Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
355 postów 3547 komentarzy

.

Iza

Tak rodził sie faszyzm

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znowu odżywa w Polsce projekt bezkarnego eliminowania ludzi z ludzkiej wspólnoty.

 

 

 

Parę lat temu pewna sprytna jałówka uciekła rzeźnikowi spod noża. Naczelny weterynarz kraju upierał się wprawdzie przy wykonaniu wyroku, ale masowe protesty obrońców zwierząt poskutkowały. Dzielna krówka Borutka została wykupiona i żyła długo i szczęśliwie w jakimś przytulisku.

Czy wyobrażają sobie państwo jaka awantura wybuchłaby gdyby odmówiono Borutce prawa do życia pomimo, że znalazły się osoby skłonne ją uratować. Albo gdyby weterynarz upierał się przy uśpieniu chorego psa, któremu ktoś inny zaoferował opiekę. Albo wreszcie gdyby zamiast uśpić tego psa kazał mu zdychać przez dwa tygodnie z głodu i pragnienia, argumentując, że pies pozbawiony jest samoświadomości.

 

 Terri Schiawo i Eluana Englaro miały mniej szczęścia niż ta krowa i niż pierwszy lepszy chory pies w schronisku. Pomimo, że znalazły się osoby skłonne zaopiekować się nimi do końca ich życia ( rodzice w przypadku Terri i zakonnice- Eluany) zostały obie- oczywiście dla ich własnego dobra- skazane przez sad na męczeńską śmierć, a wykonanie wyroku powierzono lekarzom. Nie poskutkowały w ich przypadku protesty. Eluana zmarła dość szybko, natomiast Terri konała przez dwa tygodnie. Zaciekłość obrońców jej własnego dobra była tak wielka, że ukarano księdza, który nie mogąc patrzeć na jej cierpienia usiłował zwilżyć jej usta.

 

Cywilizacja, zgodnie z zasadami, której sąd skazuje na śmierć osobę zupełnie niewinną i w której lekarz godzi się na podjęcie funkcji kata, zbliża się niebezpiecznie do granicy tak niedawno i tak groźnie przekroczonej.

Czym bowiem różnił się holokaust od innych mordów i okropieństw, których nie brakuje przecież w historii? Tym, że na mocy arbitralnie przyjętego kryterium, w majestacie prawa, wykreślono ze wspólnoty ludzkiej ( i wyjęto spod prawa właśnie)  grupę ludzi zupełnie niewinnych. Obrońcy życia słusznie porównują aborcję i eutanazję do holokaustu. Terri Schiawo została wyjęta spod prawa dokładnie tak samo jak niewinne żydowskie dziecko w czasie okupacji niemieckiej, a osoby usiłujące jej pomóc, podobnie jak pod rządami faszyzmu, potraktowano jak przestępców.

 

 Król Salomon potrafił odróżnić ducha prawa od litery prawa równie skutecznie jak matkę prawdziwą od oszustki. Salomonowym wyrokiem w przypadku Terri byłoby oddanie jej pod opiekę rodziców, a w przypadku Eluany -pod opiekę zakonnic, gdyż jej biologiczny ojciec zawiódł. W ostateczności zadano by im mniejsze cierpienia gdyby potraktowano je śmiercionośnym zastrzykiem ( czyli mówiąc bez ogródek- uśpiono jak psy). Na to nie pozwoliła jednak litera prawa.

W cywilizacji łacińskiej zawsze ważniejszy był duch prawa niż litera prawa. W cywilizacji, w której zaczyna dominować litera prawa nad duchem prawa obrażana jest prawda, sprawiedliwość i logika.

Znamy wiele przypadków, gdy niewinny człowiek nie może być uwolniony od kary, bo zawiodły odpowiednie procedury sadowe. Tak było w przypadku Polaka niesłusznie posądzonego i skazanego w Ameryce za gwałt na pasierbicy. Pomimo, że zaprzeczały temu zarówno rzekomo poszkodowana jak i jej matka i pomimo, że lekarze stwierdzili, że dziewczynka cierpi na samoistne krwawienia śluzówek dróg rodnych, skazany nie został uwolniony, bo nie dotrzymano jakiegoś terminu prekluzyjnego czy zawitego. Prawda przegrała z procedurą, duch prawa z literą prawa.

W systemie prawnym muszą istnieć terminy prekluzyjne, bo inaczej społeczeństwo nie mogłoby funkcjonować ekonomicznie. Terminy te jednak powinny dotyczyć tylko rzeczy. Nie jest dopuszczalne, żeby istota ludzka uzyskiwała ludzkie prawa na przykład po dwóch miesiącach ciąży, a przez pierwsze dwa miesiące była spod prawa wyjęta. Nawet małe dziecko jest w stanie zrozumieć, że ponieważ do każdej liczby naturalnej można dodać 1 zbiór liczb naturalnych jest nieograniczony z góry. Jeżeli prawa ludzkie przysługują płodowi dopiero po arbitralnie przyjętym terminie 60 dni ciąży, to dlaczego nie po 61dniach, jeżeli po 61 to dlaczego nie po 62 i tak ad infinitum a raczej ad finitum. Logiczną konsekwencją stosowania arbitralnie przyjętych terminów w odniesieniu do praw ludzkich, które powinny być niezbywalne i niepodzielne, jest właśnie dopuszczalność w wielu stanach Ameryki aborcji przez wywołanie porodu, niezależnie od stopnia zaawansowania ciąży. Zdarza się, że w tym samym szpitalu jednocześnie usuwany jest siedmiomiesięczny płód i rodzi się siedmiomiesięczny wcześniak. Jedno dziecko lekarze biegiem niosą do inkubatora i ratują stosując wszelkie dostępne środki medyczne- inne, jeżeli nie zabiją go w czasie porodu, dogorywa samotnie w kuble.

Lekarz, który w czasie wywołanego w celu usunięcia ciąży porodu miażdży główkę siedmiomiesięcznego dziecka, wykonuje tylko swoje obowiązki. Co więcej, może być karany za odmowę uczestnictwa w takiej procedurze.  

Gdyby ten sam lekarz na prośbę kobiety zabił jej siedmiomiesięczne dziecko w domu, zostałby skazany za morderstwo- być może na dożywocie. Czy takie stosowanie prawa nie obraża logiki i samego prawa?    

Zarówno ojciec Eluany jak i mąż Terri twierdzili, że żądają skazania ich na śmierć dla ich własnego dobra. Działanie w imię czyjegoś dobra, szczególnie, gdy osoba zainteresowana nie może wyrazić swego zdania, zostało chyba w historii wystarczająco skompromitowane. Jest przejawem fanatyzmu lub cynizmu. Najczęściej jednak fanatyzm- świadomie lub nie- jest na usługach cynizmu.

Ojciec Eluany należy raczej do fanatyków niż cyników. Nie skorzystał z możliwości przekazania opieki nad córką zakonnicom, więc być może naprawdę nie mógł znieść jej życia w stanie, który odbierał jako poniżający. Już sama nieostrość podobnych kategorii powinna jednak budzić niepokój. I fakt, że nikt nie mógł zapytać Eluany, czy śmierć głodową uważa za swoje dobro. Najważniejsze jest jednak, że te precedensowe wyroki otwierają bramę cynikom, którzy będą pozbywać się niewygodnych członków rodziny w imię troski o jakość ich życia. I politykom, którzy w ten sposób będą zmniejszać koszty opieki zdrowotnej nad społeczeństwem.

Kiedy w latach 40-tych ludzie dowiadywali się, że hitlerowskie władze mordują upośledzone dzieci i chorych psychicznie, wiele osób znajdowało racje ( na przykład eugeniczne ) dla takiego postępowania, a większość żyła w złudnym przeświadczeniu, że ich to w najmniejszym stopniu nie dotyczy. Wkrótce przekonali się, że nie mieli racji. Nie rozumieli, że system, który zacznie wykreślać ludzi z ludzkiej wspólnoty nigdy tego nie zakończy. Że po upośledzonych przyjdzie czas na Żydów, Cyganów, Polaków, rudych, łysych a może źle ubranych.

 Znowu odżywa w Polsce projekt bezkarnego eliminowania ludzi z ludzkiej wspólnoty.

 

KOMENTARZE

 • @JBF
  Dobrze i pięknie i słusznie napisane ale czy będzie przestrzegane?? 5* się słusznie Pani należy i podziękowanie za wpis, o bardzo ważnej zasadzie sprawiedliwości-duch prawa nad literą prawa niech nam przyświeca.
 • @
  Robinson Crusoe był przez pewien czas na indeksie. Tak gdzieś wyczytałem.
  Nie był to Indeks Kościoła Katolickiego. Był to raczej ostracyzm elity władzy.
  Selkirk odkrył że jest zdolny do samodzielnej egzystencji ! Sam sobie wyznaczał kiedy pracować, kiedy odpoczywać , kiedy jeść a kiedy nie czekając na dzwon dziękować Bogu za przeżyty dzień.
  Doszliśmy do tego że jesteśmy w stanie udowodnić niemożliwość samodzielnej egzystencji dowolnej jednostki w społeczeństwie, równocześnie, faktycznie jesteśmy niezdolni do przeżycia na bezludnej wyspie. Na ekranie TV bryluje pani twierdząca że dowodem na nieprzystosowanie dziecka z "bidula" jest nieumiejętność wypełnienia
  wniosku o dowód osobisty- będą specjalne kursy !
  Żyjemy w czasach kiedy "procedury" mają zastąpić myślenie, etykę, prawo, sprawiedliwość. Co będzie jak, mimo kursu, dziecko dalej nie będzie w stanie wypełnić wniosku o dowód osobisty ?! Eksterminować
  jako nieprzystosowanego społecznie ?
 • @autor
  1. Czy matka może być zmuszona przez państwo do urodzenia dziecka, które się poczęło w wyniku gwałtu? Przez 9 miesięcy ma obserwować swój brzuch i przypominać sobie "jak to wtedy było". Czy państwo ma za to ją karać?

  2. Czy możne zmusić matkę do heroizmu - gdy stan jej zdrowia wskazuje, że istnieje znaczące prawdopodobieństwo, że sama może przy porodzie umrzeć? Czy państwo ma za to ją ukarać (gdy wyzdrowieje)?

  3. Jeśli kobieta jest w ciąży i musi brać np. chemioterapię, by mieć szansę na przeżyć (albo i bez tego - po prostu wiadomo że jest obciążane poważną wada genetyczną) i jest jasne, że efektem chemioterapii będzie dziecko niezdolne do samodzielnego życia (lub urodzi się martwe), to czy ma z tej przyczyny nie brać tej chemioterapii? Czy państwo ma za to ją karać?

  4. Czy antykoncepcja, która ma na celu pozbycie się połączonych już jajeczka i plemnika to też zabójstwo dziecka? Czy matka jest wtedy wystarczająco ukarana - za zabójstwo - bo musi z tym żyć do końca swoich dni?
 • @cyborg59
  Zastanawiałam się dokładnie nad tym samym. Jeszcze niedawno na wsi galicyjskiej żyło wiele osób niepiśmiennych i bardzo mądrych. Nie twierdzę, że analfabetyzm to coś dobrego. Ale obecnie podstawową umiejętnością ludzką jest wypełnienie wniosku o dowód. Ktoś, kto tego nie umie jest "analfabetą funkcjonalnym". Gospodarz z Ochotnicy, który ukończył tylko 4 klasy przedwojennej podstawówki, a który jest jedną z najmądrzejszych i najlepiej wychowanych osób jakie znam przepytywał kiedyś przy stole różnych obecnych naukowców . Okazało się, że nikt nie umiałby zbudować domu, ugotować mydła, a nawet zrobić salcesonu. Gdyby coś się stało skazani jesteście na zagładę- powiedział.
 • @Nathanel
  To zbrodnicze prawo bierze się moim zdaniem z prymatu litery prawa nad duchem prawa. Może nie udowodniłam tego zbyt jasno. jeszcze do tego wrócę.
 • @Faber
  Chodzi mi o to, że widząc faszyzm w bójkach kibiców ( nie pochwalam, ale jak świat światem chłopaczyska ustalały w bójkach hierarchię) nie widzi się go w prawie, które już jest albo za chwilę wejdzie.
 • @Nathanel 05:21:26
  "Problemem jest zbrodnicze prawo zezwalajace na aborcję, nawet w późnym okresie ciąży , pozwalające na mordowanie dzieci narodzonych z deficytem . O emerytach zamilczę.

  To faktycznie przypomina hitlerowskie ostateczne rozwiazania."

  Problemem sa tacy idioci jak ty, ktorzy uwazaja, ze maja prawo do decydowania o zyciu osob, ktorych nie znaja.
  Matka, ktora chce usunac ciaze przynajmniej jest w jakims kontakcie z tym plodem/dzieckiem.
  A ty? Znasz osoby o ktorych piszesz? Znasz te osoby, ktorym odmawiasz wyboru?
  Jestes zaklamanym katolikiem, bo choroba wiary toczy wasze umysly.
  Zaraz odpowiesz, ze jestem bolszewikiem, hitlerowcem czy cysm innym. Ale fakt jest taki, ze wiara popsula ci mozg i nie umiesz myslec logicznie.
 • @Nathanel 08:11:59
  "A teraz wydrukuj swoje pytania , stań przed lustrem i przeczytaj je patrząc sobie w oczy."

  A co to za argument? Jakies zabobony katolickie? Gusla? Moze jeszcze ma trzy razy wypowiedziec imie jezuska i obrocic sie przez lewe ramie?
  Przestan grac na emocjach bucu. Sam sobie uzurpujesz prawo do decydowania za innych. Czym sie katolik rozni sie od bolszewika?
 • @Prezydent RzBiK
  Odpowiem na razie na pierwsze pytanie. Dlaczego dziecko ma być karane śmiercią za coś, co popełnił jego ojciec?. Taką zasadę stosowali właśnie hitlerowcy karząc śmiercią całą rodzinę, w tym dzieci za złamanie ich prawa.
 • @Iza 08:14:21
  "Zastanawiałam się dokładnie nad tym samym. Jeszcze niedawno na wsi galicyjskiej żyło wiele osób niepiśmiennych i bardzo mądrych. Nie twierdzę, że analfabetyzm to coś dobrego. Ale obecnie podstawową umiejętnością ludzką jest wypełnienie wniosku o dowód. Ktoś, kto tego nie umie jest "analfabetą funkcjonalnym". Gospodarz z Ochotnicy, który ukończył tylko 4 klasy przedwojennej podstawówki, a który jest jedną z najmądrzejszych i najlepiej wychowanych osób jakie znam przepytywał kiedyś przy stole różnych obecnych naukowców . Okazało się, że nikt nie umiałby zbudować domu, ugotować mydła, a nawet zrobić salcesonu. Gdyby coś się stało skazani jesteście na zagładę- powiedział."

  A gdyby salceson mial skrzydla to ten nieuk by go nie upolowal. Przestan pisac takie absurdalne bzdety.
  Jezeli ktos nie jest przystosowany do spoleczenstwa to w nim nie moze funkcjonowac. Znajduje wtedy sobie miejsce w innym spoleczenstwie, ktore odpowiada jego poziomowi. Tak?
  Wiec z czym chcesz dyskutowac?
  Skoro jakis debil nie umie wypelnic wniosku o dowod, to znaczy, ze mamy sie litowac? Niektore umiejetnosci sa podstawowe i jezeli ktos ich nie potrafi zdobyc, to czym rozni sie od zwierzecia? Tym ze porusza sie na dwoch lapach?
 • @Iza 08:19:17
  "Chodzi mi o to, że widząc faszyzm w bójkach kibiców ( nie pochwalam, ale jak świat światem chłopaczyska ustalały w bójkach hierarchię) nie widzi się go w prawie, które już jest albo za chwilę wejdzie."

  A jezeli ja chce miec na starosc prawo wyboru? Chce odejsc bez bolu i cierpienia? Odbierzesz mi to prawo? Dlaczego?
 • @Prezydent RzBiK 08:06:58
  Tego właśnie od dawna szukałem. Argumenty zwolenników aborcji uzasadniające dlaczego aborcja powinna być dopuszczalna. Piszę poważnie. Proszę o wymienienie jak nawiększej ilości takich argumentów, zarówno tych poważnych jak i tych mniej. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam Wszystkich.
 • @Iza 08:28:15
  "Odpowiem na razie na pierwsze pytanie. Dlaczego dziecko ma być karane śmiercią za coś, co popełnił jego ojciec?. Taką zasadę stosowali właśnie hitlerowcy karząc śmiercią całą rodzinę, w tym dzieci za złamanie ich prawa."

  A czym jest kara? W jaki sposob usuniecie ciazy jest kara dla tej ciazy?
  Zyjesz w realnym swiecie, a nie w bajce z biblii. Obudz sie kobito.
 • @romanz 08:30:51
  "Tego właśnie od dawna szukałem. Argumenty zwolenników aborcji uzasadniające dlaczego aborcja powinna być dopuszczalna. Piszę poważnie. Proszę o wymienienie jak nawiększej ilości takich argumentów, zarówno tych poważnych jak i tych mniej. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam Wszystkich."

  Skoro katolicy ciagle pierdza o jakiejs wolnej woli to nalezy uszanowac te wolna wole, nie?
  To pierwszy i ostatni argument, ktory powinien zamknac katolickie ryje. Ale logika zostala zniszczona w ich umyslach przez wiare.
 • Zbrodniczych osobników, psychopatów,
  na świecie jest multum, a szczególnie wśród najwyższych i tych pomniejszych "elit", które same się nazywają elitami gdy w rzeczywistości są zbrodniarzami i powinni być ścigane przez obowiązujące prawo, a którego ani sądy, ani prokuratury nie przestrzegają, podnosząc dumnie głowy w miare swoich chorych dokonań.
  To rzeczywiście są psychopaci i powinni być iziolowani.
 • @Kazek39 08:33:07
  "na świecie jest multum, a szczególnie wśród najwyższych i tych pomniejszych "elit", które same się nazywają elitami gdy w rzeczywistości są zbrodniarzami i powinni być ścigane przez obowiązujące prawo, a którego ani sądy, ani prokuratury nie przestrzegają, podnosząc dumnie głowy w miare swoich chorych dokonań.
  To rzeczywiście są psychopaci i powinni być iziolowani."

  oho, samozwanczy katolicki sedzia sie odezwal. A niby czemu chcesz ingerowac w cudze zycie? Skad masz do tego prawo? Bo nie podoba ci sie to co mowia i robia?
  Zaklamani katolicy, tfu.
 • @Bozon
  Nie bardzo Pana rozumiem. Czy gdybym Pana znała i była z Panem w kontakcie i z jakiś przyczyn przeszkadzałby Pan w moich planach ( na przykład chciał zająć moje miejsce pracy) miałabym prawo Pana zabić?
  A jeżeli mówimy o logice. Przyznawanie praw człowiekowi dopiero w 60 dniu jego życia ( płodowego) jest równie logiczne jak odmawianie go Panu na przykład dlatego, że w prekluzyjnym terminie nie wystąpił Pan o paszport czy dowód. Były czasy gdy takie zaniedbanie było karane śmiercią.
 • @Iza 08:28:15 Ojciec biologiczny
  To nie jest odpowiedź. Zła też analogia. Pisano na NE o świętym prawie własności - właścicielem jajeczka była kobieta i to w jej organizmie - czerpiąc z jej witalności, którą ta musi sama sobie zapewnić bez niczyjego wsparcia - się ma rozwijać ono i to bez jej uprzedniej zgody.
 • @Bozon
  Niestety idę do roboty a dyskusja zapowiada się ciekawie. Wolę żebyś pisał:" uważam, że się mylisz" niż : " przestań pisać bzdury". Czy mogę Cię o to prosić?. Nie musimy walić się kłonicami, nawet jeżeli się nie zgadzamy co do rudymentów.
 • @Iza 08:35:56
  "Nie bardzo Pana rozumiem. Czy gdybym Pana znała i była z Panem w kontakcie i z jakiś przyczyn przeszkadzałby Pan w moich planach ( na przykład chciał zająć moje miejsce pracy) miałabym prawo Pana zabić?"

  Mialaby pani wieksze prawo na ingerencje w moje zycie. To logiczne.
  A ze sie nie znamy to wara od moich decyzji. Tak trudno to zrozumiec?

  "A jeżeli mówimy o logice. Przyznawanie praw człowiekowi dopiero w 60 dniu jego życia ( płodowego) jest równie logiczne jak odmawianie go Panu na przykład dlatego, że w prekluzyjnym terminie nie wystąpił Pan o paszport czy dowód. Były czasy gdy takie zaniedbanie było karane śmiercią."

  A w ktorym momencie zaczyna sie zycie? Od momentu poczecia? A moze od momentu, gdy komorka jajowa (lub plemnik) sie tworzy? Jakim absurdem jest nadawanie cech nadprzyrodzonych jakiejs czesci procesu? Prosze wskazac dokladnie - od kiedy czlowiek jest czlowiekiem.
  I prosze nie grac na emocjach. Zasada jest prosta - czlowiek, gdy musi usmiercic drugiego czlowieka szuka jakiejs formy bezbolesnej (vide, zastrzyki smierci dla mordercow). To chyba jasne jest, ze jak ktos chce usunac ciaze to wolalby gdy uklad nerwowy sie jeszcze nie wyksztalci u plodu? Stad ustalane KONKRETNE granice. Z logiki, a nie z durnych pogladow, ze zycie jest swiete.
 • @Nathanel 08:39:23
  "Problemem jest tez zwykłe orydynarne chamstwo którego dajesz wzorowy osobisty przykład."

  I w swoim milosierdziu nie zaakceptujesz, ze taki jestem? Dlatego mnie banujecie, bo nie odpowiadam waszym standardom?
  Ot, katolicka hipokryzja. Tfu.
 • @Iza 08:40:44
  "Niestety idę do roboty a dyskusja zapowiada się ciekawie. Wolę żebyś pisał:" uważam, że się mylisz" niż : " przestań pisać bzdury". Czy mogę Cię o to prosić?. Nie musimy walić się kłonicami, nawet jeżeli się nie zgadzamy co do rudymentów."

  Mozemy chciec rozne rzeczy, ale ja jestem jaki jestem. I za to mnie tutaj banuja. Bo wedlug adminow nie mam prawa byc soba :)
  Na kazdym kroku wychodzi ludzka hipokryzja, ale ludzie wierzacy posiadaja jej najwiecej, bo uzurpuja sobie prawo do prawdy.
  Ps. Czemu bzdury nie mozna nazwac bzdura? :)
 • @romanz 08:30:51
  Jestem przeciwnikiem aborcji lecz nie bardzo widzę, jak prawo do wolności w ww. przypadkach może być w zgodzie z prawem do życia. Chyba że uznamy bezwzględny priorytet prawa do życia i wola osoby nie ma tu nic do powiedzenia.

  Obowiązujący kompromis prawny wydaje mi się, że godzi jakoś oba prawa. Państwo powinno robić wszystko, by matki się mimo wszystko decydowały rodzić (w ww. przypadkach) prowadząc odpowiednią politykę antyaborcyjną - tym niemniej nie powinno stosować utrudnień biurokratycznych, przymusu czy kar.
 • @Nathanel 08:41:21
  "Nie pytany głąb nie odpowiada .

  Powiem ci kulturalnie jak potrafię: "poszoł won" - tak skąd przyszedl czyli na onet."

  Chcesz mi zrobic aborcje na NE?
  W czym tkwi ten problem zaklamania takich jednostek jak ty?
  Nie uznajesz tego jaki jestem, odbierasz mi prawo do wypowiadania sie. Czemu? Pan jezusek ci tak kaze?
  Dlatego nigdy tacy ludzie jak ty nie zrozumieja, ze czlowiek jest tylko elementem wiekszego procesu, a nie swietym naczyniem w ktore sie bog spuszcza.
 • @autor
  >Nawet małe dziecko jest w stanie zrozumieć, że ponieważ do każdej liczby naturalnej można dodać 1 zbiór liczb naturalnych jest nieograniczony z góry.

  Szkoda, że nawet dorosły nie zdaje sobie sprawy, że jest to wyłącznie kwestia definicji dodawania
 • @Bozon 08:32:33
  Bozon jaki ty jesteś znerwicowany i agresywny. Ile w Tobie złej energii. Czy warto za 90 gr od posta wypisywać bzdurne komentarze i obrażać blogerów i komentatorów?
  Bardzo mi Cię żal. Pozwól sobie pomóc.
 • @Bozon
  Ani Terii ani Eluana nie podjęły żadnej decyzji. Zadecydował - dla ich własnego dobra sędzia. Wyobraź sobie teraz, że naprawdę żyjesz w kraju gdzie za mówienie bzdur zabija się człowieka , a bzdurą jest to co ja Izabela uważam za bzdurę.Czy uważałbyś to za sprawiedliwe? Ja nikogo nie banuję jak dotąd i pochylam się ze zrozumieniem nad każdym wywodem. Dlaczego nie możemy rozmawiać inaczej? Czy poprawiłoby Ci samopoczucie gdybym Cię zwymyślała? Spędziłam 20 lat na Wyścigach i nawet nie wyobrażasz sobie jak potrafię być nieuprzejma. Ale nie będziemy robić pojedynku na miny, ani na nieżyczliwość, ani na " rodowody".( to też potrafię) Wszak jesteśmy w Polsce. Naprawdę już muszę wyjść, więc pozdrawiam. Wrócę wieczorem.
 • @ssak
  I zgodnie z tą samą definicją odlicza się dni życia płodu. Nie ma cezury która zabroniłaby dodać do 60 jeden w zbiorze liczb naturalnych. Oczywiście ponieważ jest tyle matematyk ile aksjomatyk, może Pan sobie zdefiniować dodawanie inaczej. I nazwać to dodawaniem w sensie Ssaka.
 • @Ciemny Lud 08:51:00
  "Bozon jaki ty jesteś znerwicowany i agresywny. Ile w Tobie złej energii. Czy warto za 90 gr od posta wypisywać bzdurne komentarze i obrażać blogerów i komentatorów?
  Bardzo mi Cię żal. Pozwól sobie pomóc."

  E, ziomek, jestesmy w jednej druzynie :) Ale chyba sie jeszcze nie znamy - Dyzio z Operacyjnego.
  Btw, mi placa wiecej niz 90 gr, pewnie od niedawna jestes w branzy, co?

  No to pomoz mi, cwaniaczku. W jaki sposob chcesz pomoc. Bo zaczales od proby dykredytacji.
  Zaraz po tym pewnie miala isc wielce zabawna propozycja eutanazji, co?
  Eh, przyslijscie kogos bardziej bystrego.
 • @Iza 08:58:07
  "Ani Terii ani Eluana nie podjęły żadnej decyzji. Zadecydował - dla ich własnego dobra sędzia."

  terii lezala, bez ruchu, bez mozliwosci porozumienia sie, nie wiadomo nawet z jakim ogolnym stanem swiadomosci. Robila pod siebie, oddychal za nia robot. Z oczu i nosa lecialy jej bez przerwy plyny. Nie bylo mozliwosci by wyzdrowiala. Nie bylo mozliwosci by opuscila szpital i ciszyla sie zyciem.
  Prosze, mow mi jeszcze jak wiele stracila odchodzac.

  "Wyobraź sobie teraz, że naprawdę żyjesz w kraju gdzie za mówienie bzdur zabija się człowieka , a bzdurą jest to co ja Izabela uważam za bzdurę."

  Czemu mam sobie wyobrazac cos co jest tylko fantazja i zestawiac to z rzeczywistoscia?
  Zreszta, jakby bardzo sie uprzec to mozna udowodnic, ze obecnie zyjesz w takim... swiecie. Zawsze bylo tak, ze za bzdury sie zabijalo. Nie zawsze bylo to bezposrednie dzialanie. Ale juz tak jest, ze istnieja prawa ustanowione przez ludzi. To wlasnie forma zabijania kazdego kto sie z nimi nie zgadza. Bo albo sie dostosujesz albo umrzesz od frustracji.
  Zyjesz w takim ukladzie i tego nie widzisz. Wiec o czym dyskutujemy?

  "Czy uważałbyś to za sprawiedliwe?"

  Nie. Poniewaz nie ma czegos takiego jak sprawiedliwosc. To kwestia subiektywena. I tyle.

  "Ja nikogo nie banuję jak dotąd i pochylam się ze zrozumieniem nad każdym wywodem."

  Dziekuje.

  "Dlaczego nie możemy rozmawiać inaczej? Czy poprawiłoby Ci samopoczucie gdybym Cię zwymyślała?"

  Nie. Ale tez nie oburzalbym sie jezeli bys robila to zprzekonania i zgodnie z tym co wyznajesz.

  "Spędziłam 20 lat na Wyścigach i nawet nie wyobrażasz sobie jak potrafię być nieuprzejma."

  To nie ma znaczenia. Dla mnie bedziesz osoba taka jaka jestes. Mozesz bluzgac, mozesz nie bluzgac. Nadal jestes czlowiekiem. I nic poza tym.

  "Ale nie będziemy robić pojedynku na miny, ani na nieżyczliwość, ani na " rodowody".( to też potrafię) Wszak jesteśmy w Polsce. Naprawdę już muszę wyjść, więc pozdrawiam. Wrócę wieczorem."

  Moze jeszcze bede mial mozliwosc pisania na NE :)
 • @Iza 09:03:32
  "I zgodnie z tą samą definicją odlicza się dni życia płodu. Nie ma cezury która zabroniłaby dodać do 60 jeden w zbiorze liczb naturalnych. Oczywiście ponieważ jest tyle matematyk ile aksjomatyk, może Pan sobie zdefiniować dodawanie inaczej. I nazwać to dodawaniem w sensie Ssaka."

  Ale zdajesz sobie sprawe, ze liczby sa tylko idea i nie istnieja realnie? Sa ulatwieniem, jezykiem, ktory pozwala nam opisac rzeczywistosc.
  NAtomiast ja nadal nie rozumiem czemu uwazacie, ze czlowiek jest dodpiero od momentu gdy komorka jajowa i plemnik sie polacza. Przeciez ta komorka i plemnik istnialy wczesniej.
  Te komorki umieraja i sa wydalane przez organizm. Faceci maja wytryski w nocy, plemniki umieraja. Naturalny proces. Umieranie jest naturalne. Naturalny jest rozwoj.
  Jak mamy zachowac nasz rozwoj gdy bedziemy trzymali sie nienaturalnych ustalen, ze cos jest swiete?
 • @Iza 09:03:32
  >I zgodnie z tą samą definicją odlicza się dni życia płodu. Nie ma cezury która zabroniłaby dodać do 60 jeden w zbiorze liczb naturalnych

  Czy życie ludzkie jest nieskończone, żeby posługiwać się w tym wypadku zbiorem liczb naturalnych?

  >Oczywiście ponieważ jest tyle matematyk ile aksjomatyk, może Pan sobie zdefiniować dodawanie inaczej. I nazwać to dodawaniem w sensie Ssaka.

  To oczywiste, jednak aksjomatyczne teorie niekoniecznie oddają rzeczywistość.
  Człowiek wymyślił sobie liczby i Boga dla lepszego opisu rzeczywistości. Następnie stał się ich niewolnikiem.
 • @ssak 09:24:08
  "Czy życie ludzkie jest nieskończone, żeby posługiwać się w tym wypadku zbiorem liczb naturalnych?"

  No przeciez odpowiedz jest prosta - dla katolikow jest.
  W koncu ich zycie nie konczy sie wraz ze smiercia. Oni potrafili ten fakt tak przeinaczyc, ze wedlug nich jest to poczatek kolejnego zycia.
  Stad tez te wszystkie akrobacje ze zbiorami liczb :)
  Btw, czlowiek jest skonczonym zbiorem liczb. Da sie policzyc wszystkie jego atomy, wszystkie czastki elementarne itd.
  Jedyne czego sie nie a policzyc to dusza - bo jej nie ma.


  "To oczywiste, jednak aksjomatyczne teorie niekoniecznie oddają rzeczywistość.
  Człowiek wymyślił sobie liczby i Boga dla lepszego opisu rzeczywistości. Następnie stał się ich niewolnikiem."

  Niestety musze zrobic ci te krzywde i przyznac racje.
  Ale jednoczesnie zadac pytanie - zdajesz sobie sprawe, ze lagodnoscia nie wyleczysz ich z choroby wiary?
 • Eugenika - W imie postepu (2010)-Grzegorz Braun
  http://www.youtube.com/watch?v=WJQm4UpUKkU
 • @Bozon 09:53:16
  >Ale jednoczesnie zadac pytanie - zdajesz sobie sprawe, ze lagodnoscia nie wyleczysz ich z choroby wiary?

  :) nie jestem lekarzem:)

  Sam wierzę w różne rzeczy i pozwalam wierzyć innym. Chciałbym być traktowany z podobną wyrozumiałością:)

  Pozdrawiam:
 • @circ 09:54:34
  Nie ma to jak wklejka od nawiedzonej osoby. Grasz na emocjach, bo ci bozia rak kaze?
  Brutalna prawda jest taka, ze chorzy ludzie sie mecza i cierpia. A wy ich na sile chcecie trzymac, bo to wam daje chore poczucie, ze mozecie im pomoc. Sa waszymi zabawkami byscie mogli sie przed facetem w sukience chwalic ile to dobra narobiliscie. Tfu.
 • @ Iza
  .

  Swoją drogą dojmujące jakoś /bardzo dojmujące, szczerze pisząc/ jest to, że tłum pod szpitalem tylko się modlił... A mógł.......................
 • @Bozon 09:53:16
  To Wy sobie chłopaki pogadajcie w swoim języku. Jak już uzgodnicie jak
  i co, to idźcie, a my sobie o pryncypiach podumamy, w spokoju wymienimy
  poglądy.
 • @cyborg59 10:11:04
  "To Wy sobie chłopaki pogadajcie w swoim języku. Jak już uzgodnicie jak
  i co, to idźcie, a my sobie o pryncypiach podumamy, w spokoju wymienimy
  poglądy."

  I jak zwykle nic nie zrobicie, ino pogadacie z niewidzialnym duszkiem.
  Buahaha.
  Co zrobiliscie by w jakikolwiek sposob pomoc chorym dzieciom? A co zrobiliscie by pomoc zgwalconym kobietom?
  Kumam, ze lubicie sobie pogadac, ot tak. Bo bozia tego jeszcze nie zakazala.
  No wymieniajcie te poglady, wymieniajcie :) Mysle, ze od tego rozwiaze sie problem. Pfff.
 • Dysonans
  Parę komentarzy dot.ważniejszych momentów a konkluzja na końcu

  1"Tym, że na mocy arbitralnie przyjętego kryterium"
  Kryterium nie zostało przyjęte "arbitralnie". Wynika z wiedzy neurofizjologicznej i empirii medycznej

  2."W ostateczności zadano by im mniejsze cierpienia gdyby potraktowano je śmiercionośnym zastrzykiem ( czyli mówiąc bez ogródek- uśpiono jak psy). Na to nie pozwoliła jednak litera prawa."
  To prawda akurat. Szara strefa prawa.

  3"Jeżeli prawa ludzkie przysługują płodowi dopiero po arbitralnie przyjętym terminie 60"
  Znów to samo niedopuszczalne uproszczenie.To nie jest kryterium arbitralne.Wynika z embriologii płodu.


  4."Działanie w imię czyjegoś dobra, szczególnie, gdy osoba zainteresowana nie może wyrazić swego zdania, zostało chyba w historii wystarczająco skompromitowane"
  Tyle ,że w obu przypadkach osoby w PVS deklarowały uprzednio swoją w wolę w razie takiej , skrajnej , sytuacji.

  Dyskusja w której dwie strony rozmawiają niby o tym samym ale używając kompletnie innego konstruktu pojęciowego i zarazem także języka nigdy nie osiągną porozumienia.Otóż , dla racjonalisty , Eluana i Terri umarły znacznie wcześniej. To nie Eluanie i Terri usunięto sondy lecz ich "nieomal zwłokom" różniącym się od zwłok tylko zachowaniem pnia mózgu.Ktokolwiek jednak , poza przesłankami racjonalnymi , przyjmuje immanentne istnienie ducha to nigdy nie uzna takiej argumentacji.Dyskusja zatem-- tak , tylko o prawie stanowionym , umożliwiającym wybór.
  Oczywiście wyprowadzanie analogii między przypadkami Terri i Eluany a nazistowskimi akcjami pokroju T4 jest całkowicie nieuprawnione.
 • @Prezydent RzBiK 08:06:58
  Zapisałeś się do SLD czy od razu do Palikota?
 • --------POLAKU !!!!!!!!!!!!!! ALARM / ALARM / ALARM / ALARM / ALARM
  Sprawa dla ABW - dr Zbigniew Kękuś demaskuje "reprywatyzację" Tuska
 • @Marek.Lipski 10:45:28
  Ja dodam od siebie, że jest jeszcze świetną pozywką dla:

  1. Lekarzy, którzy w ramach czystych sumień i czystych rąk, sprzedają po bajońskich sumach szkodliwe środki, kobietom, które mimo zakazu aborcji się na nią decydują.
  2. Handlarzy wszelkiej maści tymi środkami w internecie
  3. Księży, którzy biorą kasę za rozgrzeszenia takich kobiet.

  I jeszcze coś- ogrom kobiet, które robią to w domach, bez niczyjej pomocy, kończy w szpitalach, docelowo bezpłodne.

  A w wielu przypadkach jest tak, że chcą mieć dzieci, ale nie już. Bo je po prostu na nie nie stać!

  Ja piszę tylko do tego, że nikt nie ma prawa zabierać nikomu wolnej woli. Oceniać tym bardziej. Egzamin zdajemy całe życie.... Często jest tak, że właśnie ta, która dokonała aborcji, zostaje potrząśnięta- i nie nam, ludziom decydować, czy jej to potrząśnięcie było potrzebne czy nie!
 • @Prezydent RzBiK 08:06:58
  A teraz spokojnie możesz się zapisać do SLD czy bandy Palikota. Zaiste zrobiłeś przy okazji LEWACKĄ reklamę Rzbikowi, przecież piszesz to jako lider, znaczy wódz tego ruchu.

  A cóż w tych przypadkach winne jest dziecko, czy Suweren, czy organizacja jaką Suweren tworzy - czyli państwo? Hiobowe próby musimy przechodzić jako chrześcijanie, takie życie, nieraz zaboli. Zazwyczaj staje się po stronie słabszej, bezbronnej strony. Mimo cierpień kobiety, to jednak dziecko w brzuchu jest najsłabszą stroną.

  Za gwałty należy karać śmiercią, za mniej drastyczne dożywotnim obozem ciężkiej pracy przymusowej przy budowie infrastruktury, np wałów. Wtedy gwałtów będzie o 99% mniej. Po DNA każdego gwałciciela można zidentyfikować. Poza tym powinni dożywotnio płacić odszkodowania zgwałconej i dziecku jeżeli się narodzi. Przepadek mienia gwałciciela w całości na rzecz poszkodowanych.

  UE przerosła mistrza czyli III Rzeszę i sowieckie imperium, komunistyczny "ład". O czym to świadczy? Że totalizmy mają wspólne korzenie diabelskie, masoneria.
 • @autor
  >Czym bowiem różnił się holokaust od innych mordów i okropieństw, których nie brakuje przecież w historii? Tym, że na mocy arbitralnie przyjętego kryterium, w majestacie prawa, wykreślono ze wspólnoty ludzkiej ( i wyjęto spod prawa właśnie) grupę ludzi zupełnie niewinnych.

  Jest wspólny mianownik większości wojen -czynnik ekonomiczy. Kryzysy ekonomiczne, które są nieuniknione w obecnym systemie pieniądza dłużnego są redukowane poprzez coraz to większe pożyczki ze strony państw. Wojny są wywoływane, żeby podtrzymać istniejący system, bo są okazją do wydawania ogromnych pieniędzy. Holokaust zaistniał, bo partia nazistowska była finansowana przez zachodnie banki. Idee, owszem mogą być uzasadnieniem dla prowadzonych wojen. Mogą być nawet celowo tworzone, by usprawiedliwić mordy. Niemniej jednak to nie z ich powodu zaistniał holokaust.
 • @
  rzbik - nigdy tego dotychczas nie robiłem, starałem się trzymać fason, ale dzisiaj ci napisze - goń się prezydencie

  bozon - nowe objawienie na ekraniku, brawo, widać, że ostry zawodnik

  jesteście mordercami, zbrodniarzami, najgorszymi z możliwych

  zło, które dotychczas stało się na świecie, to które teraz się dzieje, i to, które przyjdzie czerpie swą siłę właśnie z takich nośników jak wy

  jesteście zaczynem, fundamentem, paliwem dla zła

  ktoś, kiedyś, w was to zło zasadził, pielęgnował

  ale żebyście się nie zdziwili, jak przyjdzie dzień gdy zostanienie uwolnieni

  któż jak Bóg
 • @Nathanel 05:21:26/"Problemem jest zbrodnicze prawo zezwalajace..."
  .
  ...policji na strzelanie do ciezarnych kobiet i do dzieci(!)... - strzelanie do ludzi w ogole(!),
  ...egzekwowanie przez zbirow, podajacych sie za agentow sanepidu, przymusowych "szczepien" na obywatelach Polski wbrew ich woli(!),...

  tu sie kocha inaczej. - szkoda, ze ci z wiejskiej nie wyjasnili jaka to miala byc "milosc", zanim oszukany narod oddal na nich glosy .
 • @Bozon, @Prezydent RzBiK
  Jeśli chcecie dyskutować o aborcji, to najpierw powinniście sobie i tym, z którymi chcecie dyskutować, odpowiedzieć na te pytania: http://gps65.nowyekran.pl/post/11452,pytania-o-aborcje

  Proszę więc o te odpowiedzi.
 • @GPS 13:14:53
  W rzeczy samej!
 • @Bozon 08:25:17
  "Wie pan, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które w dostatecznie obelżywy sposób byłyby w stanie opisać pana zachowanie".

  Proszę mieć cały czas na uwadze motto z pańskiego awatara. Kwintesencja pańskiego bytu.
 • Żadne prawo nie może usprawiedliwić bezprawia.
  Jeśli prawo usprawiedliwia bezprawie staje się wyłącznie usankcjonowanym bezprawiem.
  Na tym polega sedno problemu.
  Zaś tworzenie coraz większego gąszczu praw i procedur służy uzasadnieniu tego co powyżej.
  Tak właśnie komuniści traktowali prawo, tak też prawo traktowali niemcy w czasach rządów hitlera, tak również prawo było wykorzystywane aby uzasadnić wszelkie kolonializmy i zniewalanie ludności tybylczej pozbawiając ich prawa do własnej suwerenności, np: w Ameryce Północnej, RPA, Palestynie itd.

  Pozdrawiam.
 • @Bozon 08:29:18
  Przeraża mnie Twoja pogarda dla życia. Życzę Ci żebyś się kiedyś obudził, otrząsnął się ze swej zajebistości i spojrzał na każde życie z takim samym szacunkiem. A najbardziej życzę Ci żeby nigdy nikt nie musiał używać Twojej osoby jako przykład istoty niegodnej miana człowieka przystosowanego do życia w społeczeństwie, albo co gorsza człowieka w ogóle, co Ty czynisz z lekkością motyla.
 • @Marek Kajdas 11:16:43
  Mam "lewicę" dokładanie tam gdzie "prawicę", a mówię tylko za siebie.
 • @Prezydent RzBiK 13:50:26
  Zdecydowanie masz dzisiaj słabszy dzień, weź wolne od komentowania lepiej. Lewica czy prawica bez różnicy? Dzięki Bogu w Polsce jeszcze jakieś różnice są, ale na zachodzie... racja, wyrównało się.
 • Niema żadnej "aboryji" i "eutanazyji" i czegoś naKształt tych ...GÓW-IEN !!!
  BO TO ...JEST ....BANDYTYZM - W CZYSTEJ POSTACI BANDYTYZMU na słabszych i bezbronnych istnieniach ...... i Kopka ("."!)
  ---------------------------------------------------------------------------
  Oczywiście, jest to temat, zawsze, powodujący odwrócenie UWAGI od spraw istotnych i ważnych. Niedajmy z siebie robić.... DURNI !
  http://poloniae.nowyekran.pl/post/77643,gowin-zamyka-dr-zbigniewa-kekusia-do-psychiatryka
 • @GPS 13:14:53
  No , odpowiedziałem sobie. Lepiej te pytania przemyśl jeszcze raz.
 • @Faber 14:43:31
  No widzisz sam, Faber..., jak można oddać głos na prez-denta, który niepotrafi odróżnić Matki (jako osoby) od Dziecka (jako osoby)?

  Pozdrawiam
 • @Faber 14:43:31
  Spokojnie. RzBiK nie zajmuje się aborcjami i tego typu sprawami. To struktura zorientowana na wykonawstwo - nie przypadkiem się upierałem, by nie było w nim żadnych odniesień poza własnym sumieniem lub Bogiem (także dla wierzących w Allacha), by tego typu spory go nie rozsadziły.

  Żadne dokumenty z zewnątrz: Koran, Biblia, Manifest Komunistyczny ... nie będą rozstrzygać w RzBiK, póki ja jestem Prezydentem, czy lepsze jest danie pieniędzy na misję w Afryce czy na zlot new age. O tym zadecydujesz ty i inni w głosowaniu: podług swego sumienia czy najnowszych wytycznych z L'Osservatore Romano.

  Owszem, BiK-i mogą przegłosować dowolny absurd łącznie z żądaniem, by wykładnią dla RzBiK-a była kabała, ale wtedy beze mnie.
 • @Prezydent RzBiK 15:04:28
  gościu, miałki jesteś
 • @karoljozef 15:50:10
  A ty jesteś super gościu, tak 3mać !
 • @Prezydent RzBiK 18:10:46
  a ty nie jesteś super, dlatego:

  "Żadne dokumenty z zewnątrz: Koran, Biblia, Manifest Komunistyczny ... nie będą rozstrzygać w RzBiK, póki ja jestem Prezydentem"

  drugi bronek
 • @
  przepraszam wszystkich Państwa, że się uniosłem
 • Ludzie, nie dyskutuje z rozrzutnikiem obornika.
  Bozon to wściekły palikociarski pies, który zerwał się z łańcucha.
 • @karoljozef 18:25:34
  Spójrz na RzBiK-a jak na specyficzną firmę - w firmie nie ma miejsca na ideologie. "Akcjonariusze" głosują, jak uważają. Mądrzy akcjonariusze potrafią się dogadywać i działać wspólnie dla osiągnięcia ich celów. O to właśnie chodzi w RzBiK - uczymy się umiejętności grupowego działania.
 • @@@
  Bardzo przepraszam ! Czy ktokolwiek pamięta o czym dyskutujemy ?!
  Przypominam :
  Nowy, wspaniały, nazistowski świat zaczyna się od tego że władza zawłaszcza sobie prawo do decydowania kto ma prawo żyć, kto ma prawo do prokreacji, jakie są kryteria przydatności dla społeczeństwa.
 • @Prezydent RzBiK 18:46:27
  Strasznie żeś Pan się pogubił. Strasznie.
 • @karoljozef 18:59:29
  Uczmy się. RzBiK jest w dużej mierze poligonem doświadczalnym. Tu się uczymy aktywności - to sucha zaprawa. Kiedy tu popełniamy błędy to one niewiele kosztują.
 • „Ratowanie życiaaa, w imię dobraaa!!!”.../Eutanazja, eugenika
  Jeśli zechcą P. obiektywnie ocenić RZECZYWISTOŚĆ, to nie ma msa ratowanie, tylko, m.in. dzięki nazywaniu spraw na odwrót, niszczenie, zgładzanie życia, czego elementem jest m.in. degenerowanie, przeludnienie gatunku ludzkiego!!!
  http://racjonalizm.nowyekran.pl/post/77255,ratowanie-zyciaaa-w-imie-dobraaa-eutanazja-eugenika | 18.10.2012

  PS
  Ludzie rozumni postępują odpowiedzialnie, osobniki nierozumne emocjonalnie, stadnie.
 • nie mogę patrzeć na to zdjęcie...
  ... bo mam odruch wymiotny jak widzę tyle smalcu i świń.
  A ten niedożywiony knurek z białoruskim kotylionem to chyba nie wie co ma wpięte?
 • ----------- nie mam gdzie --ZBANOWANA jestem !!!!
  ------ u WSZYSTKICH AGENTÓW ---OPUS DEI -działających na--NE --
  -------TAK się RODZI --FASZYZM !!!!!!!!!! / co rozumiemy przez słowo faszyzm / --STRACH przed ZDEMASKOWANIEM ??? /
 • @Prezydent RzBiK 15:04:28
  Usunąłem komentarz. Nie był obiektywny i tyle a subiektywizm- to nie dla mnie. Dykusja na blogu IBF niczego nie zmieni. Stosunku do faszyzmu i jego zwolenników także. Faktem jest obiektywna opinia autorki, że faszyzym ciągle się odradza i jest stale obecny w życiu społeczeństwa i w prawie stanowionym w Sejmie RP. To jest bardzo zasmucająca opinia. Fakt.
 • @Marek.Lipski 20:31:39
  Nie jestem informatykiem, ani nawet lekarzem. Katolikiem nawet dobrym nie jestem..ot taki zwyczajny ze mnie Pan Nikt.....ale obawiam się, że dopuszczając do płodów, przemysł aborcyjny i zgadzając się na eliminację z łańcucha żywych, pewnych wypaczeń DNA (prób ewolucyjnych), skazujemy się na zagładę. Byc może "jutro" zmutuje jakichś wirus, na którego odporni są tylko chorzy na zespół Dawna...no ale ich już nie będzie, eugenika. Jeśli chodzi o kwestię "dziecka z gwałtu", to zapewne problem istnieje, ale niestety nie wiem jak, go rozwiązac (z tego co wiem, również etycy mają z tym problem).A tak w nawiasie to "Nowoczesne Państwo", penalizuje jazdę bez pasów bezpieczeństwa.....a zezwala zabijac zygotę z której powstanie istota najdoskonalsza na ziemskim padole....dziwne...
  No chyba, że ktoś uważa, że Człowiek jest poniżej innych stworzeń. Tylko wówczas, wzajemna dyskusja nie ma sensu...w każdym razie z moim psem nie rozmawiam....
 • @seedam 23:06:18
  >obawiam się, że dopuszczając do płodów, przemysł aborcyjny i zgadzając się na eliminację z łańcucha żywych, pewnych wypaczeń DNA (prób ewolucyjnych), skazujemy się na zagładę.

  Pytaniem zasadniczym jest, kto ma o tym decydować -czy państwo? Moim zdaniem tylko ten kto ma zapewnić warunki do życia może decydować zgodnie z własnym sumienem. To nie oznacza nowej eugeniki
 • @ssak 23:26:29
  > Moim zdaniem tylko ten kto ma zapewnić warunki do życia może
  > decydować zgodnie z własnym sumienem.

  Jeśli ktoś ma obowiązek kogoś utrzymywać, a nie chce, albo go nie stać, to nie znaczy, że może tego utrzymanka zabić - bo może znajdzie się ktoś inny, kto chce i go stać? Jeśli nikt kogoś nie będzie chciał utrzymywać to po prostu umrze on z braku utrzymania - ale dobijanie go będzie niemoralne.

  Jeśli czyjeś sumienie decyduje, że gdy ma kogoś na utrzymaniu, a nie chce go utrzymywać, i uznaje, że zamiast oddać go komuś kto chce utrzymywać, zabije swojego utrzymanka, to takie sumienie jest wypaczone, złe, niemoralne, szkodliwe i kogoś z takim sumieniem należy ze zdrowego społeczeństwa wyeliminować.
 • @Faber 22:02:12
  Mnie też niepokoi opisany przez Izę trend.
 • @ssak 23:26:29
  Szanowny Panie
  Obawiam się, że problem nie leży w określeniu "ośrodka decyzyjnego". Powiem Panu, szczerze, że ja po prostu, boję się, relatywizacji "wartości życia ludzkiego". Sprowadzenie problemu aborcji( i eutanazji), do technicznego pytania; do kiedy można ?(lub od kiedy?), rodzi niebezpieczeństwo wydłużania terminu w nieskończoność(lub dowolnego skracania), zarówno przez państwo, jak i obywatela. W dość bezpieczny sposób, zarówno etyka, religia, jak i zwykłe poczucie przyzwoitości, piętnuje zabicie dziecka nienarodzonego ( i starca), jako czyn niegodny, jednakowoż nie żąda kary śmierci dla sprawcy ;). Są pewne dziedziny naszego życia, które w sposób zwyczajowy, były negatywnie zdefiniowane, lecz nie karane przez Państwo. Nawet współcześnie, w państwie, w którym nie może Pan produkować "klasycznych" żarówek 100W-owych, prostytucja jest poza zainteresowaniem aparatu państwowego.
  ...hmmm to takie przemyślenie niegrzeczne trochę i nawet ja nie wiem co o tym myśleć, ale gdyby nie dzieci narodzone z gwałtów żołnierzy polskich, ruskich,czeskich, szwedzkich, germańskich, tureckich, to pewnie Nasz genotyp, byłby uboższy ? No, ale może bylibyśmy "karni", jak Niemcy i wymordowalibyśmy sobie, na własny rachunek, "miliard w środę, miliard w sobotę"...?
 • @@@
  Bardzo dziękuję wszystkim dyskutantom. Jest zbyt późno żebym mogla każdemu odpowiedzieć osobno, ale rozmowa Państwa dala mi wiele do przemyślenia.
 • @seedam 00:13:16
  Pan ma racę, "problem dzieci z gwałtu" jest w dużej mierze problemem mającym uzasadniać tzw"aborcję". Ten problem jest w duzej mierze wydumanym problemem. Jakby nie patrzeć na majace urodzić sie dziecko, jest ono przecież w "połowie" tej Matki. Czy naprawdę trzeba aby jakiś państwo pomagało w zabiciu tego dziecka. Czy Matka napewno wie, czy nie pokocha tego dziecka jak urodzi. Czy niema sposobów na odnalezienie Ojca Dziecka w przyszłości ? Czy niema ludzi którzy mogą wychować Takie Dziecko? Czy teraz rodzace sie Dzieci , mają zawsze obydwoje rodziców? Ile jest rozwodów i dzieci skazanych na jednego rodzica ?
  Ile jest kobiet samotnie wychowujacych swe Dzieci ? Ilu mężczyzn ?
  Państwo niema prawa wtracać się w te sprawy, i niema prawa zabijać te DZIECI z urzędu. Matra jak chce moze się okaleczyć, jej wola, ale nie zabijac innego ISTNIENIA.
 • @tfur-ja 00:34:13
  gwałciciel to przestępca, więc co z tego, że dzieciak jest w połowie z matki? Ma w połowie geny kogoś, kto popełnił przestępstwo i to ciężkie, może mieć inklinacje do przestępczości. Kłania się Lombroso, którego lewacy i eurosy nienawidzą, ale nic lepszego nie wymyślono.
 • Płód to nie człowiek
  Kobieta dowiedziała się, że jest w ciąży i poszła do księdza się poradzić, czy może usunąć ją.
  Ksiądz:
  - No, ale jak to? Przecież to zabicie człowieka!
  - Ale płód to nie człowiek! - argumentuje kobieta.
  - A, to nie ma problemu. To co będziesz się spieszyć z usuwaniem, poczekaj. Może urodzisz kapustę...
 • @Muni 01:38:06
  A czasem zdarza się, że i matka i ojciec to przestępcy, a nawet ciężcy zbrodniarze. Można zabić ich dziecko, które już jest urodzone? A jeśli nie to dlaczego? Takie dziecko może przecież mieć jeszcze większe inklinacje do przestępczości - nie tylko przez geny, ale i przez wychowanie!
 • @GPS 02:07:15Takie dziecko może przecież mieć jeszcze większe inklinacje do przestępczości...
  ...nie tylko przez geny, ale i przez wychowanie."
  .
  kluczowym slowem tu jest "moze", czyli nie wiemy. - kazda nasza decyzja bedzie wiec strzalem w ciemnosc.
  rada: przestanmy odgrywac Boga, a zamiast tego trzymajmy sie ustalonego porzadku rzeczy i zadbajmy o wlasne rewiry (a kto w nic nie wierzy: sprawy rozwiazuja sie "same").
  w zdrowym spoleczenstwie przestepczosc jest zerowa. pilnujmy raczej glowy, w sensie doslownym i w przenosni, bo od chorej glowy zaczyna sie rozklad,... wezmy taka rybe.
 • @tfur-ja 00:34:13
  Państwo w ogóle nie ma prawa wtrącać się w życie społeczeństwa. Tyle w temacie. W ogóle oznacza- weźcie ręce od sumień i brzuchów, od serc i macic. Zabierzcie je i włóżcie w... ustawy, naprawę państwa, fiansów, obronę ojczyzny przed banksterami i innymi krwiopijcami.
 • @Muni 01:38:06
  '
  Muni kochany, Ty tez dałeś się nabrać, nato, że Twój genotyp całkowicie determinuje Twoje Życie ? Oj biedny Muni. To nie tak, ...masz możliwość aktywować odpowiednie---i -odpowiednio, swoje GenyMunia ! Nie załamuj się !
  Kazdy to potrafi. Zgadnij jak ?

  Poszukam Ci linka, każdy Człowiek powinien to wiedzieć, że jego samo-świadomość to potrafi (bo mieszka w każdej cząsteczce-komureczce naszego organizmu). Taki SYSTEM mamy Muni, to Boży system.

  Pozdrawiam
  ...podeslę Ci cykl wykladów, w linkach, spojrzysz na Zycie-System inaczej niz do tej pory, niedaj sie omamić. Zdrówka
 • @Muni....
  ...a "kom(ó)reczce" napisałem "dobrze"(zgtodnie z zasadami własnej pisowni!), bo owa możliwość aktywacji (odpowiednich) genów przez nasz system złożony s miliyjonów pod-systemów(ików) dotyczy i np. menbran-błon komórkowych etc... (samo-świadomych, a jakze!) i pomniejszych ich "składników", tez .
  Tak Muni nasza samo-świadomość niema jednego "mieszkania" - stąd tak trudno ją znaleźć i "obejrzeć"(z bliska), jak by się chciało.

  Spoko, nie-na-nasz "łeb" życie TU....STWORZONO.
 • @Bez kredek we łbie 11:01:49
  SieZgadzam, ale jast "ALE.
  Ma być, jak wszystko SYSTEMOWO, po Bożemu, czyli ODPOWIEDZIALNIE zawsze. Czyli z użyciem czegoś co da Żyć-być-istnieć... kazdemu systemowi, a to Życie onemu, gwarantuje zawsze ograniczanie się (odpowiednie, takie "w sam raz", w odpowiednim CZASIE)
  Czyli "ujemne sprzeżenie zwrotne systemu". Tak "to" nazwali, i tak to działa.
  Po Bożemu ....jak niechce,... ono samozagłady(niebytu)

  Pozdrawim serdecznie
 • @Czartoryski 08:20:05
  Jeśli ktoś ma wrodzone skłonności przestępcze, albo chorobę genetyczną, czy inną, czyli może być przestępcą, lub może być chory, to niektórzy uważają, że można go zabić przed urodzeniem, a nie można po. Zaciekawiło mnie co fakt urodzenia zmienia w tym, że ktoś może być chory albo być przestępcą - urodzenie go przecież nie uzdrawia i nie czyni uczciwym, gdy przed urodzeniem był chorym bandytą. Dlaczego nie można zabić potencjalnego chorego bandyty po urodzeniu? Po urodzeniu można przecież lepiej ocenić jaki jest - wyraźniej widać jego chorobę, albo bandycki wyraz twarzy - no to tym bardziej powinno być wolno go zabić.
 • @GPS 02:07:15
  Religia jest dla ludzi, a nie ma być jakimś jarzmem. Jak ty sobie wyobrażasz, co czuje kobieta, której w brzuchu rośnie dziecko gwałciciela? Jej życie się nie liczy?
  Elastyczność i INTELIGENCJA doktryny powinna być tym, co różni chrześcijan od talibów.
  A jak mamusia jest kryminalistką i/lub jej to nie przeszkadza to nikt jej nie zmusza przecież do usuwania.
 • @tfur-ja 12:19:49
  Dziękuję bardzo, ale jak już pisałem, WYRAŹNIE, geny mają dużo do powiedzenia. Teoria, że każdy to "tabula rasa" jest niczym nieuprawniona.
  Gdyby tak było, to wszystkie dzieci w sierocińcu byłyby w zachowaniach takie same, a nie są.
  Obalisz takie twierdzenie?
  Czym?
  Pozdrawiam genetycznie, polecając książki LOMBROSO.
 • @Muni 18:56:32
  Odrzućmy zatem wszelkie religijne jarzma. Weźmy zgwałconą matkę, która sama jest kryminalistką, np. prostytutką, i bardzo źle się czuje z już urodzonym dzieckiem - ciąży jej ono i go nienawidzi, bo jej przeszkadza w pracy. Na dodatek dziecko jest ciężko chore. Czy powinna mieć prawo zabić to dziecko? A jeśli nie, to dlaczego?
 • @GPS 12:54:52
  Życie jest święte i nawet z ojca-zbrodniarza może powstać normalny człowiek, ale co ma na to powiedzieć zgwałcona matka?
  Czy sprowadzamy kobiety tylko do roli "nośnika"? Cierp, płacz i ródź, a potem się zobaczy czy się udało?
  Od reguł "skrobankowych" powinny być wyjątki, to jest jeden z nich.
 • @Muni 19:11:27
  Do jakiego wieku dziecka matka powinna mieć prawo je zabić, jeśli pochodzi ono z gwałtu? Przecież przekroczenie dowolnego wieku nie zlikwiduje faktu ojcostwa. Jeśli ojcostwo powoduje możność zabicia dziecka, to w dowolnym okresie jego rozwoju, nie? A jeśli nie, to dlaczego?
 • @GPS 19:07:10
  Czemu przesadzasz i ekstrapolujesz? Nikt nie ma prawa zabić dziecka, bo skoro już się urodziło, można je oddać do adopcji. Nie trzeba nic zabijać.
  Ale problem jest taki, że nienarodzonego dziecka nie da się przenieść z brzucha i w tym rzecz.
 • @GPS 19:28:33
  Nie wiem "do jakiego wieku" można usuwać ciążę. Pewnie do takiego, który jest w miarę bezpieczny dla matki. Szybko. Skoro nie robi zabiegu przez miesiąc, dwa, to znaczy, że waha się, więc niech urodzi i najwyżej je odda do adopcji.
  Jestem przeciwnikiem przerywania ciąży, ale jest kilka wyjątków od reguły, które można utrzymać, ważne, żeby to były WYJĄTKI i surowo przestrzegać tego.
 • @Muni 21:06:48
  Czyli jeśli dziecka chwilowo nie można z jakiegoś miejsca przenieść w inne, to można je zabić, tak? Np. przebywa w szpitalu, bo jest chore - takie dziecko można zabić by nie zajmowało miejsca, bo to może komuś przeszkadzać, albo drogo kosztować. A to, czy ojciec jest kryminalistą nie ma wtedy znaczenia, tak?

  Dlaczego lepiej jest zabić dziecko, które jest uwiązane do jakiegoś miejsca niż poczekać kilka miesięcy aż się urodzi i wtedy oddać je do adopcji, albo poczekać aż wyzdrowieje i je przenieść do domu?
 • @Muni 19:02:59
  Muni, niejest takie istotne, to co myślimy, co umiemy, co będzie, jaki mamy "stosunek do tego co było... SWOJĄ SAMO-ŚWIADOMOSCIĄ !
  Świętością naszego życia jest to...co się ZDARZYŁO w naszym Życiu. Te FAKTY są dla naszego życia jedyną niepodwazalną wartością, wartoscią BEZCENNĄ , bo to one tylko charakteryzuja jednoznacznie i niepowtarzalnie nasze zycie. Nasz Byt=Istnienie. Nic i nikt ich nie zmieni. Niema takiej nikt...możliwości. Swoje zycie Byt Piszesz tym co Ci się ZDARZYŁO, a nie tym czego byś chciał (w przeszłości). Zgadzasz sie ? Pytam retorycznie, bo musisz się z tym zgodzić. Tak wiec, to co się stało jest TWOJE> tej zgwałconej Matki też. Ona, jak i Ty , niejest wstanie tego wymazać ze swojego Życia. To zapisano na "tej tablicy na WIEKI-wieków.

  Nikt tego niepotrafi zmazać. Jeżeli myśli ze potrafi, klamie, tylko przed sobą. Takich zapsów w naszych "tablicach" się nieda usunąć. Nijak. Nigdy!

  Zrozum mnie dobrze, tu niema żartów - tak jest, z każdym ISTNIENIEM.
  niemówię w tej chwili o Dziecku, mówię ze życie Matki, Twoje i moje i każdego z nas zyjących, jest pisane tym co nam wszystkim się ...Zdarza-zdarzeniami -naszego istnienia-Życia-naszego. To jest ten "swięty atrament" - inny jest dla każdego, tak jak i ta "tablica nasza"
  Geny dają nam STRUKTURĘ, a nie... samo-świadomość, mamy wolna wolę a to ona kieruje naszym istnieniem (.) tak dostaliśmy z chwilą.... zaistnienia. Korzystajmy z tego.

  ..."książki LOMBROSO"????
  Masz tu inne "ksiażki",... bardziej optymistyczne , ...w treści: Znajdz tam CAŁOŚć..........
  ["jak zatrzymacie ruch białek to zycie zatrzymuje siê w tym miejscu";"białka są jedynymi czasteczkami które siê poruszają więc stają się najwa¿niejsze w powstawaniu życia"...Bruce Lipton - The New Biology - Where Mind and Matter Meet 4/15 (napisy PL
  http://www.youtube.com/watch?v=lQmmD2JWwIs&feature=relmfu

  "aby odczytaæ DNA potrzebny jest sygnal z otoczenia !!! musi on spowodować odsloniecie genu , czyli nie kontroluje to DNA a sygnał z otoczenia", je (białko) KONTROLUJE:
  http://www.youtube.com/watch?v=lQmmD2JWwIs&feature=player_detailpage#t=493s
  ----
  "co kontroluje biologię"?

  http://www.youtube.com/watch?v=KJrbRJmWvgw&feature=player_detailpage#t=210s

  ======================================
  Tam jest 15 części wykładu, każdy KAZDY powinien je poznać.
  Każdy Człowiek.

  Miłej "lektury"(zycie to nie-je-bajka:)

  Szczęść Boże Wszystkim MATKOM (zwłaszcza)
 • @tfur-ja 21:57:18
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=DINIZY6fjoE
 • @Muni 21:15:18
  OK, a zatem w wyjątkowych sytuacjach matka powinna mieć prawo zabić swoje dziecko. Np. taką wyjątkową sytuacją jest to, że ojciec dziecka to bandyta, który matkę zgwałcił. Dzieci bandytów wolno zabijać. No to fakt, że dziecko dorośnie do np. 3 roku życia, bo matka się wahała je zabić, tego wyjątku nie likwiduje, nadal ojciec dziecka to bandyta i nadal jest to ten sam wyjątek. A zatem powinno być wolno zabić takie 3 letnie dziecko. Zgadza się? A jeśli nie wolno, to dlaczego?
 • @GPS 22:14:20
  Nie fanzol. Skoro się wahała, to znaczy, że nie była nigdy 100% w stressie i przekonana, czyli mentalnie dopuszczała możliwość macierzyństwa, to wystarczy. Więc nie kombinuj. Twój wywód nawet nie ociera się o logikę.
  Jakie 3 lata, o czym ty mówisz?
  A można zabić 30 letniego mordercę poprzez karę śmierci? Podobno, ostatnio, nie.
  Ale przez 2000 lat można było, nie? Jeszcze w latach 80tych... O ile pamiętam nie zmieniłem wyznania, ale wyznanie zmienia czasem reguły.
 • @tfur-ja 21:57:18
  cyt: "Świętością naszego życia jest to...co się ZDARZYŁO w naszym Życiu. Te FAKTY są dla naszego życia jedyną niepodwazalną wartością, wartoscią BEZCENNĄ , bo to one tylko charakteryzuja jednoznacznie i niepowtarzalnie nasze zycie. "

  No, to na tym polu, trzytygodniowy embrionek nie ma za dużo do powiedzenia?
  A każde życie jest święte, chociaż nie każde jest RÓWNE. Jak sam się tutaj wkopałeś, okazuje się, że życie matki jest bez porównania bardziej wartościowe od życia człowieka bez własnej świadomości. W razie zagrożenia życia matki jest oczywiste, że jej życie jest ważniejsze.
  Jak już mamy takie stopniowanie, to już reszta idzie "z górki". Ale jeżeli nie mamy, to mamy "w dolinkę", do talibów i ajatollahów.
 • @Muni 01:39:30
  Czyli to, czy wolno zabić dziecko bandyty zależy od tego czy matka się waha, tak? Jak się waha, to nie wolno, a jak się nie waha, to może śmiało zabić nawet 3-letnie dziecko, tak? Bandytę wolno zabić za jego zbrodnicze czyny, tak? No i za takie zbrodnicze czyny wolno też pozabijać jego dzieci w dowolnym wieku, nie? Ale cały czas nie dostałem uzasadnienia tych tez, a nawet nie dostałem jasno postawionych tez. Dlaczego wolno zabić? Proszę przedstawić swoje stanowisko odrzucając religijne jarzma.

  O logice nie ma co na razie mówić, bo ciągle nie mogę się doprosić wywodu, który można by pod względem logiki ocenić. Proszę mi wywieźć z czego wynika to, że prawo powinno zezwalać na zabicie dziecka bandyty. Czy wystarczy już sam fakt, że jest dzieckiem bandyty, czy zależy to od jego wieku, od mobilności, czy od tego czy matka się waha albo czy czuje się źle, albo jej nie stać na jego utrzymanie? Ciągle się tego nie mogę dowiedzieć.
 • @Muni 01:46:37
  Czyli to czy można zabić dziecko zależy od tego ile ma do powiedzenia, tak? Jak ma mało do powiedzenia, to wolno je zabić, tak? Dlaczego?

  A może zezwolenie na zabicie dziecka zależy od poziomu jego świadomości? Gdy jest mało świadome, chore psychicznie czy upośledzone, albo nieprzytomne, czy śpi, to zabić wolno, tak? Dlaczego?

  Jeśli bandyta zgwałci matkę, to poczęte dziecko prawie zawsze nie zagraża jej życiu, najczęściej mogą bez problemów przeżyć oboje, a jednak można to dziecko zabić. Czyli to nie alternatywa wykluczająca jest warunkiem konicznym zezwolenia na zabicie. To co jest?
 • @Muniuś.....
  ...dałem Ci "pęk linek" abyś zrozumiał co to jest ŻYCIE. A Ty zamiast studiować i wyrobić sobie zdanie, logujesz mi się nocą na moim komputrze?
  Więc Ci powtarzam - jedno i drugie (Matki i Dziecka) jest ważne i święte.Życie
  Matki jest życiem już poza ustrojem swej Matki. Zycie Dziecka poczętego-jest zyciem W uSTROJU-ORGANIZMIE swej...Matki.

  Świadomość obu organizmów-istnień, zawarta jest w ich organizmach-istnieniach-strukturach. Tam w wykladach to znajdziesz! Tak w tym organizmie ...co się kształtuje (dopiero, on ma wzrastać, to jego samo-świadomość, na ten czas, jego aktualna, WZRASTAĆ za wszelką cenę!).
  A samo-świadomość Matki - to swiadomość Matki.
  Więc dlaczego (niby) tego://"Świętością naszego życia jest to...co się ZDARZYŁO w naszym Życiu. Te FAKTY są dla naszego życia jedyną niepodwazalną wartością, wartoscią BEZCENNĄ , bo to one tylko charakteryzuja jednoznacznie i niepowtarzalnie nasze zycie. "//

  Nierozumiesz Tego? Czy trzeba Ci tłumaczyć, że śamo-świadomością Zycia ktore się poczeło...jest budować siebie jako CZŁWIEKA ? Co tu jest do rozumienia? Chyba głupa nie palisz? Muniek jak chcesz mnie w taki sposób przekonywać "na swoim POLU" , to mam dla Ciebie tylko jedno zdanie: Spierdalaj, bo srać nawet na jednym POLU z tobą się brzydzę i niemam zamiaru nawet mówić ci ...won paszoł"

  ....ani dolinki ani górki, ani szatki, nie zasłonią twej gołejdupy (górnej).
 • @tfur-ja 13:26:08 linki i linki...
  wiesz... to jest jak jeden gość mówił, że Bóg istnieje, bo w Biblii tak napisano.
  Ty nie myślisz logicznie, ty myślisz mistycznie.
  O twoich kompletnie debilnych inwektywach nawet nie wspomnę, bo czuć z nich siarkę szatana.
  Do tego link: google/10przykazań
 • Niestety, już teraz...
  Niestety już ...
  ...już, na każ-de Twe ...Ku? Ku! ...Musisz sam, odpowiadać - Na-Muni-u !
  (znajdz se w "glegle" ..."KuKu na Muni-u", śmiałKo )
  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej