i kantorów. Póki były jeszcze rzeczy z domu, ludzie ratowali się sprzedawaniem ich. Każde prześcieradło, ręcznik, poduszka, para butów, pończochy, ubranie czy suknia, to tam – majątek! Od miejscowej ludności można było za to kupować mleko, jaja, grzyby, czy miód. Ale potem i to się skończyło.".........
  http://klubkip.nowyekran.pl/post/71254,beata-obertynska-cz-vi

  .........................................

  Myślę, że dla wielu z Nas, może się to-to POwtórzyć, ale dla reszty, nastąpi "pompowanie z życia i sił" TU na miejscu - "ekonomiczniej i humanitarniej na miarę czasów"). TU będZiemy "pompowani" z sił, życia, godności, własnych przekonań, pozbawiani wolności myślenia - na rzecz okupantow. Tu będziemy im płacić RACHUNKI jakie tylko wystawią. To jest istota tego "nowoczesnego (ich) pojednania". Czy zmienią się np. sądy, prawo,czy aparat ucisku ? Ależ-Nie !
  One się bardziej tylko przystosują do "owego-pojednania" !!! Gołym okiem to już widać i już teraz. Ślepiec to widzi wyrażnie

  Dlatego, porównanie z "Kotkiem (komputerowym) i myszką (komputerową) też ma sens. Stąd i to "niby-pojednanie"mogło już nastąpić teraz, bo i metody się zmieniły Cyfryzacja z Cyrylizacją POstępują !! Mają tamci; elektryfikacę i maszyny do ścinki "drzew na mrozie"też itp-itd. Teraz potrzebują głównie naszej forsy, pracy, myśli. Oddamy ją za nasze i naszych bliskich życie, za chleb, pozorną też i"wolność"!

  Sami piszemy i odkrywamy prawdę o sobie. Tylko słać ją w pakietach do naszych "teczek"."Komputery" wiedzą już "kto-zacz". Oporni zostaną wyeliminowani-komputerowo i metodycznie. Takie czaSy

  Zacznie się teraz, dopiero "ich-z nami pojednanie".Na bazie i po linii WY-CY-FR-YZO-WANIA. Ot i cała GROŻNA PRAWDA, POPA-rta też i.."Ruskim-Interesem"

  *************************************************

  Pojednajmy się(tylko) z Bogiem - nie lękajmy się, róbmy odważnie i mądrze swoje. Odnawiajmy zwłaszcza relacje z tymi co najbliżej nas żyją (pojednajmy się ale TU-w/m naszego wspólnego życia-lokalnie!) uświadamiajmy tych obok, "w czym rzecz"!!! Tyle może zrobić KAŻDY, aby zapobiec podziałowi i rozbiciu jedności POLSKI (nie-tylko Kościoła). To wiele! Tak zachowamy Polskę
  .
  Pozdrawiam Panią
  Wszystkim ...Szcześć Boże
 • nic dodać, nic ująć
  chociaż... i tak sformułowane delikatnie i grzecznie. Ja bym pewne pytania w artykule już uzupełnił o odpowiedzi, bo koń jaki jest... itp...
 • Polacy mają za co przepraszać Rosjan
  Z rąk polskich spotkała rosyjską/sowiecką armię największa hańba jaką pamięta rosyjski/sowiecki militaryzm.
  W sierpniu 1920 r. czołowe rosyjskie związki operacyjne nacierające na linii Nowy Dwór Maz. - Płock W CIĄGU TRZECH TRZECH DNI (SIC !!!!!) znalazły (ich resztki) się pod Mołodecznem (dzisiejsza Białoruś).

  Oznacza to że dzielni krasnoarmiejcy spierdalali przed Polakami z prędkością
  100 km na dzień co jest rekordem światowym.
  Historia wojen nie zna podobnego przypadku tak panicznej ucieczki.

  W Rosji, gdzie armia jest świętością, ten fakt historyczny jest nadal niezmytą hańbą.
  Przekonałem się o tym w rozmowach z ruskimi oficerami na poligonach.

  W ramach pojednania możemy ich za to przeprosić :-)

  Rosjanie są dobrymi żołnierzami , choć z lekką skłonnością do histerii.
  Od zawsze jednak, w każdej wojnie, byli fatalnie dowodzeni (od czasów Króla Ćwieczka aż po wojnę w Czeczenii).
 • W cywilizowanym stylu jest to pojednanie.
  Deklaracje episkopaty i prawosławia to na razie tylko deklaracje.
  Co z tego wyjdzie ? Czas pokaże.

  Nie wiem po co te pretensje o wyjaśnianie katastrofy w smoleńsku.
  Po co te popiskiwania. Nasz zachodni sojusznik z którym wspólnie prowadzona jest okupacja Iraku - Wielka Brytania.

  Wydłużyła okres utajnienia akt w sprawie katastrofy na Gilbrartarze.
  Do dziś nie wiadomo jak zginą Sikorski. I nie zanosi się na jej wyjaśnienie.
  Tak więc Rosja te pojednanie zrobiła w cywilizowanym , zachodnim stylu.
 • @Ptasznik z Trotylu 02:26:46
  "Oznacza to że dzielni krasnoarmiejcy spierdalali przed Polakami z prędkością
  100 km na dzień co jest rekordem światowym.
  Historia wojen nie zna podobnego przypadku tak panicznej ucieczki."

  Nie wiem ilu z dowodzących to byli rosjanie.
  Potraktuje tą ciekawostkę historyczną jako pewną równoważnie dla innego wydarzenia historycznego.
  Z ta samą prędkością, car zajmował kolejne tereny gdy poszerzał swoje państwo [wtedy jeszcze nie imperium] prąc na południe.
 • @Jan Paweł 22:59:05
  Poprawiam się. Gomułce koło pióra nie zrobili Polacy (źle to ująłem) a sowieciarze "sprezentowani" Polsce przez Stalina, mający tylko polskie obywatelstwo ale nic wiecej z Polską wspólnego.
 • @Jan Paweł 07:55:46
  Oraz żona żydówka z jej siostrą mieszkającą w Szwecji.
 • @Naes 07:45:31
  Jest faktem, że w Rosji zawsze pełno było cudzoziemców na kluczowych stanowiskach, w tym również w armii, co stanowi jedno z nieszczęść tego kraju.

  W Polsce również mamy to samo ale mówić o tym nie wolno bo to byłby antysemityzm.
 • PRZERAŹLIWY SKOWYT SYNAGOGI
  upewnia mnie że podpisany dokument to krok w dobrym kierunku.
 • PRZERAŹLIWY ZACHWYT SOWIECIARZY
  i ich śmiałość, narastająca z godziny na godzinę, buta nieukrywana -otwarta .....upewnia mnie, że podpisany dokument to krok w "dobrym" kierunku aby nas nadal niewolić i ogłupiać podszywając się teraz i pod Kosciół (już oficjalnie) nie tylko, swą żołdacką gębą, nawiedzonego dekownika.....
 • @Ptasznik z Trotylu 09:18:21 poniżej o tych w Polsce.
  Afery, grabieże i straty Polski
  1. Grabież srebra i złota FON plus cztery miliony dolarów przywiezionych z Londynu do Polski przez gen. Tatara. Strata FON - 4 miliony złotych.
  2. "Urwanie łba" 195 wielkich afer dokonanych przez prominentów żydo -komuny (PRL). Dane w/g informacji prasowych lat 80-tych. Strata 12 bilionów złotych.
  3. Grabież dobytku 300 rodzin tzw., wrogów ludu z Krakowa oraz występujących w mniejszym zakresie na terenie całego kraju wysiedleń w okresie bitwy o handel. Polegało to na wytypowaniu właściciela bogatego domu lub mieszkania. Wtajemniczeni UB - ecy właściciela zabijali lub aresztowali a majątek ich był przechwytywany przez morderców z Bezpieki. Straty 1 bilion złotych. 4. "Urwanie łba" sprawie "wystrzał" (kradzież depozytów, wymuszanie okupu od cinkciarzy). Udziałowcami afery byli żydowscy pułkownicy i generałowie MSW. Straty skarbu państwa - 2 biliony złotych.
  5. Bitwa o handel z lat 1945 - 1950 pod nadzorem żyda - Minca. Odebrano wówczas Polakom dorobek całego życia, dorobek wielu pokoleń polskich rodzin. Straty astronomiczne - 200 bilionów złotych.
  6. Ograbienie Skarbu państwa w aferze alkoholowej, przechwycenie i zniszczenie Polskiego monopolu Spirytusowego i Tytoniowego. Straty astronomiczne - 50 bilionów złotych.
  7. Ograbienie, okpienie, "wystrychniecie na dudka" półtora miliona Polaków z tytułu przedpłat mieszkaniowych. Bezdomni po 20 latach nie maja ani mieszkań ani pieniędzy. Straty astronomiczne 100 bilionów złotych.
  8. Afera nabranych naiwniaków na bezpieczną kasę Grobelnego. Współudział ministra Krzaka. Straty - 3 biliony złotych.
  9. Ograbienie 8 milionów emerytów z 40% składek ZUS. Polacy w pocie czoła pracowali za głodowe pensje dla Judeopolonii i w dobrej wierze odkładali ze swego wynagrodzenia 40% dla ZUS. Oszczędności te zostały zagrabione, a obecnie biedne państwo nie posiada funduszy na wypłacenie emerytur. Straty 100 bilionów złotych. Obecnie ukradziono Polakom składki OFE. 10. Ograbienie Skarbu państwa i Polaków przez tworzenie uprzywilejowanych przedsiębiorstw i fundacji: żydowskie PAX, INKO, LIBELLA, Fundacja Nisenbauma, wszelkie inne Fundacje. Firmy te przez 47 lat nie płaciły i nadal nie płacą cel i podatków. Straty 100 bilionów złotych.
  11. Afera przemytnicza MSW żyda gen. Matejewskiego. 18 tysięcy dukatów plus złoto. Aferze urwano "łeb" a złoto podzielono między mafiosów MSW. Straty - 18 tys. dukatów.
  12. Afera MSW gen. Milewskiego (żelazo - żądło). Napady, rabunki za granicami Polski i w Kraju, przemyt złota. Sprawie urwano "łeb" a walory dewizowe podzielono między wtajemniczonych mafiosów MSW. Straty 5 bilionów złotych.
  13. Afera FOZZ Straty 10 bilionów złotych.
  14. Afera rublowa, transfer z byłego ZSRR. Straty skarbu państwa 8 bilionów złotych.
  15. Afera rublowa, transfer z b. NRD. Straty Skarbu państwa 12 bilionów złotych.
  16. Afera Art - B w tym zniszczenie Ursusa. Straty 20 bilionów złotych.
  17. Afera paszportowa, machloja polskich żydów MSW z angielskimi żydami. Wydmuchanie Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Straty Skarbu Państwa 16 milionów dolarów (US) 18. Afera z zakupem śmigłowca Bella. Machloja amerykańskich żydów z polskimi żydami. Za zniszczenie polskiego przemysłu lotniczego, nasi rodzimi targowiczanie pobrali 5 milionów dolarów łapówki. Z tego powodu 70 tysięcy polskich robotników (wysoko wykwalifikowanych) poszło na bruk. Zdolność obronna Polski została obniżona. Zniszczono fabryki przemysłu lotniczego i obronnego, które były wybudowane po 1918 roku z inicjatywy Kwiatkowskiego (COP) i wysiłkiem całego Narodu. Budowa COP - u miała na celu przygotowanie Polski przed agresją Hitlera i Stalina. Straty 100 bilionów złotych. 19. Ograbienie Polaków przez odebranie działek budowlanych, ziemi, lokali handlowych, placów prawowitym właścicielom. Tylko w Warszawie odebrano 20 tysięcy działek, które prawem Chazuka przydzielono oczywiście tylko żydom i masonom. Np., przy ul. Sobieskiego, Nowoursynowskiej, Wolicy i wielu dzielnicach Warszawy i kraju. Przy Al. Wilanowskiej w Warszawie na terenie odebranych bezprawnie działek nomenklatura PZPR wybudowała przepiękne wille o czerwonych dachach. Społeczeństwo Warszawy nazywa ten super ekskluzywny zakątek "Zatoka Czerwonych Świń". Należy do tego jeszcze dodać, że sowiecka matrioszka, zbrodniarz i bandyta Kiszczak i jego kolesie żydowskiego pochodzenia (sama generalicja i pułkownicy), budowali wille siłami żołnierzy poborowych. Budynki te potem sprzedali po spekulacyjnych (przepraszam rynkowych) cenach, na czym zarobili po 100.000 dolarów. Straty w skali kraju 10 bilionów złotych.
  20. Pozbawienie Polaków poszkodowanych przez Trzecią Rzeszę Niemiecką odszkodowań za roboty przymusowe i obozy pracy przymusowej w czasach okupacji. Straty 500 miliardów marek zachodnioniemieckich.
  21. Koszty stanu wojennego poniesione przez żydo - generalska mafię w obronie swych mafijnych interesów. Straty ekonomiczne 25 miliardów dolarów (US). 22. Koszty utrzymania mafijnego PRON - u przez 10 lat 10 bilionów złotych.
  23. Machloje z przekształceniem 1600 największych fabryk polskich. Odebranie Narodowi i przekazanie obcym. Straty astronomiczne. Jest to powtórka bitwy o handel z czasów żyda Minca w latach 1945-1949. Straty 100 bilionów złotych.
  24. Bizantyjska rozrzutność w kancelariach prezydenta i jego dworu. Rozpłyniecie się majątku po byłym PZPR. Około 100 zabytkowych pałaców i ukrytych pieniędzy na różnych kontach przepadło FON. Straty 10 bilionów złotych.
  25. Zniszczenie ciężkiego przemysłu zbrojeniowego. Porwanie 6 handlowców w celu wyeliminowania Polski z arabskich rynków zbytu. Pozbawienie Polski taniej ropy z Iraku i eksportu budownictwa. Straty z tytułu utraty rynków arabskich - 10 miliardów dolarów.
  26. Rakietowa machloja żydo - polskich generałów z żydo - sowieckimi generałami na zakup od sowietów przestarzałych rakiet na wyposażenie Wojska Polskiego. Fakty te opisywał i wyliczył straty płk. Rajski ("Nowy Świat" z 11.03.1992). Polska zapłaciła za złom rakiet. Strata 60 miliardów dolarów. 27. Grabież 6 ton złota plus monety o wartości numizmatycznej, znalezione zostały w 1982 roku w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Poszukiwań dokonali saperzy WP oraz lotnictwo LWP za cenę ogromnych kosztów. Znaleziony skarb został przekazany do żydowskiego banku "Złoty Cielec" - jako własność "Sanchedrynu" (Tajny Rząd żydowski). Monetami srebrnymi i złotymi podzielili się wtajemniczeni mafiosi wybranego narodu "cyklistów": sowieckie matrioszki, zbrodniarze, bandyci i złodzieje tacy jak Wolski ksywa Jaruzelski, Poradko, Kiszczak, Barański, oficerowie SB: Siorek, Liwski i Zbigniew Dziegielewski, gen. Buła. Resztki tego złota w ilości 2 kg odkryła przypadkowo służba porządkowa w piwnicach Belwederu, które zapomniał zabrać sowiecka matrioszka, zbrodniarz i bandyta agent Śmierszy, NKWD, IW Wolski ksywa gen. Jaruzelski. Ciekawe? Który to Rasputin ukrył złoto? Fakty te opisał "Wprost" z 7.06.1993. Wojskowa Prokuratura w Warszawie na podstawie prawa Talmudu urwała "łeb" sprawie. Straty skarbu państwa - 6 ton złota plus monety złote i srebrne. 28. Afera Gawronika, który do spółki z płk. Grzybowskim z Wojsk Ochrony Pogranicza, w noc sylwestrowa 1988/89 rękami żołnierzy poborowych pobudowali 80 kantorów wymiany walut na granicach PRL. Wszystkie zezwolenia Gawronik załatwił o godz. 24 w nocy. Polski Kowalski na taka decyzję administracyjną czekałby miesiące a nawet całe lata. Afera Gawronika mogła być zrealizowana, bo była wykonywana w interesie "Złotego Cielca" i do Spółki z ówczesnym ministrem finansów, który uprzedził Gawronika o wprowadzeniu wolnej wymiany walut. Łącznie afery Gawronika Art-B, Ursus, kantory przekraczają sumę 5 bilionów złotych.
  29. Afera dewizowa biznesmena z żelaza. Kazimierz Janosz do spółki z I Departamentem MSW przywiózł z przemytu 200 kg złota. Złoto to rozpłynęło się w depozycie MSW. Zapytajcie Milczanowskiego jakie to krasnoludki ukradły omawiane złoto. Strata skarbu państwa wynosi - 200 kg złota. 30. Afera pomocy dla bezrobotnych? Polska otrzymała rzekoma pomoc dla bezrobotnych z banku "Złoty Cielec" w wysokości 100 milionów dolarów na lichwiarskie procenty. Z tej sumy aż 30 milionów (USD) wypłacono doradcom zachodnim. Polscy bezrobotni z tych pieniędzy nie otrzymali ani centa. Właśnie za pieniądze dla bezrobotnych bawią się zagraniczni doradcy w hotelu "Mariott". Miesięcznie ich wynagrodzenie wynosi 40 tys., dolarów. Fakty te omówił w "Listach o gospodarce" red. Bober w styczniu 1994 roku. Straty Skarbu Państwa wynoszą 100 milionów USD kredytu plus odsetki (lichwa) = 100 milionów USD.
  31. Afera banku Śląskiego. Dwaj żydzi Kowalec i Borowski rąbnęli z banku śląskiego 10 bilionów złotych. Nie podlegają sądowej odpowiedzialności, ponieważ jako korzenni wybrańcy narodu są wyjęci spod polskiego prawa. Podlegają pod prawo Mojżeszowe. Straty Skarbu Państwa - 10 bilionów złotych.
  Razem straty Skarbu Państwa wynoszą:
  - 954 bilionów złotych,
  - 6 ton 200 kg złota,
  - 18 tysięcy dukatów,
  - 500 miliardów DM,
  - 95 miliardów 20 milionów US Dolarów 32. "do tego bilansu należałoby doliczyć nigdy nie wypłacone wielomiliardowe odszkodowania za agresje, zniszczenia wojenne, ludobójstwa od Niemiec, Rosji, Izraela, (żydostwo masowo brało udział po stronie hitlerowskich Niemiec i żydobolszewickiej sowieckiej Rosji w rzeziach ludobójczych dokonywanych na Polakach, a po wojnie w stalinowskim aparacie terroru). Oblicza się, że straty Polski w wyniku niemieckiej agresji 1939 - 1945, wynosiły około 500 mld USD (można przyjąć, że przejęte przez ZSRR polskie ziemie z istniejącym na nich majątkiem stanowią stratę porównywalną), odszkodowania za zdradę i złamanie umów i paktów od USA i Anglii, oraz za zdradliwe oddanie Polski w niewolę Stalinowi i 45 lat żydokomunizmu. W wyniku akcesji do UE Polska straciła (wg. różnych źródeł) od 600 mld USD do 2 bln USD. W wyniku akcesji do UE i spłat długów Polska w latach 2004 - 2006, ponosi straty w wysokości ok. 80 mld USD rocznie. W tym strasznym rejestrze pogrzebana jest przyczyna polskiego kryzysu i luka w budżecie państwa. Wartość zagrabionych walorów dewizowych przekracza dwukrotnie roczny budżet państwa polskiego. Między innymi dlatego Polska potrzebuje siły politycznej, nowych ludzi którzy złodziejom z układu Magdalenka - okrągły stół odbiorą te pieniądze, plus odsetki oczywiście.'' - Do przemyślenia - kto chroni Pana Plichtę??????
 • @Ptasznik z Trotylu:" podpisany dokument to krok w dobrym kierunku."
  "PRZERAŹLIWY SKOWYT SYNAGOGI
  upewnia mnie że podpisany dokument to krok w dobrym kierunku."

  Zgodziłabym się gdyby pan napisał o przeraźliwym skowycie sowieciarzy.
  Ale też trzeba wziąć pod uwagę wzajemne napuszczanie w celach permanentnego konfliktowania.
 • Kula Lis, Konserwatystka, Tfur-ja
  Nie widzę interesu narodu polskiego i narodu rosyjskiego w tym żeby oba te narody nadal dawały się napuszczać na siebie nawzajem.

  Czort wie, kto naprawdę rządzi dziś Polską i Rosją, natomiast jest jasne że wtłaczanie Polakom do głów ślepej nienawiści do Rosjan, to robota tych samych skurwysynów, którzy najpierw stworzyli komunizm w celu mordowania chrześcijan a potem (gdy komunizm wymknął im się z rąk) zaczęli go zwalczać (zawsze zarabiając na tym masę pieniędzy).

  Jest jasne że przez 300 lat Rosja grabiła i mordowała Polskę i nikt tego nie zapomni.
  Kwetia polega na tym , czy Polacy będą się kierować rozumem i interesem Polski ( że nie wspomnę o etyce katolickiej) , czy też podpowiedziami tych którzy jeszcze 150 lat temu handlowali niewolnikami i doskonale wiedzą jak to się robi.

  Jeśli ktoś widzi belkę w oku bliźniego a nie widzi źdźbła w swoim oku (celowo odwracam przypowieść biblijną , bo w przypadku Polski i Rosji właśnie takie są proporcje), to niech sobie poczyta co wyprawiali w Rosji na początku XVII wieku polscy Lisowczycy (żołnierze dobrzy ale SS-Einsatzgruppen mogłyby się od nich uczyć rzemiosła mordu i doszło w końcu do tego że król polski wyjął ich spod prawa "Kto zabija Lisowczyka jest wolen od sądu i kary".)
  Czy skoro my pamiętamy o naszych krzydach, to przypuszczacie że Rosjanie naie mają prawa pamiętać o swoich ?

  Ja odczytuję to porozumienie jako próbę przerwania zaklętego kręgu ślepej nienawiści pomiędzy ludźmi, nie pomiędzy rządami bo "dłużej klasztora niż przeora".

  Znajomym Rosjanom zawsze mówiłem wprost, że jeśli znów im coś odbije żeby nas napadać, to bedę się z nimi bił najlepiej jak potrafię ale nie widzę powodu i inetresu Polski w tym , żeby dawać się na nich podpuszczać geszefciarzom, dla których Polska jest warta tyle na ile da się okraść lub użyć dla ich celów.

  Panie Tfur-ja, proponuję szklankę wody i krótką modlitwę - na ochłonięcie.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:49:44
  Czyżby Pan wziął coś do siebie ? Zapewniam, że doskonale rozróżniam naiwnego "pożytecznego" iditę, od uzbrojonego "po żęby" w swą naiwną "wiarę-idioty".

  Dziękuję za radę - łatwo jest radzić innym a trudeniej samemu nawet z "własnych" rad" nieraz i....skorzystać
  ;)
 • Jeny!
  PIsałam, pisałam (offowo) i komp zeżarł.
  Szkoda. Trudno. W każdym razie uderzyłaś w stół i nożyce się odezwały.
  Naiwność jednych a dyspozycyjność drugich budzi zdumienie i obawy co do przyszłości. O tym był caaaały dłuższy offtop.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:49:44
  Popieram.
  Trzeba przy tym pamiętać, że ideologia komunizmu nie powstała na filarach prawosławia. Nie jednamy się z komunistami.
  Osobiście nie mam wyrobionego zdania, jednakże gdy zaufam polskiemu Kościołowi w tej kwestii, nie popełnię błędu.
 • @Renata Cygan 15:28:13
  "ideologia komunizmu nie powstała na filarach prawosławia". Prawosławie zrobiło coś gorszego. Przygotowało otóż naród na przyjęcie każdego zamordyzmu. Wyprało z oporności na zamordyzmy. Wsio ryba jakiej proweniencji. Sorry za offtop.
 • @Kula Lis 62 19:01:04
  Pytanie: Czemu Kulo Lisie nie piszesz bloga? Byłoby trochę więcej trzeźwych i ciekawych artykułów, teraz jest coraz więcej sowieciarzy i KGBowców. Widać, że faktów znasz/masz dużo na poparcie tez.
 • @bez kropki 15:59:54
  Nasz naród w większości, też już jest gotowy do zamordyzmu. Chociaż prawosławia w Polsce prawie nie ma.
  Dzisiaj człowiek nie wyremontuje sobie balkonu, nie wytnie drzewa, ... bez zgody urzędnika. Wieśniak nie zrobi swojskiej kiełbasy, nie ubije cielaka.
  Znajomy odziedziczył piekarnię, która działa od ponad 100 lat. Ponad wiek chleb był dobry, ludziska jadły i tyły. Teraz przyszedł urzędnik z HACAPem i stwierdził, że piekarnia nie spełnia norm. Drzwi za wąskie, posadzka niewłaściwa. Okna za niskie i kilkadziesiąt stron uwag. Stwierdził, "że w takim stanie" ta piekarnia nie może funkcjonować wiec trzeba ją zamknąć. Pytanie piekarza, jak to nie może skoro może? pozostało bez logicznej odpowiedzi :)

  Jak mawiał Polpiełuszko "Wolność jest w nas" i obawiam się że za komuny tej wolności było znacznie więcej. Każdy kupował nielegalny alkohol, wiedział gdzie kupić lewe mięso. Wiadomo było tylko jedno, że nie wolno pisać na murach "solidarność". Ale teraz też nie wolno.
  Kolego to nie zamordyzm?
 • @autor i @Kula Lis
  Ja jednak uważam, że takie pojednanie jest potrzebne, nawet w takim wydaniu, jak to... Pewne wrogie nam środowiska niby-narodowcowe usiłuje za wszelką cenę skłócić nas z ruskimi i robić nam wrogów w stronach słowiańskich, gdzie tylko się da.

  1. Okazuje się, że zdecydowana większość Rosjan patrzy na nas z sympatią, lub po prostu neutralnie. Więc po co mamy robić sobie wrogów?
  2. Są Rosjanie i Rosjanie. U nas też są Polacy i Polacy - pamiętajmy o tym. Polakami jesteśmy my, ale nie zapominajmy, że Polakami nazywa się takich ludzi jak Michnik, Gross, Bartoszewski, Alina Cała, Geremek itp... Nie zapominajmy o tym, że tam są również tacy Rosjanie i starajmy się oddzielić jednych od drugich!!! Zastanówmy się, czy ci zwykli Rosjanie są na prawdę naszymi wrogami!!!!
  3. Fakt, że Rosjanie na przestrzeni wieków nas nękali... Ale może czas spojrzeć na teraźniejszość! Kilkadziesiąt lat temu Niemcy byli nazistami, Japończycy byli niezrównani w okrucieństwie itp. Czy to oznacza, że i dzisiaj oni są nazistami i okrutnikami? Nie! Czasy się zmieniły. Zwróćmy uwagę, że ci, co napuszczają nas na ruskich, robią wszystko, aby skłócić nas ze sobą, abyśmy robili wrogów tam, gdzie ich nie ma, a nie dostrzegali innych środowisk, które są naszymi prawdziwymi wrogami.


  Co do Smoleńska - to sprawa jest trudna, wiem... Ale tak na dobrą sprawę, to zastanawiam sie, kto tak na prawdę za tym stoi. Mam wątpliwości, czy to Rosja była największym inicjatorem tej akcji. Wg mnie byli wykonawcami, ale obawiam się, że za tym stały przede wszystkim polskie środowiska (może np. główni bohaterzy aneksu do WSI, którzy bali się pewnej strategii LK w kampanii prezydenckiej). Rosja aż tak bardzo Lecha Kaczyńskiego ani się nie bała, ani jego polityki itp. Zauważmy, że ktoś od nas ich tam wystawił, zaraz po katastrofie ABW wkroczyło do akcji, a Komorowski też zrobił swoje... Warto dodać, że Lech Kaczyński w pewnym sensie wypowiedział wojnę Rosji. Na wojnie tak czasem bywa, że raz się wygrywa, a innym razem przegrywa.


  Sorry... Ale nóż mi się otwiera, jak czytam takiego Kula Lis... Chłopie, po prostu włos mi się jeży!

  Zadaj sobie pytania, które zawsze powtarzam i powtarzać będę (pochodzą m.in. z artykułu "ta ruska agentura" Gajowego Maruchy:

  - Czy to Rosja rządzi Polską z Brukseli, Berlina i Telawiw?
  - Czy to Rosja zadłużyła Polskę na 700 miliardów złotych, a teraz zmusiła do wzięcia niechcianej pożyczki z IMF?
  - Czy to Rosja ma jakiekolwiek pretensje terytorialne do Polski?
  - Czy to Rosja wykupiła za psie grosze perły polskiego przemysłu?
  - Czy to Rosja zlikwidowała polskie stocznie, przemysł elektroniczny, produkcję własnych samochodów, zakłady produkcji taboru kolejowego – czy to Rosja polikwidowała PGR-y, zmarnowała ich majątek i puściła miliony ludzi na zieloną trawkę?
  - Czy to Rosja wpycha Polskę do strefy euro na jej zgubę?
  - Czy to Rosja przejęła polskie media – gazety, radio, TV i Internet?
  - Czy "Gazeta Wyborcza", od lat sącząca Polakom jad kosmopolityzmu, antypolskości, antychrześcijaństwa i kłamstwa jest aby na pewno rosyjska?
  - Czy to Rosja przejęła polskie banki?
  - Czy to Rosja wplątała Polskę w kretyńskie awantury w Iraku i Afganistanie, do których musimy dopłacać, a nasi USRaelscy sojusznicy nawet nie raczyli znieść wiz dla Polaków?
  - Czy w rządzie i sejmie siedzi połowa Rosjan, czy może synowie zupełnie innego narodu?
  - Czy to Rosjanom po kryjomu polskie rządy płacą miliardy dolarów "odszkodowań" za Holocaust?
  - Czy to Rosja wywołuje od stu lat wszystkie kryzysy finansowe na świecie?
  - Czy to Rosja wydaje na zbrojenia więcej, niż wszystkie inne kraje razem wzięte?
  - Czy to Rosja wymyśliła masowe “szczepienia” przeciwko świńskiej grypie, które napędziły firmom farmaceutycznym miliardy dolarów zysku.
  - Czy to Rosja usiłuje zgnoić narody świata podatkami spowodowanymi "ociepleniem klimatu"?
  - Czy to Rosja zakazała rządowi podratować Stocznię w Gdańsku?
  - Czy to Rosjanie podesłali Polakom "wybitnego historyka" Jana Tomasza Grossa?
  - Czy to Rosjanie masowo wykupują polską ziemię na Ziemiach Odzyskanych, na Warmii i na Mazurach?
  - Czy to Rosja wypiera Polskie Koleje Państwowe i zastępuje je swoimi?
  - Czy to Rosjanie mają na własność prawie wszystkie znaczące gazety na Ziemiach Zachodnich?
  A może to Rosja nachalnie promuje gejów i urządza im parady?
  - Czy to Rosjanie zdewastowali program nauczania polskiej historii i literatury w szkołach, wyrzucając Sienkiewicza, a dając drugorzędnego pisarza Schulza?
  - Czy to rosyjski autor wypromował w Polsce "Kod da Vinci"?
  - Czy to Rosja nachalnie wciska nam swoje antychrześcijańskie święta i zwyczaje jak np. Halloween?

  Zastanów się i poczytaj historię, czy w czasach stalinizmu u władzy byli Rosjanie o Słowiańskich korzeniach, czy może jakaś inna "lepsza" rasa ludzi...

  Bo w ten sposób to dojdziemy do tego, że Rosjanie są be, a naszymi najlepszymi przyjaciółmi są pewni starsi i mądrzejsi, którzy nas ocalą może w ten sposób, że przestaną nas w końcu kopać (o ile zaspokoimy ich roszczenia majątkowe na 65 mld dolarów za holokaust w czasie II wojny światowej).

  I jeszcze jedna kwestia na koniec... Katyń, to nie sprawka Rosjan - jakbyś nie wiedział... Oczywiście oprawcy mówili po rosyjsku - nie ma wątpliwości.
  Zobacz sobie tutaj (to chazarskie Żydowstwo mordowało Polaków w Katyniu):

  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2012/01/04/to-chazarskie-zydostwo-mordowalo-polakow-w-katyniu/
 • @grzesiekZ 16:52:20
  Tyle pytań, nawet jedno to za dużo.
  Pewnie pojawi sie Andy-aandy lub val i odpowie żeś pan sowiecki agent
  albo wybitny sowiecki agent , bo pytań było za wiele.
 • @Renata Cygan 18:26:25
  Zamordyzm też (tak jak wolność) "jest w nas". Albo się na niego godzisz (jak produkty prawosławia), albo nie (jak przedstawiciele Cywilizacji łacińskiej). To co z nim zrobisz, to już kwestia wtórna...
  Co zaś do norm unijnych, to nie wszystkie są bez sensu. Trzeba po prostu rozsąnie podejść do zagadnienia. Ale to całkiem inne tematy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej